bugün

doğan duru

Tanım lazım: Redd grubunun solisti. ilk duyduğum günden beri çok sever ve dinlerim. Lakin bir iki şey söylemeden geçemeyeceğim. Bu adamı biraz kibirli ve soğuk bulurdum. Ne yanılgı! Konserlerinde göz teması kurup gülüşebildiğiniz bir adammış meğer bu. Hem de ne sıcak bir gülüş. Sesini tarif etmek için düşünürken onu dinlerken boşlukta hissettiğimi fark ettim. O söylesin sen bir dünya yarat kendine. Dinlen, uyukla, üzül, koş, zıpla, yorul, kendini bul... Yetenek konusuna girmiyorum bile. Tanrı bu adama torpil geçmiş. Yazar, besteler, söyler, ders verir. Hep olsun, var olsun. Tüm bunların dışında konser esnasında seyirciye müthiş iyi hissettiren bir halet-i ruhiyeye sahip. Özel hissediyorsun kendini. Doğarken karizmasını da yanında getirmiş. Ama bunların hiçbirine sahip değilmiş gibi mütevazi. Bir de konser esnasında "teşekkürler" ve "çok sağolun" deyişine dikkat çekmek isterim. Bay düzgün diksiyon bunları söylerken yutuyor mu noluyor bilemiyorum, komik vurguluyor, eğleniyoruz. Sonuç olarak seviyoruz kendisini.
(bkz: konserden sonra bize kahve içmeye gelin)