bugün

ben bu yazıyı öylesine yazdım

herkes "tercihlerine göre yaşar" ama bazılarının seçme "hakkı" yoktur..çünkü hayat tarafından ellerinden alınmıştır..kimse adil değildir hayatta..iyi de değildir dedik ya..ama kötü de değil..insanı iyi yapanda kötü yapanda insandır..kimisi hayat'a kin duyar..insanlardan çıkarır acıyı..kimisi kendinden..akrep gibidir insan..bazen kendisini..bazen karşısındakini sokma çabasına girer..ama ne gariptir ki..her çabasını sonuçlandırdığında yine kendi canı yanar yine ve yine..hepimiz bilmeyiz aslında neden dünyaya geldiğimize..kimisi maneviyat der kimisi cevap bulamaz kimisi başka başka şeyler..bazılarını gece uyku tutmaz bazıları ise sabahtan akşama kadar ayakta uyur hayatta..ama kimseye altın tepsi de sunulmaz mutluluk..özeniriz hayal kurarız.elde etsekte yetmez..insanoğlu çiğ süt emmiştir çünkü..yetinmeyi bilmez..hepimizin hayata karşımızdakilere soruları vardır..çoğu cevapsız..hiç bir zaman verilen cevap bizi tatmin etmediğinden..yıllarca kendi kendimize sorarız cevaplarımıza inanarak..sonra birşey olur işte..adı yok birşey..hayallerimiz tuzla buzz oluyor ya onu yaşarız..çünkü ne biz "o" ne de o "biz"dir..sonra yine dönüp dolaşır merkezimize geliriz..bir kahkahada daha atarız..hayat sen naber ya..sen sıfır ben bir diye..gülerken bile kendimize ağlarız..inanç ne biliyor musun ? küçük bir çocuğun cebinde unuttuğu mutluluk..ey insanoğlu..ne kadar aciziz..acizim..acizsiniz..biraz benden biraz ondan biraz da hiç tanımadığım senden..haydi gülümse..herşeye ve herkese rağmen..