bugün

fenerbahçe

ahh cicişim ahh spordan bahsediyoruz, eğitimden değil deyip sadece futbol branşından bahsedersiniz ya, hoş onda da 1959 öncesindeki yayla kupası gibi poftirikten 3 maçlık turnuva kupalarını koyduğunuz halde sadece 8 kupa fazlasıyla "ouuuuvvv bak gördün mü sana somut gerçekler en büyük biziğğğğğiiiiiz" deyip; basketbol kupalarını önüne koyduğumuzda "biz aslında 100. yılımızda şu kadar kupa almıştıığğğ" diye ağlamanın lüzumu yok.

hoş; benim müzemdeki uefa kupası ve süper kupayı senin 1959 öncesi aldığın neidüğübilmemne takımıyla yaptığın maç sonucunda aldığın gazoz kupasıyla mukayese ettiriyorsunuz ya, sizin kelime oyunlarınızı öpeyim ben. *
en başarılı olduğun futbol da bile ağzının payını almışken "aslında evrensel olarak en büyük kupa lig şampiyonluğu kupasıdır" demek acizlikten başka bir şey değildir. onda da fenerbahçe'nin 1 fazla şampiyonluğu var, o da şampiyonluk gitmesin diye atılan taklanın hesabı yok. şikeciler sizi... *
bir de neymiş, galatasaray türkiye kupasını fazla aldığı için ara kapanmış, bak hele... o galataray 14 yıl türkiye şampiyonluğu görmedi canım benim, sen neyden bahsediyorsun... hoş, 14 yıl sonra bile o senin "ergen" diye hitap ettiğin galatasaray taraftarı ali sami yen stadı'nı "seni sevmeyen ölsün!" diye inletiyorlardı. *
velhasıl; kelime oyunlarıyla, şike olayına hâlâ "cemaat oyunu" diyen ve aynı zamanda "cincon" diyen bir muhtereme sanırım anlatacak başka bir şeyim yok. şu aşamadan sonra da kimseyle sidik yarıştıracak durumda değilim.