bugün

türk kürt kavgası

yapay olarak yaratılmış kavgadır. Bunda hem Kürtler'e Türklük kavramını çarpıştırarak uygulanan sistem dayatmasının hem de Kürtler'in geri kalmışlığını malzeme ederek bir tür Kürt faşizanlığı yapan bir kısım Kürtler'in payı vardır. Elbetteki 30.000 masum canın pisi pisine yitip gitmesi kabul edilecek birşey değildir ve bunları yapan şüphesiz ki teröristtir. Ammavelakin terörist olanları hapishaneye gönderip ömür boyu damgalamak hiçbir şeyi çözmemekte, aksine doğudaki Kürt mikro mlliyetçiliğini daha da güçlendirmektedir. Bu dağa çıkan insanların terörist olduğu su götürmez bir gerçektir, bu ülkeden bir sürü şehit çıkmıştır, fakat bu sorunu kökten haletmenin tek yolu o adamları dağa çıkmaya iten sebeplerin derin köklerini araştırmaktır, buna öncelik verilmelidir, yoksa hem biz Kürt yurttaşlarımızla kardeş düşmanlığı içerisinde yaşamaya devam ederiz hem de maalesef ki daha çok şehit veririz....

ha bir de ben şimdi ''insanları terörist diye damgalamak yerine önce dağa çıkma sebeplerini araştırmak lazım'' dedim ya hemen vatan haini yaparlar beni, aman aman diyem men sağa... *