bugün

fetih 1453

istanbul'un fethinin basitçe anlatıldığı ve fatih sultan mehmetin dehalığının tam olarak yansıtılmadığı film.

ulan koskoca fatih sultan mehmet'i oynayacak daha yakışıklı adam bulamadınızmı! ayrıca ulubatlı hasan'ın aşk macerası yerine fatih'in planları daha detaylı anlatılabilirdi.

bu osmanlı saray kadınlarının zerafetini biliyoruz tamam ama o herkesin içinde gözüken dekolteler, bıngıl bıngıl memeler nedir acaba. yapmışınız bari tüm detaylarıyla adam gibi yapın!

istanbul'un fethinde mehter marşı nasıl olmaz. acaba benmi tarihi yanlış biliyorum. film boyunca bekledim ne zaman duycaz diye ama maalesef.

savaş sahnelerinin hakkını vermek lazım, adamlar yapmış.

aklıma takılan bişey var, ulubatlı hasan gibi mübarek olduğunu tahmin ettiğim bi adam nasıl zina yapar. tamam anladık aşk yaşayabilir ama zina nedir ya. tam bir rezalet. (bkz: zina yapan şakirt)

akşemsettine gelince, hiç gözükmeyecek sandım ama gördük onu da allah'a şükür. sakallı yapmışlar ama köse olduğu ayrıntısını unutmuşlar.

fatih'in umutsuzluğa kapıldığı anlarda allah'a dua etmesini beklerdim ama yok o da yok.

genel olarak fatih'in değilde ulubatlı hasan'ın filmi gibi olmuş. recep ivedik gibi küfürden para kazanan bi filmin yapımcısından daha iyisini beklemek yanlış olurdu zaten.