bugün

uludağ sözlük ün git gide gereksizleşmesi

şimdi çıksam, "aga çok sikko bir yer oldu bu sözlük yea. her önüne gelen yazar oluyor, kimse okumuyor, liseliler elleri sikinde tespit yapıyorlar. ergen yuvası..." falan filan desem çok hoşunuza gider biliyorum beyler ama diyemeyeceğim maalesef. şahsen hayatımda gördüğüm en büyük gereksizliklerden biri böyle bomboş, kimseye derman olmayacak afaki konuşmalar. ha yapanları tespit edip nick altlarına akıl mantık işi eleştiriler yapsan. entrysini gösterip desen ki "senin yazacağın entryi sikeyim." o zaman bile helal olsun derim. problemi tespit edip oraya odaklanmak bizde pek rağbet görmüyor. varsa yoksa anonim hikayeler, sorunu basitleştirip karikatürleştirmeye çalışmalar, nümayişler.

amına koyim kaç kere yazdığımı unuttum. burasının seviyesini düşüren laik şakirt başlıkları değil, liseli ergenler de değil, anketler hiç değil. bakın bakalım ekşi sözlükte bunlar yok mu? bakın bakalım biz zamanında bu konularla ilgili ne tespitler yapıp ne öneriler sunmuşuz (biz derken, bunu yapan bir sürü yazarı dahil ediyorum.) da elitist anonim hikayeler yazıp kimi işaret ettiği belirsiz hijyenik suçlamalar yapmadığımızdan kimse siklememiş.