bugün

kılıçdaroğlu nun oğlunun bedelli yapmaması

mecburi tanım: kılıçdaroğlu'nun oğlunun askerlik kararı.

birtakım denyolara sesleniyorum buradan. ulan biz adam bedelli yapsın yapmasın mı diyoruz? istediği gibi yapar, kime ne... adam kredi çekiyor bedelli için, parası olan tabi ki de yapacak. gayet normal. benim de param olsa * gider cart diye yatır kurtulurum askerlikten. neyse, olay o değil. bu adam seçimden önce bedelli getireceğiz demedi mi? dedi. hatta partisindeki adamlar ak parti bunu gündeme getirdiğinde "ilk biz söylemiştik ulağğnn" diye kıçını yırtmadı mı? evet. şimdi bu neyin mücadelesi. oğlumun askerlik yapmasını istiyorum da tırı da vırı. kimi s.kiyorsun kemal bey? bırak bu tatlı su kurnazlığını. çevir kazı yanmasın. madem öyle başta niye bedelli istedin? bu ne ikiyüzlülüktür. rte'ye sahtekar ikiyüzlü dediğinde artık s.kler miyiz seni? geç efendim bu işleri. ha velev ki oğlun askere gidecek olsun, gitsin de zaten, lafımız yok. kim ne isterse onu yapar. nerede yapacak askerliği? belki şırnak'a yollarsın oğlunu ha? belki de hakkari'ye gider? gider mi? o zaman askerlik yaptı oğlum delikanlı gibi dersin, biz de ulan adam büyük göt etti bizi deriz, helal olsun deriz. ama olmaz. bu çakallıklar tutmaz. otur da bir düşün niye iktidarda değil de muhalefettesiniz diye...

not: seri eksi oy veren ibnelerden ötürü gaza gelmiş entari giydirimidir.