bugün

van için rock

şaşırtıcı derece adam akıllı becerilen organizasyon. bu kadar olmasını beklemiyordum açıkcası. eksikleri vardı tabii ki ama kısa sürede bu kadar iyi organize olabilmek cidden kolay bir iş olmasa gerek.

giriş sırasını görünce küçük çaplı bir şok geçirmedim değil, hakkımdı bu benim. sonrasında olaya idrak edince büyük şoku yaşadım zaten. evet giriş sırasının sonu yok gibiydi. fakat hızlı hızlı içeri girişler başladı, bu iyiye işaret eden bir şeydi. girdiğimde ferman konuşma yapıyordu, açıkcası öncesinde neler olduğunu hiç merak etmedim. hayko cepkin'in yine playback yaptığını görünce kendi içimde eleştiri fırtınası yaşadım.

grupların çıkış sıralarını tam olarak hatırlamıyorum merak edenler için kısaca özetleyeyim,

-hayko, yedirmece. sahnede yaptı bişeyler.
-ete kurttekin, sağlamdı. beklemediğim performans.
-çilekeş, bitmiş.
-foma, sahnede mikrofonun kablosu çıkmasına rağmen iyi kurtardılar, görmedik biz onu.
-demir demirkan, kendisine yakışır eksiksiz performans.
-multitap, sıkıcı, öeehaee içim geçti izlerken.
-4x4, gaz performans.
-ayşe sarman, şaşırttı, gayet sağlamdı.
-can bonomo, tarzım değildi. dinlememeye çalıştım.
-barlas, türkçe şarkı arasında "ou yea", "ou baby" tarzı şeyler kusan, akustik gitarı kıracak gibi çalan insan.
-feridun düzağaç, sevgili seviştirdi bol bol, anca bu yani.
-mor ve ötesi, sıkıcıydı sanki.

falan filan işte. yazamadım şimdi bak hepsini. ama organizasyon iyiydi yani. internetten izlediğim kadarıyla ses yayına berbat gitmiş. koskoca cem köksal sanki 10 wattlık pratik amfisinde çalıyormuşcasına ses gitmiş yayına, rezillik yau böyle bir isim için. her şey bir yana 12 saatlik ayakta durmanın getirisi olan bel ağrısına rağmen herkes mutlu ayrıldı sanırım.