bugün

dorock

kapıda durmak ve güvenlik olmak hele ki içkili bir mekanda zaman zaman ''öküz'' olmayı gerektirebilir. her şeye kendi bakış açısıyla yaklaşan, empati yapmayan, objektif olmayan insanlar oldugu sürece de kimsenin bunu anlayabileceğini sanmıyorum. hiç bir mekanın kapısındaki güvenlik görevlisi, gelen müşterileri alınlarından öpüp önlerinde reverans yaparak mekana almaz. güvenlik dediğimiz şahıs biraz sert mizaçlı biraz kaba görünmelidir ki mekanın dirayeti sağlansın. zira Türkiye gibi bir yerde hele hele Beyoğlu nun göbeğinde ve Beyoğlu nun en civcivli sokaklarından birinde, genellikle içmeye yeni yeni başlamış ve bu yüzden eşiği düşük olan ve sarhoş olduğunda her türlü saçmalamayı gerçekleştirebilecek üniversite öğrencisi metal dinleyicilerini bünyesine misafir eden bir mekandan bahsediyosak; güvenlik elemanları biraz amiyane tabiriyle öküz olmalıdırlar ki mekandaki diğer müşteriler ve müdavimler kendilerini güvende hissetsin yahut olay çıkarmaktan az biraz çekinsin, başka bi taraflarıyla değil agızlarıyla içsin. o öküz tabir edilen güvenlik görevlileri hiç bir zaman durduk yere bir insanı tartaklamamış durduk yere kimseye rahatsızlık vermemiştir. ama kimse kusura bakmasın alkollü bir mekanda güvenliği sağlayabilmek için de bazı kendini bilmezlerin tartaklanması gerekiyo zaman zaman. ha şunu da söyleyeyim ben asla şiddete meğilli şiddeti destekleyen bir insan değilim, dorock ın avukatı falan da değilim, ama yarın bir gün benim de mekanım olsa karşıma bana durduk yere kafa atan ya da personelimin kafasında durduk yere bardak kıran ( ki bunlar da dorockta yaşanmış olaylardan sadece ikisidir) bir insan çıkarsa alkollü falan dinlemem hakettiği cezayı polisten önce de ben veririm. kim olsa da böyle yapar. kimse bana burda medeniyet canavarlığı taslamasın.