bugün

dilenci

okuldan geldim tam o sırada annemler alışverişe çıkıyordu. demin zil çaldı alışverişe giden annem ve anneannem geldi sandım, otomatiğe bastım ve açtım kapıyı tekrar içeri geldim televizyon izlerken bilgisayarıma kurulmak için. sonra zil bir daha çaldı ve acaba kapıyı açmadım mı? diye söylenerek odamdan çıktım. ve karşımda neredeyse adımını eve atacak şekilde duran ve 10 km öteden amacı anlaşılacak henüz 16-17 yaşlarında son derece esmer başı kapalı eteği uzun ayağında terlik olan bir kız gördüm göz göze geldik "allah rızası için" dedi, "sevdiklerinin hatrı için güzel abim" dedi, "bir ekmek parası dedi" ve "yok para mara" deyip kapıyı suratına çarptım. sonra dedim ayıp oldu heralde lan dedim, bari güzel bir dille söyleseydim o da insan dedim falan filan işte neyse koştum bozuklukları aldım masanın üstünden o sırada yandaki kapıya gitmiş kendisi baktım delikten. açtım kapıyı (para verip vermeyeceğim hiçbir şekilde belli değil) birden soru sorasım geldi. çünkü neden dilendiğini bilmek zorunda hissettim. "ya senin yaşın kaç?" cevap "sanane" , "yaşın müsait elin ayağın tutuyor girsene bir işe" dedim. artık ne anladıysa bilmiyorum sözlük ama cevap aynen şöyle "hepiniz aynısınız şerefsizler para vermeyecen ne açıyon kapıyı?" dedi," ben nerden biliyim lan kim olduğunu?" dedim," gözün kör mü o..ç... " dedi. sonra küfür ede ede bağıra bağıra indi merdivenleri. ya ben lan ben neyse bi şey demiyorum.