bugün

recep tayyip erdoğan ın yaptığı konuşmadan utanmak

karakter sınırına takılmayan hali;

"recep tayyip erdoğan'ın akpm'de yaptığı konuşmadan utanmak"

sevgili başbakanımızın kendini bilmezce hal ve hareketlerle yaptığı konuşmadan utanmaktır.

bu adam, belki farkında değil ama; akpm'de türkiye cumhuriyeti'ni ve türk halkını temsil ediyor. cevabını veremeyeceği bir kaç soru soruldu ve başladı anlamsız hareketlerle cevaplar vermeye. maço hareketleri, kıraathanede konuşurcasına tavırları, laubali sözleri.. insanda biraz ciddiyet, ağır başlılık olur. ama nerdee.. başbakan olduğunu unutmuş, küçük çocuklar gibi laf yetiştiriyor sanki avrupalılara. utandım gerçekten utandım. kendi adıma, türkiye adına utandım. kendimi geçtim, elin avrupalısı bile utandı bizim adımıza. belki de bazıları içlerinden kıs kıs güldü halimize.

bazı asalak türkler çıkacak ve diyecekler ki; "başbakanımız avrupaya ayar verdi."

hayır efendim ayar falan vermedi, bizleri utandırdı. türk halkı böyle yöneticiler tarafından yönetilmeyi gerçekten haketmiyor. türk halkı, böyle utandırılmayı haketmiyor. türk halkı, böyle laubali bir şekilde temsil edilmeyi haketmiyor.

bir an önce aklımızı başımıza toplamalı ve bizi kimlerin, nasıl yönettiğini görmeliyiz.

yeter bu kadar rezil olduğumuz.