bugün

online oyun bağımlısı olmak

beyler abartmaya gerek yok neden? diyeceksiniz hemen açıklıyım, örnek olarak kendimi göstericem şuanda 20 yaşındayım, liseden kendi isteğimle okumak istemeyip ayrıldım, evde oturma süreci başladı tabi bu süre içinde neyaptım? kinght online oynadım daha sonra baktımki knight oyunu oynamak için yemek yemiyorum uyku düzeni yok oldu geceleri bilgisayar başındayım gündüzleri uyuyorum, aile dırdır etmeye başladı ama bende tabi pes etmek yok knight oynamaya devam ettim bu bir bağımlılıktı ve ben bu bağımlılıktan kurtuldum nasıl mı ? hemen anlatmaya başlıyım.

Çalışmaya başladım iş, güç, koşturmaca yaptığım iş yüksek tempolu ve yorucu olduğundan ve geç saattede eve geliyor olduğumdan çalışmayıda bırakamıyacağımdan bilğisayarbaşına oturamaz oldum, tamam işimde bilgisayar önündeydi ama burda oyun oynamak yasak paylaşım sitelerine girmek yasak fortinet diye bişey var sana izin vermiyor, baktımki oyun oynama alışkanlığından kurtulmuşum ve sosyal şeyler yapmaya başlamışım spor yaptım futbol, tekvando, bilgisayar yerine vicutla yapılan şeyler, daha çok arakdaşla tanıştım, "bilgisayarda da arkdaş ediniyosun ama yüz yüze edindiğin arkadaşlık gibi olmuyor" uzun lafın kısası kurtulmak isteyen varsa kendisine başka bir uğraş bulsun ve en güzel uğraşta çalışmak, arkadaşlar gene bir karşılığını alıyorsunuz ve çalıştığınızda sorumluluğu öğreniyorsunuz. burda benden büyüklerde vardır ama 3 senedir çalışan 20 yaşındaki bir genç olarak benden öneri budur. ailenizle ilğilenin çalışın komşular edinin interneti gene kullanın kullanırken abartmayın şimdilik bukadar çok konuştum yeter.