bugün

kemal kılıçdaroğlu

benim kendisine de onu seven kesimede saygım var. haberlerde çıkan gaflarına, parti içindeki adamlarının açıklamalarından 1 gün sonra geri adım atmasına vs vs. kısaca haber değeri görülen tek olayına yorum yapmadım. belki de o haber için yorum yapacak zamanı bize hiç bırakmadan önümüze başka bir şey koymuş olmalarıdır. bilmiyorum.
ama aklımda olan ve beni sinirlendiren tek bir şey var.

bu adam sosyalist olduğunu söylüyor değil mi? peki ya salvador allende kim o zaman? kan dökmeden, ilk defa seçimle şili'ye komünizmi getirmedi mi? insanların makinalaşmasını yok etmek için, her şeyi göze alarak özelleştirmeyi 3 yıl gibi kısa bir sürede yok etmedi mi? bu adam ''ben istifa etmiyorum, öldürmek istiyorsanız gelin, burada bekliyorum'' dedikten saatler sonra öldürülmedi mi halkı uğruna?

şimdi kim sosyalist biri bana anlatsın. ya da biz siyasetçileri gaflarıyla, özel hayatlarıyla, güncel hayatta yaşadıkları kazalarla, kısacası magazinsel olarak eleştirmeyi bırakalımda işimize bakalım. zira yaptıkları işin hiçbir komik tarafı yok.

ayrıca hangisi daha güzel diyerek elma ile armutun güzellikleri karşılaştırılabilir mi hiç? pes doğrusu.

edit: imla