bugün

karma puanı arttırma yolları

öncelikle belirtmeliyim ki bu yazıyı karma puanımı yükseltmek için yazmadım. amacım bu olsaydı iki üç tane yaran facebook iletileri entrysi girerdim. daha zahmetsiz olurdu.

görüşümün kesinlikle doğru olduğunu savunmuyorum. sadece gözlemlerim sonucu tespit ettiklerimi yazıyorum. öncelikle (yine tahmin) sözlük yazarlarının yaş ortalamasının 16 civarı olduğunu düşünüyorum. çünkü açılan birçok başlıktan bunu anlamak çok kolay. öyle başlıklar oluyor ki bazen 20 yaşlarında bir insanın o başlığı açma ihtimali yok gibi geliyor bana.

neyse, başkalarına bulaşmadan kendimden örneklerle devam edeyim. ben bir tıbbiyeliyim ve gerek kendi bilgilerimle gerekse internetteki bilgilerden nadiren de diğer kaynaklardan aşağıdaki başlıklara entryler girdim;

(bkz: hemoglobinopati)
(bkz: loroksil)
(bkz: repedra)
(bkz: survector)
(bkz: endokrin farmakoloji)
(bkz: immünofarmakoloji)(nedense iki - üç tane de eksi oy aldı)
(bkz: nörofarmakoloji)
(bkz: klinik farmasi)
(bkz: farmakoloji)
(bkz: otopsi)
(bkz: hidrojen sülfür)
(bkz: entoksikasyon)
(bkz: akarisit)
(bkz: insektisit)
(bkz: exhumation)
(bkz: thanatopsi)
(bkz: pütrefaksiyon)
(bkz: livor mortis)
(bkz: aspergilloma)
(bkz: avitaminoz)
(bkz: skrotal torba)
(bkz: vajinit)
(bkz: anormal penis)
(bkz: kan penisi)
(bkz: et penisi)
(bkz: trikomoniyaz)
(bkz: hormonal vajinit)
(bkz: enfeksiyöz vajinit)
(bkz: irritan vajinit)
(bkz: keratinizasyon)
(bkz: imminent abortus)
(bkz: anemik)
(bkz: papillokarsinom)
(bkz: pulmoner dolaşım)
(bkz: atrial septal defekt)
(bkz: miyokard infarktüsü)
(bkz: pollar mortis)
(bkz: fantom uzuv)
(bkz: demans)
(bkz: memantin)
(bkz: narkolepsi)
(bkz: multiple skleroz) (en fazla eksi de buna verilmişti sanırsam)
(bkz: akut dissemine ensefalomyelit)
(bkz: vitilogo)
(bkz: otoimmün)
(bkz: guillain barre sendromu)
(bkz: aplastic anemia)
(bkz: metilentetrahidrofolat redüktaz)
(bkz: oksidoredüktaz)

neyse bunlara artı puan vermelerine gerek yok zaten benim anlamadığım bir insan neden multiple skleroz tanımına eksi puan verir ki ?

(bu kadar entryden toplasanız 5 artı oy çıkmaz)

demin dedim ya artı puan almak için yazsaydım yaran facebook iletileri başlığına entry girerdim diye, haklıyım çünkü karma puanımı nerden baksam otuz puan arttıran bunlar.

ama bu benim on iki yaşındaki kuzenim sayesinde. nerden buluyor bilmiyorum ama biryerlerden birşeyler bulup facebook duvarına birşeyler yazıyor, ben de (başka işim olmadığından) gelip sözlüğe yazıp karmamı yükseltiyorum. bunlar hep kuzenimin duvarından ve bana gerçekten iyi puan getirdiler;

(#10761880)
(#10772729)
(#10752816)
(#10752833) (bu gerçekten başarılıydı)

başka biryerden kaynak belirtmeden çaldığım halde nedense en başarılı entrylerimden biri bu oldu ;

(#10608943)

yine bir arkadaşımdan çaldığım halde son zamanlarda en çok artı alan entryim de bu ;

(#10762782)

geçenlerde aşağıdaki hikayeyi yazdım. tamamen hayal ürünü... ama inanırmısınız belki yirmi tane eksi oy aldı.

(#10719878) evet, haklısınız kabul ediyorum biraz psikopatça... seriye devam etmek istedim ve bunları da yazdım. yine aynı tepki.

(#10720177)
(#10719878)
(#10742100)

sonuç olarak şunu belitmek istiyorum ki, madem sözlükte o kadar vaktinizi harcıyorsunuz, troll olmak gibi bir derdiniz de yok. o zaman karmanız yükselip moraliniz düzelecekse dediğim şeyleri birazcık yapın. ama benim için karmanın önemi yok, önemli olan sözlüğe yararlı bilgiler eklemek diyorsanız işiniz, mesleğinizle ilgili şeyler girin, edebiyatçıysanız edebi şeyler yazın da içimiz açılsın, aşka gelelim...

not:çok boş zamanım vardı da yazdım. saygılar...