bugün

bjk nin kadrosu lig tarihinin en güçlü kadrosudur

aksini söyleyenin alnını karışlayacağım tespittir.

arkadaşlar öncelikle bir konuda mutabık olalım; güçlü kadro demek başarı demek değildir. başarı için gereken bir sürü faktör vardır. benim iddiam beşiktaş'ın kağıt üzerinde lig tarihinin en güçlü kadrosunu kurduğu yönündedir.

öncelikle size kafamdaki beşiktaş ideal kadrosunu yazayım;

rüştü-hilbert-sivok-toraman-ismail-ernst-fernandes-guti-simao-quaresma-bobo

rüştü benim tercihimdir. cenk de olabilir.
sistem uygun olsa ve eski formunda olsa sivok-ferrari derdim ama ne yazık ki artık uygun değil. toraman yerine ersan'ı koymak isteyen de olabilir, saygı duyarım.
üzülmez için tereddüt ettim ama ismail'i kullanmak gerek artık. belli gelişimleri göstermeye başladı çünkü.
benim forvetteki tercihim bobo'dur. formda, kafasında başka düşünce olmayan bobo tabi ki.
size ideal kadrom dışında kalan futbolcuları yazıyorum şimdi:

cenk
ferrari
ersan
ekrem
üzülmez
aurelio
necip
nihat
nobre
almeida

ve diğerleri:

hakan
rıdvan
erhan
onur
ali

çevir çevir kur birader. şu dışarda kalan oyunculara bir bakmanız yeterli zaten.

özellikle sivok-ferrari-ernst-fernandes-guti-simao-quaresma-bobo-almeida ve nihat isimlerine dikkat etmenizi rica ediyorum.

bu kadar oyuncu başka hangi takımda bir araya gelmiştir?

galatasaray'ın uefa'daki, fenerbahçe'nin şampiyonlar ligi'ndeki başarılarına çok büyük saygı duyuyorum. ama bu kadro onlardan çok daha güçlü bir kadro.

ama başta yazdığımı bir daha yazmak istiyorum; güçlü kadro başarı manasına gelmez. başarı için gereken bir çok faktör vardır. beşiktaş bu faktörleri bir araya getirebilir mi bilemem. ama bu kurduğu kadro ile çığır açtığını adım gibi biliyorum.

son sözler: bu yazıyı buca maçının gazıyla yazmadım. buca'ya 5 atan takım çarşamba trabzon'a yenilebilir de. bunun da farkındayım. 17'de 17 diyenlere de inanmıyorum ve bu söylemin diğer takımlara saygısızlık olduğunu düşünüyorum. ben sadece gördüğüm bir gerçeği, belli donelerle, elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. dilerim başarılı olmuşumdur.

bütün takım taraftarlarına saygılar.
güncel Önemli Başlıklar