bugün

asosyalligin resmi olan zirveler

vahim bir durum.

Yani mesele biraz (kimilerine göre) oldukça rahatsız edici görünmüş, ve kesinlikle bu adama haddinin bildirilmesi gerektiğine ve kendilerince "ayar verme" durumu için cephanede olan tüm malzemeleri kullanarak iç bünyeyi sakinleştirme/rahatlatma eylemi uygulanmasına karar verilmiş.*

Savunma mekanizmasının efendisi olmak ne yazık ki "gerçek" olanı değiştirmiyor sadece egolarımızın okşanmasına sebep oluyor.

Şimdi olay aslında zirvelerdeki tanışma&kaynaşma durumlarının benim bakış açımdaki fotoğrafın, anlatılmasından kaynaklanıyor; peki bu kimilerine göre zirvelere gidememenin acısını çeken* diaspora'nın hiç sözlükle lansman edilen zirvelere gitmeyen diaspora bunları nerden biliyordu?

cevabımız her zamanki gibi yine basit; öncelikle sözlükteki başlıklardan yola çıkalım mı?
Sözlük'teki başlıklarda dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama biz erkekler tarafından hep karşı cins kızlarla kendimizce bir dalga geçme, laf sokma, çeşitli sevgili kombinasyonları üretme ve aşk, aşık olmakla ilgili başlıklara yazmaya bayılıyoruz.örnek vererek somutlaştıralım; geçmiş tarihten cımbızlamaya hiç gerek yok sadece bugun girilen bir kaç başlığı görmek isteyenler buraya tıklayabilirler; (ara: kiz), (ara: kizlar)

Şimdi, yukarıdaki başlıkların yoğunluğu bizlere az buçukta olsa "niyet"i belli eder a dostlar, başka bir insan olma sanatı'nı icra etmeye çalışıp güzel, şirin, duygusal, zeki çocuk görünmeye çalışmanında alemi de yok.Benim iddiam zirveye giden erkeklerin buyuk bir cogunlugu kız ortamı için gider/gitmiştir/gidecektir.

Msn zirvesi denilen oluşumada hiç değinmeyeyim bile...

Zirvedeki eğlenceyi, gitmediğim için* gidenlerin dilinden keyif aldıkları unsurları anlamaya çalışırken, bu başlığa cevap niteliğinde entry yazan bir yazarımızın şu sözleri hakikaten konuya güzel bir cevap niteliği taşıdı;

"ayrıca orada konuşulan konular vay be bana ayar verdin ha, olm seni bir yerden gözüm ısırıyor, hadi ya abi o entryi yazan sen miydin? gibi konuşmalar oldukça eğlenceli ve eğlendirici"

Yapılan zirvelerin youtube'da yayınlandığını bilmiyordum.Bir arkadaşın açıklamasıyla öğrenmiş olduk entry yazarken göz atmaya çalıştım.Hepsine bakamadım elbette ki ama bir zirveye ait olan bu görüntüler, sadece konuyla alakalı olduğundan dolayı dikkatimi çekti;

http://www.youtube.com/watch?v=hLUpGlVaf4A
http://www.youtube.com/watch?v=zZ2LOKnuAzc

cay&simit zirvesini düzenleyen kız nickli arkadasın erkek olması ortaya çıkıyor ve "-bu kadar erkek nasıl geldi zannediyorsun" demeside konuya güzel bir renk katıyor.

Bakın, ben ilk yazımdada büyük bir çoğunluktan bahsetmiştim.Her zirveye giden abazadır, kıza susamıştır anlamında konuşmadığımı bilmenizi isterim.Sadece yaklaşmak istediğim şey düğününde, önemli günlerinde, çekmiş olduğu görüntüleri rafın bir köşesinde atan ama sadece bir zirvede çekilen görüntüleri profesyonelce altta fon muzikleri ve bir estetiksel biçimde sunulması için belki de saatlerce emek harcayan insanların içinde bulundukları durumdur.

Ya bana göre burada bir insanla fikirler, anlayışlar anlamında uyuşan bir insanın "ya abicim bu text ortamında olmuyor, yarın akşam bi kahve içmeye gidelim orada tartışırız:)" deyip, ardından nickaltına "dün aksam kahve icmeye gittiğim beni çok güldüren, sunu sunu sunu söyle yaptı, sonra bana bunu dedi hesabını sorucam" şeklinde entry yazma ihtiyacı duymayan insan daha bir normale yakındır.(eminim aramızda bu tür bir aktiviteye girişen aklı selim arkadaşlar vardır)

eğer bir insanda; sadece yemek yemek ve uyumayı istemek, insanın diğer hiçbirşeyi canının istememesi, kendi kendine konuşmak, dertleşmek. eğer uzun zaman sonra bir arkadaşla buluşulacaksa (ya da zirveye gidilmeden önce) bu en yakın arkadaşlarınızdan biri bile olsa onunla(onlarla) edeceğiniz sohbetin evde kendi kendinize konuşarak provasını yapmak gibi durumlar söz konusuyla o zaman işte ben asosyalliğin resmi olan zirveler derim bu duruma...

ve aslında zirveler, kızların katılım oranına göre toplam katılan insan sayısının belirlendiği aktivedir.

ve aslında zirveler, nicklerin karşıdaki insanda bıraktığı ruhu bedenen tamamlama iç güdüsüdür.( roller, başka birisi olma sanatı'nın icra edildiği aktivitedir)

ve aslında zirveler, "potansiyel kız/erkek arkadaş" olabilme ihtimalinin kuvvetli göründüğü aktivitelerdir.

ve aslında zirveler, çıkış noktası sözlük olduğu için genellikle entry, başlık dedikodularından oluşan aktivitelerdir.

ve aslında asıl zirve hayatın içindedir.çevremizde her an zirve için bekleyen onca insan vardır.telefon rehberinizi tekrar gözden geçirmeye ne dersiniz?

Not: polemik oluşmaması için başlığın harareti bittikten sonra yazma ihtiya cı duydum.Bundan sonra bu başlığa entry yazmayacağım.