bugün

sevdiği entry'ler

darbeye tiyatro diyenlerin orospu çocuğu olması

Selamlar.
Ben başlığı açanı gördüm ve şunları bırakmaya geldim.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

Naber lan hocaefendisini siktiğim tiamatı?

araba kullanmayı nasıl öğrendin

ehliyet kursunda. o zamana kadar direksiyona oturacak cesareti bulamamıştım. kaza yapan uzun süre sakat kalan pek çok tanıdık, arkadaş vardı. istanbul gibi bir yerde trafiğe çıkmak korkutuyordu. sonrasında bunun bir ihtiyaç olduğunu idrak edip kursa yazıldım. devamı da geldi. 10 küsür senedir allahın her günü istanbul trafiğinde ve şehirler arası uzun yollara çıkıyorum şükürler olsun bir kere ışıkta dur kalk yaparken arkadan hafifçe değdirme dışında kazam olmadı.

öncelikle boş bir arazide 1 ay kadar iyi bir şoför gözetiminde talim yapmak lazım. özellikle rampada dur kalk çok önemli. arabayı kaydırmamaya iyice alışınca zaten düz yolda araba kullanmak bisiklet kullanmak gibi. sadece direksiyon başında iken odaklanmak önemli olan. trafiğin en temel kuralı diğer tüm sürücüleri acemi gibi düşünmek. onların yapacağı hataları da senin telafi etmen gerekiyor. sonrasında tecrüben arttıkça kendini schumacher zannetmemek. trafik kurallarına uymak çok önemli özellikle ışık ihlali yapmamak lazım çünkü diğer tarafa yeşil yanar yanmaz gazı kökleyip yola fırlayan binlerce sürücü var. sen son saniyede geçeyim derken yan yoldan önüne fırlayan birileri mutlaka olacak. emniyet kemeri kullanacaksın. şerit kurallarına uyacaksın hız yapmıyorsan sol şeridi sahiplenmeyeceksin. sabır işi yani kısaca sinirlerine hakim olacaksın ve direksiyonda iken holding yönetiyormuş gibi cep telefonu ile çıtı çıtı mesaj falan yazmayacaksın. sadece önüne değil sağına soluna ve arkana da hakim olacaksın. arabayı tanıyacaksın ona hakim olacaksın. sen onu kullanıyorsun o seni değil. yağına suyuna yakıtına tekerlerine frenlerine dikkat edeceksin ki yolda kalmayasın veya kazaya sebebiyet vermeyesin.

hadi hayırlı olsun.