bugün

entry'ler (15)

adriatic league

Pazar günü büyük derbi partizan crvena zvezdamaçının oynanacağı lig.Partizan maç öncesi 7 maçta 14 puana sahipken zvezda nın 7 maçta 13 puanı bulunuyor.

15 kasim 2008 kizilyildiz banat zrenjanin maci

Kızılyıldız ımızın 2-1 kazandığı futbol müsabakası.bu sefer öyle kısa kesip bırakmayacağım entarimi.çünkü dejan kasiroviç kardeşiniz bu maçı sizin için yerinden yani stadion crvena zvezdadan seyretti.neyse lafı uzatmıyorum maçın hikayesine geçiyorum.ilk önce hava tam maç havasıydı yağmura döndü dönecek karanlıkta bulutlar.hava soğuk.morallerde bozuk çünkü partizan ın napredak a dört attığı haberi herkes tarafından duyuldu.bir puan önümüzdeki vojvodina da son saniye golüyle galip geldiği için bu maçı alsak da basamak çıkamıyorduk.ben güvenliği elden bırakmamak adına 1 saat önceden stada girdim.çünkü hem kalabalık olabilirdi hem de delijeler gelince ortalık savaş alanına dönebilirdi.bu yüzden statta epey bi sıkıldım.sırp gazetelerini okumaya başladım.ama okuduğum gazetede ne güncel bir olay var ne de bir haber.varsa yoksa ya magazin ya da manken resimleri.neyse maçın bitimine az bir süre kala büyük bir gürültü koptu.gelen delijelerdi.hemen oturduğum bölüm olan kale arkası işgal edildi.maçın 12. dakikasında eski fenerbahçeli lazetiç in gölü gelene kadar partizan a küfür edildi.Ama lazetiç golünden hemen iki dakika sonra banat ın attığı gol soğukduş etkisi yarattı.birkaç münferit bağırma dışında 43 e kadar ses çıkmadı.Ancak 43 te tomoviç adeta uçarak kafayı vurduğunda üstümde 4-5 kişi buldum.tomoviç in golünde adamın 3 kişinin arasından kule gibi yükselerek vurduğu kafa unutulmaz herhalde.neyse ikinci yarıyı Kızılyıldız direkleri döverek geçirdi.84 te Banat lı bir oyuncunun acıyla bağırışı statta yankılandı.maçtan sonra futbolcunun ayağı kırıldığı bildirildi.maçtan sonra herkes bitime 4 hafta kala partizan la aramızdaki 9 puanın kapanmayacağını söylüyordu.ama bunu söyleyen herkesin eve gidince umutla partizan ın haftaya yenileceğini hayal ettiğide su götürmezdi.

nenad tomovic

Crvena Zvezda nın 1987 doğumlu defans oyuncusu.2006-2008 yılları arasında kiralık olarak Fk Rad ta oynamıştır.

sasa radivojevic

Crvena Zvezda nın 1979 doğumlu kalecisi.Zamanında Sırbistan 21 yaş altı takımında 8 maça çıkmıştır.

ivan trickovski

Crvena Zvezda nın 1987 doğumlu makedon oyuncusu.Bu yılın başında Rabotnicki den transfer edilen futbolcu oynadığı 21 maçta 4 gol kaydetmiştir.

igor burzanovic

Crvena Zvezdanın 1985 doğumlu Karadağ lı oyuncusu.Daha önce bir kez Sırbistan Karadağ milli takımı forması giymiş Karadağ milli takımında ise çıktığı 8 maçta 2 gol atmıştır.

edgar bruno da silva

Crvena Zvezda nın 1987 doğumlu brezilyalı forveti.Daha ince Sao Paulo Porto gibi önemli takımların formasını giymiştir.

ognjen koroman

futbola Crvena Zvezdaaltyapısında başlamış bir ara Rusya da terek dinamo moskova ve krylia sovietov formaları giymiş ardından Portsmouth a kiralanmış son olarak tekrar Crvena Zvezdaya dönen futbolcu.30 yaşında olan ortasaha oyuncusu 36 kez Sırbistan A Milli Futbol Takımı nda forma giymiştir.

nenad milijas

Fk Zemun altyapısından yetişmiş 1983 doğumlu Crvena Zvezdaoyuncusu.

adapazar

Adapazarı nın Adapazarlılar tarafından söylenişi.Bunun değişik versiyonları(bu sefer doğru yazdım)ada veya adabazar dır.

ali yazar veli bozar

Şöyle bir versyonuda vardır bunun:"ali yazar veli bozar ananı s****n adapazar"

dejan jakovic

Sırbistan doğumlu Kanada da büyümüş ve Kanada pasaportuna sahip bir kez kanada a milli futbol takımı kadrosuna girmiş 1985 doğumlu Crvena Zvezda oyuncusu.

nikola trajkovic

Fk Cukaricki Stankom altyapısından yetişimiş 1981 doğumlu Crvena Zvezda oyuncusu.

dragomir vukobratovic

Fk Vojvodina altyapısından yetişmiş 1988 doğumlu Crvena Zvezda oyuncusu.

nikola lazetic

Crvena Zvezda da oynadığı birkaç maçta eski hızından bir şey kaybetmediğini göstermiş sırpoyuncu