entry'ler (21)

meral akşener

Artık oy kullanmama kararı almıştım. Meral Akşener bu kararımı değiştirdi.
Dik duruşu Cesur hareketleri bende bir umut oluşturdu. hele 28 şubat 1997 de içişleri bakanı iken kendisine ''o kadını kazığa oturturum'' diye hakaret eden generale

"Söyleyin ona, ben Balkanlıyım. Kazık deyince aklıma Balkanlı olan Kazıklı Voyvoda geldi. Kazıklı Voyvoda'yı da iyi tanırız. Ama unutulmasın ki, Kazıklı Voyvoda da bir homoseksüeldi" diyen yürekli birisi olduğunu okuyunca umudum bir kat daha arttı...

cengiz han

Cengiz han Türk'tür..harici her yazılan Yüktür Nokta

hulagü han

Haşaşi denilen yağma ve suikast çetesinin yaşadığı alınamaz girilemez denilen dağların tepesinde ki Alamut kalesini hiç asker kaybetmeden alan Türk komutan...

türkiye yi araplardan kurtarmak

asla asimile olmayan dünyanın en yobaz insanları
Ağaçtan bütün meyveleri çalıp Neden çaldın günah değil mi diye sorunca
Senin değil ki Allah'ın diyecek kadar şerefsiz birileri.
acilen kovulmalılar.

mısır ordusu askeri geçit töreni

amk Millet Füze Bomba,roket gibi silahlarla Mısır devletide gay kılıklılarla resmi geçit yapar

köpeğe arap ismini vermek

Talkan Curcan ve Maveraün Katliamları sonucucun da arapların bu vahşetini unutmamak için siyah tyada her hangi bir yerinde siyahlık olması durumunda Köpeklerinin adlarını arap yada karabaş koyduklarını Ünlü tarihci Rıza Nur'un kitabında okumuştum..

türküm doğruyum çalışkanım

Ne mutlu türküm diyene ile biten andımızın ilk cümlesidir..
Eleştiri yapan bir takım lavuklar
Anladık;
Türk değilsiniz,
ama doğru da değilsiniz!
Devşirme sığınmacı ve mülteci lerin bu kadar çok olduğu hepsinin tc kimliği taşıdı yerde
Ne mutlu türküm diyebilenlere selam olsun

çanakkale de türklerden çok araplar savaştı

Ulan Benim ecdadım değilimi Ne şamı şekeri ne arabın yüzü diyen... ne palavra sallayıp duruyorsunuz bilmem hangi yabancı gazetede makale yayımlanmış mış ta orada Araplar çanakkalede savaşmışmışta buda gösteriyormuşta araplar türklere yardım etmişte falan filan Peki lavrance yi nerenize koyuyorsunuz.

veli can oduncu

Devlet Ülkücüleri Kullandı teriminden Çok Ülkücüler devlete yardım etti sözü daha yerindedir. Çünkü Şartlar ne olursa olsun Ülkücüler devletten yana tavır koyar.Bu zaman zaman Ülkücüler hükümete yardım etti gibi algılanır.
Velican da onlardan birisiydi. Komunist'lerle mücadele ederken Devlet komunist olmasın diye mücadele edip aynı devlet tarafından ceza evine konulan yine aynı birileri tarafından Özalı öldür teklifine karşı Ben Allah diyene kurşun sıkmam diyen ve yine böyle dediği için Öldürülen Ülkü diyarının genç osmanı
Öpmeye kalktığı el tarafından Öldürülen yiğit Velican Oduncu
Allah rahmet eylesin....

kürşad ın kırk çerisi

Atsız hocanın yazdığı romanda Türk Kahramandan bahsetmesi Türk ırkını övmesi Bazı Lavuk'lara batmış.Sanki bu efsanede Ey Türk .Yat,popo büyüt,çalışma ahlaksızlık yap hırsız ol demiş gibi yorum yapan dallamalar var.Ulan Lavuk bu milletin ilerlemesine Türk olmak mı engel yoksa atsız hocanın romanımı.Sen Çalış dürüst ol Şerefsiz olma Ne bok olursan ol sana kim engel oluyor.
Ama adam ol

altunhisar

Türkiye'nin en temiz havası en kaliteli suyu olan ilçesi

aşık tahiri

Aşık Tahiri'nin doğum tarihi üzerinde iki görüş var. Bir kısım kayıtlar 1812 doğumlu olduğunu, bir kısım kayıtlarda 1814doğumlu olduğunu yazmaktadır. Zeki Oral 1955 yılında yayınladığı <<Niğde'li Şair ve Aşıklardan Ortaköy'lü Aşık Tahiri>> adlı eserinde (Bor Halil Nuribey Kitaplığında 11325 numarada kayıtlı) doğum tarihi olarak (1227-1229 H. ) 1812-1814 yıllarını yazmaktadır. Yakın bir tarihte yaşamasına rağmen doğum tarihinin bile kesin olarak tesbit edilmemiş olması, bizim yazamaktaki ihmalimizi açıkça ortaya koymaktadır.
Asıl adı Mehmet, mahlası Tahiri'dir. Babasının adının da bilinmediği anlaşılmaktadır. Tahiri <Ortaköy(Altunhisar) ve Kayseri medreselerinde okuyarak köyüne dönmüş olduğu kuvvetli rivayetlerdendir. Köyünde ziraat işleriyle meşgul olur, arazisi dar olduğundan arada sırada imamlık, vaizlikte yaparmış.>> (M. Zeki Oral A. G.E. S

Koşma

Ey mektup varırsan nazlı yârime

El bağla huzura dur selam eyle

Eğer kavuşursan zülfi târıma

Mübarek hatırın sor selam eyle

Feleğin sırrına neden ermedim

El uzatıp gonca gülün dermedim

Uslubu kabamı nasıl görmedim

Bari sen veçhini gör selam eyle

Bu aşkın sevdasın çekenler bilir

Çeşminden kanlı yaş dökenler bilir

Değme gülün hârin çekenler bilir

Hasretlik sevdasın sor selam eyle

Sevdan ile geçmek göründü tenden

Hiç böyle muhabbet olur mu candan

Eğer bu Tahirî sorarsa senden

Sualine cevap ver selam eyle
http://www.turkedebiyatii...sayfa=detay&detay=134

ergenekon destanı

1864'te Fransız sinologu (Çince bilgini) Stanislas Julien, 6.000 ciltlik Pien-o-tien adlı Çin kronikinde bu olayı bulup Fransızca'ya çevirince, tarihi ve gerçek bir vak'a olduğu anlaşıldı. Bilindiği gibi Çin kronikleri yıl yıl vak'a-nüvislerce tutulduğu için, verdikleri bilgi kesindir (Stanislas Julien, Documents Historiques sur les Tou-kious T(Turcs), journal Asiatique, Paris 1864, VI. Seri, cilt II, s.348-9, tam tercümenin metni: III, 325-67, 490-549, IV, 200-42, 391-430, 453-477). Türk milletinin exodus'u (hurûc'u olan Ergenekon'dan çıkış, 535 yılındadır

Stanislas Julien, Dokuments Hiustoriques sur les Tou-kious (Turcs), Journal Asiatique, Paris- 1864, VI. Seri, Cilt.III, s.348-9.

9 tank suriye de bırakıldı

olay tamamen doğru.yapılan açıklamalar ne kadar inandırıcı bilmem...güya arızalanmış . bir gün sonra geri getirilmiş.
.......... yersen ...........

allahuekber dağında 90 değil 17 bin şehit vardır

Enver paşayı itibarsızlaştırmak için kullanılan ve özellikle akılda kalması için 90 bin gibi bir rakam kullanılmıştır. rus kaynakları ve rus tarihcileri 17 bin rakamından bahseder. garip olan rusların daha çok askeri telef olmuştur.

vatan partisi

ya ne saftirik sanıyorsunuz milleti. perinçek o çiçeği verirken emin olun leyla ile mecnun bile bir birine bu kadar aşkla bakamaz.
http://www.midyathabur.co...urkcu-kesildi--89939h.htm

vatan partisi

Perinçek'e bak hizaya gel.... Kandil çiçekcisi

ülkü ocağı

Üstünde güneş batmayan tek türk teşkilatıdır. dünyanın hemen her ülkesinde teşkilatı vardır.

Kim demiş ki dünya büyük yetmiyor,
Dünya artık bu dâvâya yetmiyor,
Vallahi üstüne güneş batmıyor,
Ölmez bu hareket, ölmez bu dâvâ.

Beş kıtada kaç bin ocak tütüyor,
Kim bilir kaç milyon nabız atıyor,
Çünkü temelinde nabız yatıyor,
Ölmez bu hareket, ölmez bu dâvâ
Ozan arif şiirinden alıntı

milliyetçi hareket partisi

rahmetli atatürkün o güzel veciz sözünü slogan haline getirmiş ve bunu türkiyenin her yerinde bağıra bağıra söyleye bilen tek partidir. ne mutlu türküm diyene

vatan partisi

işci partisinin isminden dolayı pirim yapmayacağını anlayan kandil çiçekçisi ''perinçekin'' kurduğu partidir bebek katili aponun fikir danışmanlarından biridir ingiliz ajanı olduğu yıllarca anlatılır.