bugün

entry'ler (153)

fakesmiling

biraz melankolik takılan bir yazar arkadaşımız. hayatının kalan dönemini dolu dolu ve mutlu geçirebilmesi temennisiyle. takip ediyoruz bakalım.

selçuk şahin e alternatif iş önerileri

havuz tamircisi.

kendi seçmediği bir çocukla gurur duyan anne baba

spermler tesadüf eseri yumurtaya ulaşmaz, tam aksine yumurtaya ulaşan sperm en kuvvetli ve en başarılı spermdir.

merak edenler için söylemek gerekirse tüp bebek yapılırken rastgele sperm seçildiğinden, tek sorun en güçlü spermin seçilememesi olabilir.

tanım: gereksiz bir yazar söylemi. çocuğu olan insan gururlanır, mutlu olur. hayatta en değerli varlıklarıdır çünkü sahip oldukları çocukları.

sözlük yazarlarının sevdiği dizeler

geçerken, ağladım geçtim; dururken ağladım durdum;
duyan yok, ses veren yok, bin perişan yurda başvurdum.

blacare

hayatın felsefesini çözmüş yazardır.

ismi türkçe olsa satılmayacak ürünler

(bkz: yu ma tu) yusuf- mahmut- tuncer
(bkz: dyo) durmuş- yaşar ve oğulları.*

hımm bu çocuk okur denilen bir çocuk olamamak

(bkz: mehmet okur dedik basketçi oldu).

saçma sapan başlıklar açmayalım kampanyası

sonuna kadar desteklediğim ve desteklenmesi gerektiğini düşündüğüm kampanya. öyle bi' hale geldik ki sözlük yazarlarının öğrenmediğimiz şeyi kalmadı. hani sözlükte gizlilik esastı? *

ne icersen onu bicersin

(bkz: 27 saniyede silik yapılması gereken yazarlar).

yazarların sevdiği ilk üç içecek

- le cola
- le fer
- le porta.

sözlük yazarlarının telefon modelleri

bi bu kalmıştı derdimiz.

çocukken inanılan abuk subuk şeyler

küçükken etrafımda arı dolaştığını gördüğümde arı bende bal yok, çiçeklerde daha çoook derdim. böylelikle arının gideceğine inanırdım. arı gittiğinde de beni anladığını zannederdim.

uludagsozluk iskandinav ulkelerini sevenler kulubu

ben buldum ben buldum diye haykırmak istediğim kulüp. listede bir kişilik yer daha açın.

sözlük yazarlarının itirafları

bazen sözlük yazarların genel kültürüne ve sanat yanlısı taraflarına güvenip, tavsiye ettikleri ettikleri şarkıları bir dinleyeyim diyorum. ama o da ne! belki iki yahut üç kere dinliyorum, kendimi şarkıyı beğeneceğime dair şartlandırıyorum. ama nafile! beğenemiyorum sözlük.

en az bir kere dinlenmesi gereken şarkılar

loreena mckennitt- santiago.

bilgisayar ilk alındığında yapılan mallıklar

uzun yıllar boyunca atari oynadıktan sonra bilgisayarın klavyesini atari kolu gibi tutmak.

hayatında hiç bugatti ye binmemiş insan

peki zeki müren de bizi görecek mi?

doldurulması en zor şey

sözlükte anket.

yıldırım demirören

çarşamba günü oynanan türkiye - slovakya maçında yapılan bir tezurat "tüpçüden başkan olmaz."

köpek saldırırsa yapılacaklar

üzerinizde mont veya ceket gibi kıyafetler varsa hemen çıkarın ve kolunuza dolamaya başlayın. (hani bu haberlerde polis köpekleri hırsız rolü yapan adamın kolunu kapar ya biz de onu yapacağız. ) tabi bunu yaparken çok hızlı olmalısınız. unutmayın köpek var karşınızda. emin olun işinize yarayacaktır. ha bir de yazın elinizde dolu su şişesi falan varsa şişenin içindeki suyu köpeğin kafasına doğru dökün. böylece köpeğin dikkatini dağıtmış olacaksınız.