bugün

entry'ler (98)

ünye kalesi

bir çok kez gidip gördüğüm tırmandığım kaledir. kendisi mö 3.yy da pontus krallığı döneminde yapılmıştır. sönmüş bir yanardağının üzerine inşa edilmiş kaledir. ama kalenin en ilgi çekici tarafı bu değil. tam girişinde dağın için bir kaya mezarı bulunmakta. bu mezarda aynı dönemde inşa edilmiş ve helenistik döneme aittir. amasya daki kral mezarlarına benzer. her insanın görmesi gereken bir yerdir. karadeniz den helenistik bir pontus krallığı geçti. hemde pers kökenli rum değil.

ordu üniversitesi

ünye'de ki fakültesinde okuduğum hala beni mezun etmeyen beni süründüren üniversite. karadeniz iyi hoş güzel de insanı bok gibi.

yaşam nasıl başladı

kent switch'le.

eski bahçe

güzel bir neyse şarkısıdır. dinledikçe aklıma seni getiriyor. 2014.

vekalet verilen yerin dava açması

çalıştığım yere vekalet verdiğim için bana dava açacak olması olayıdır. hukukçuların yardımına ihtiyacım var şimdi benim çalıştığım şirket işkurla anlaşmış işkur bana para veriyor ancak bunlar vekaletle bu parayı alıyor bana normal kendi hesaplarından maaş veriyor. şimdi bu salak şirket bir mallık yapmış bu işkur dan gelen para benim adıma benim hesabıma gelmiş bende parayı çektim bir de bu şirket maaş verdi. şimdi beni tehdit ediyorlar dava açarız diye. açma hakları var mı ? sadece vekalet verdim çekebilirsiniz diye o kadar.

20 haziran ramsay bolton un ölmesi

tekrardan bolton ailesine geçmiş olsun dedirtmiştir.

20 haziran khaleesinin ölmesi

gerçekler: khaleesi gelip ortalığın amına koyuyor ve theon, yara la konuşuyor daha sonra piçlerin savaşı başlıyor starklar geriye düşüp vadinin yardımıyla ortalığı sikiyor. bolton da sansa nın serbest bıraktığı köpeklerle kafası parçalanarak ölüyor.

20 haziran starkların winterfelli ele geçirmesi

hepimize hayırlı olsun. savaşta geriye düşen starklar vadinin yardımıyla ortalığın amına koyup winterfell'i almıştır.

20 haziran ramsay bolton un ölmesi

ramsay bolton'un kafasının köpekler tarafından yenmesiyle ölümü gerçekleşmiştir.

ayrılıkçı türkler

Bu ne komik bir başlık lan ahhahaha. Beyler 2016 yılındayız aloooo bu sorun artık uluslararası aloooo.

kurandan daha iyi bir kitap yazmak

ben yazarım buyrun. yüce crest kutsal kitabı:

-asla küçük çocuklara yan gözle bakmayacaksınız! bakanı anında öldüreceksiniz!
-küçük çocuklarla evlenmek yasak!
-kadınlar özgürdür onları gözlerle taciz etmek yasak yoksa hepinizi yakarım!
-bir insanının yaşama hakkını ne olursa olsun almak yasak!
-herkes eşittir herkese saygılı olacaksınız!
-savaşmayacaksınız!

gayet iyi oldu bence

türklerin latin alfabesi kullanması

türk milletinin anlaşmak için kullandığı albafedir. hani şu ırkıyla övünen kardeşlerimiz var ya üstün ırklar falan efsaneler. her şeyleri kendiler üretiyorlar teknoloji onların her mal türk malı bütün dünya imreniyor kendi alfabeleri var kendi öz dilleri var asla yabancılaşmamış çünkü üstün ırklar. biz, gürcü'ler. kendi alfabemizi kullanırız kolay kolay da başka dilden bir kelime bile geçmez bize ama biz kimiz ki ? geçmişe türk'ler kadar bağlı değiliz onlar kadar değer veremiyoruz. keşke latin alfabesi kullansaydık biz de. ama onlar kadar üstün değiliz ne yapalım ya ne yapalım of of.

edit: oha lan bu manyaklar artık okumadan eksiliyor hahahahaha.

böyle gerçekleri duyunca nasıl kudurduğunuzu iyi biliyorum siz de biliyorsunuz ki latin alfabesi kullanmak tamamen saçmalık.

ypg ye terör örgütü demek

öldürdükleri araplar onların hepsinin kafasını kesip kadınlarına tecavüz etmek istiyorlardı bunu ne yapıcaz ?

ypg ye terör örgütü demek

son yıllarda türkiye'de sürekli ypg'ye terör örgütü denmesidir. şimdi birader size ne oluyor amk ? türkiye arapları aldı koynuna suriye'de yaşayan kürt ler ne yapacaktı gelsin işid bizi öldürsün kadınlarımıza tecavüz edip pazarlasınlar mı diyecekti ? lan bu ne yüzsüzlük bunu okuyan mal milliyetçi gerizekalı. kürt'ler ananı siksin sana ne ulan sana ne !!! adamlar toprakları için savaşıyor bazı mallar gibi başka ülkere kaçmıyor size ne batıyor ? şimdi aha kürt konuşuyor derler ben gürcü'yüm kardeş rusya osetya'yı işgal ettiğinde benim ailemden kişiler koştu savaşa öldüler çünkü kendi topraklarıydı. onlara laf etmediniz burada da kimse kürt'lere laf edemez adamlar toprakları için savaşıyor savaşacak. terör örgütü deme hakkını da size kimse vermiyor amcıklara bak ya.

azeriler

can kardaşlardır.

https://store.donanimhabe...66762bcf3a9b0b5c94660.jpg

türklerin kürtlere ermeni dölü demesi

mantıken türklerin anadolu ya gelmeden önce sarı ,tüysüz, çekik gözlü olduğunu düşünürsek, sanırım kim kimin dölü olduğu ortaya çıkıyor. hadi eksi yağmuru istiyorum çünkü gerçekler canınızı acıtıyor. bu arada gürcüyüm.

kürtün kürtçe konuşup türklerden kopardıkları şey

laz şehir isimleri ? giresun(karesus) ordu(kotyora) trabzon,rize,artvin hepsi değiştirilmiş şehir isimleri ama hepsi lazca merak etme.

kürtün kürtçe konuşup türklerden kopardıkları şey

nedir diye düşünüyor insan. yani bu insanlar kürtçe konuşsa yaşadığı yerler kürtçe olsa türklerden ne eskilicek bunu merak ediyor insan. bir gürcü olarak soruyorum bunu. batum'luyum sonuçta diyarbakır amed olsa batum batum olarak kalacak. istanbul da öyle. kürt ler kürtçe eğitim alsa istanbul da bir türk ün eğitimi hala aynı devam edecek. ne eksilecek ki bizden ?

bu ülke için ölen askere saygı duymamak

bu ülke için ölen kürt asıllı askerlere saygı duymamaktır. burada ya da sosyal medyada bir çok platformda görüyorum ki sırf kürt oldukları için insanları ötekileştiriliyor küfrediliyor hor görülüyor karısına kızına laf söyleniyor. bir de bu insanların bu vatana tek bir faydası bile yok, ancak bu vatan için ölen canını veren kürt askere bile saygı duymuyorlar. siz ne kadar aşağılık insanlarsınız ? bu vatanın düşmanı kürt'ler değil sizsiniz.

lakposhtha ham parvaz mikonand

iyice savaşa sürüklendiğimiz şu günlerde herkesin bir açıp izlemesi lazım. öyle sanaldan savaşmakla olmuyor insanların halinin bir görülmesi lazım.