entry'ler (46)

atatürk düşmanları siktir olup gitsin bu ülkeden

(bkz: yine de şahlanıyor aman)

spitneybears

hakkında atıp tutan brokolilere cevap vermeyerek en iyisini yapacak adam. şu an yazarlığı ile ilgili sözlükte yarattığı kişilik ile ilgili söyleyecek çok şeyim var. ama şu an ne cocobatanesi gibi hissediyorum ne de `spitneybearsmış gibi bakabiliyorum ona. yaklaşık iki yıldır hayalini kurduğum bir an yaşanacak çünkü yarın. şöyle yaparız böyle yaparız dediğimiz bir çok şeyi yapmak için elimize geçen ilk fırsat. umarım tek değil. çünkü çok mutlu olacağım biliyorum bunu. hatta o kadar eminim ki bundan her aklıma gelişinde düşünmeyeyim daha çok sevinirim deyip hiçbir zaman kendimi tutamayıp saatlerce düşündüğüm bir an yaşayacağım yarın. bu anı hayal ettiğim saatlerin onda biri kadar anca sürecek bu an ama önemli değil. hem de hiç. çünkü yanında olacağım. çünkü belki o istemese bile o saatler arası benimle olacak hep. yapmayı istediğim her şeyi yapabilmek için gaz veriyorum kendime durmadan. çünkü çok şey yapmak istiyorum. ve sadece yanında olduğum için bile inanılmaz mutlu olacağım ve bu kadar uç duygular yaşadığımda kontrol edemiyorum kendimi biliyorum. deli gibi oluyorum. ne olursa olsun mutlu olacağım çok. umarım sarılmak istediğimde durup dururken yüzüne bakıp salakça gülümsemem. çünkü o farklı. yanında gerilmemem gereken nadir insanlardan. çok romantik bir dişi yahut duygusal bir insan olduğumdan söylemiyorum bunları fakat o gerçekten farklı.

"canım benim, anlayanım, dinleyenim nasıl davranırsam davranayım yarın umarım küçücük bir olumsuzluk yaşatmam sana. çünkü beni mutsuz edemeyecek yarın hiçbir şey. parasızlığım, beni sevmediğini düşündüğüm ve benim için önemli insanlar, okuldaki rezalet durumum, yalnızca kendi irademle verdiğim kararların hayatımın içine ediyor oluşu, çirkinliğim ve daha bir sürü... hiçbiri önemli olmayacak yarın. şimdi de değil. çünkü sen varsın. sana gelmeye çalışsam sekiz saat sürmeyeceğini bileceğim kadar yakındasın. bunlar yeter her şeyi unutup mutlu olabilmeme, çünkü sana geldim."

evrim teorisini savunucam derken maymuna dönmek

yaratıcılığın doruk noktası.

spitneybears

yazdıklarının, verdiği ayarların, savunduğu ideolojinin, sevdiği şairlerin, şiirlerin, izlediği filmlerin, dinlediği grupların ötesinde çok özlediğim. göremediğim yüzünü, araya telefon girmedikçe duyamadığım sesini, bilemediğim kokusunu hep özlediğim. belirli bir süre boyu düşündüğümde içimin içime sığamamasından sebep zıplamaya başladığım. içtiği karıları, adamları, derdini paylaşanları, sevdiklerini kıskandığım. her şeyine aşık olduğum şehrime dahi şehrine yakın değil diye küfür ettiğim. kaybetmekten, benim onu sevdiğim gibi beni sevmemesinden her an korktuğum. daha yakın olmak için çok şey feda edebileceğim canım.
en çok özlediğim.

ece erken

yalnızca en zengin olanın en zeki olduğunu iddia edebilecek bir zihniyet tarafından savunulabilecek insan.

öğrenci evi

yatağa üç kişi sığabilmek için enine yatıp arkadaşın kıçı kıçına değdiğinde tedirgin olmaktır.

baba mesleği terörist olan kürt

sözlük yazarlarının duyarlı oldukları konularda yaratıcılıklarının ve hatta edebi dehalarının da en üst seviyelerde gezindiğini gözler önüne seren kürttür.

''piç''
''hem orospu hem piç''
''annesi orospu babası piç''
ve daha bir sürü. işte hep ihtiyacımız olan farkı bakış. en sevdiğimden.

komedi turk

kuvvetle muhtemeldirki programın isim babası ''türk'' sözcüğünü kelimeye yahut cümleye olumsuz anlam katan bir ek zannetmektedir.

sevgiliye giderek daha çok bağlanmak

en güzel bir şeydir...

aşık yazardan özdeyişler dinlediniz.

1 haftalık tatil teklifi kırılamayacak kişiler

bir haftalık tatili ulaşılmaz görmeyen kişilerce cevaplanan bir soru. zira bir haftalık tatil zaten güzel bir şeydir. yanımızda bir haftalık tatil teklifi kırılamayacak insan olmasa dahi güzel bir şeydir. sadece yanımızdaki kişinin hatırı için razı olunacak bir şey değildir. tatil güzeldir. tatil candır...
(bkz: ben yirmi yıldır tatil yapmıyorum lan!)

nihat doğan ve lerzan mutlu dan doğan çocuk

böyle bir dünyanın bile hak etmediği çocuktur.
(bkz: böyle bir dünyaya çocuk getirmek istememek)

pürel

çocuklar için olanının pembe renkli ve inanılmaz hoş kokulu olduğu, ıslak mendil tyahut kolonyaya göre çok daha etkili bir temizlik hissi yaratabilen, sprey halinde olanı jel olanından daha hoş olan temizlik ürünü. kullanınız. kullandırınız.

her haftasonu evine giden üniversite öğrencisi

durmadan eve gittiklerinden dönüşte anne eli değmiş börek çörek ve bilumum gıdayı yanında getirmesi görev değilmiş gibi görünendir.

dexter

yeni sezonunun başlaması resmen psikolojimi tamamen değiştirebilen yegana dizi. dizi ötesi. başyapıt.

eskişehir

özlüyorum. özleniyor. küçücük minicik oluşu, her gün aynı insanları görüşün, elli yıldır yaşadığın şehirmiş gibi hissetmene sebep olan her şeyi, dost olunabilecek insanların sayısı, anadolu üniversitesi, porsuğu, soğuğu, eskişehir'e uğrayan herkesin muhakkak yanında çekilmiş bir fotografı olan heykelleri, tramvayı ve daha bir sürü...
özleniyor işte.
sokakları, yolları, alışveriş merkezleri, barları, kafeleri, sorunları her şeyi küçücük. küçük olanın çekiciği ve verdiği haz hissediliyor çok.

21 yaşına kadar cinsel deneyimi olmamış kız

deneyimsizdir.

özgüven kazandıran olaylar

(bkz: emzik)
edit: bilimsel bir gerçek.
edit2: emzik bir olay değildir, evet.

gıcık olunan televizyon insanları

uygur ailesinin alayı.
(bkz: süheyl uygur)
(bkz: behzat uygur)
(bkz: nejat uygur)
since 1927...

beyoglutayfasi org

üyesi olmaktan en çok mutluluk duyduğum site idi. canlanmış dediler canımdan can aldılar. baktım sahiden de açılmış yeniden. benden kaynaklandığına dair de şüphelerim olan bir kaç teknik sorun dışında bin atlı gibi şen olmama sebep olan sitedir.

hiç sevgilisi olmamış üniversiteli kız

sevgilisi olan kızları orospu sanmasından anlayacağımız üz're herkes hakkında uç yorumlar yapma hakkını kendinde bulan bu yüzden de bırakın sevgiliyi arkadaş edinmesi bile zor olan kızdır.
ama kızdır.
önemli olan kız olmasıdır.
sözlerime son verirken vatan millet ve sakarya kavramlarını da hatırlatmak isterim.