bugün

entry'ler (18)

hamza hamzaoğlu

her insan hata yapar yanlış yapar.bu da hem hamza hocanın hem de kadının yanlışıdır.Ama Hamza hoca hata üstüne hata yapmamış çocuğunu sahiplenmiş soyadnı vermiş babalık vazifelerini yerine getirmiş.kadına da bu yetmemiş anlaşılan.kusura bakmasn ama evli bir adamdan çocuk sahibi olursan en fazla bu olur.helal olsun hamza hocaya gerçekten adammış.niceleri var arkasına bakmadan kaçıyor.çocuklarnı kabul etmiyor.burada atıp tutanlar eminim sütten çıkmış ak kaşıktır.yok dindarım diyip saman altından su yürütmüş diyenler var. Abi dindar olan insan değil mi ???hata yapamaz mı??evet yanlış ama en azından kaçmamış sahiplenmiş çocuğunu.gizlememiş de.kadının instagramında bir sürü baba oğul fotosu var eski döneme ait. eee kadnın derdi ne.karısını bırakıp beni alsın istiyor demek ki....kadın bile isteye beraber olmuş bilerek çocuk yapmıştır.istediğini elde edemeyince çocuğunu da medya önüne atmaktan çekinmemiştir bana göre.gizli bir durum değilmiş hamza hocanın eşi çocukları çevresi biliyor kadın ve çevresi de biliyor.derdi ne türkiye bilsin ne halt yediğini hamza hocanın demek istiyor...kusura bakmasın da adam aslanlar gibi evladına sahip çıkmış.tecavüz mü etti sana !!! bilerek beraber oldun çocuk yaptın.cahil biri değildin.beni kandırdı ayakları yapamazsın koskoca bir kulübün medya sorumlususun.yanlış yapmış kadın bana göre.kadını da bu yüzden haksız buluyorum yoksa hata iki kişinindir bir kişinin değil. burada kimse de kimseyi kınamasın.hayatta asla yapmam dediğimiz o kadar çok şeyi yapıyoruz ki malesef.

sözlük yazarlarının en son okuduğu kitaplar

Beni asla bırakma Kazuro Ishıguro'nun kitabı.oldukça etkileyici bir kitap.üstüne filmini de izleyince on numara beş yıldız oldu

hamza hamzaoğlu

ne demiş snejder için.acaba milli takımdaki kadar mcadele ediyor mu demişti.doğru da söylemiş. o zaman gerçekten kötüydü.gayet normal bir yorum.siz snejderi ilahlaştırdığınız için asla eleştirilmesini istemiyorsunuz.bu arada linkinde bir şey çıkmıyor.Hamza hoca yalan söyleseydi adam satsaydı şu an tapıyordunuz ona

hamza hamzaoğlu

poldi 11 Hamza hoca hangi yabancı oyuncuyu haksız eleştirmiş anlamadım.poldi ile ilgili bir laf söyledi soru üzerine dedi.podolski iyi değildi sizce nasıldı dediler o da evet bugün ben de beğenmedim dedi.yorgunluk olabilir dedi.sadece o değil takımın geneli iyi değildi dedi.hangi maçtı hatırlamıyorum ama.bu arada sürekli yerlileri koruyor dediniz.hayır burakın formu kötüyken çıkarıyordu 11 e bile almadığı maç oldu ama siz aslı astarı olmayan burak üzlmesin diye forvet almadı lafını söyleyip durdunuz.sanki niasseyi sigdorsonu hiç istememiş gibi.Burakın üzülmemesini düşünen adam keser mi takımdan ya.Yasini kötü oynarken çıkardı yuhladınız.şimdi de yasin'de iş yokmuş diyorsunuz.ben anlamadım bu işi.kendi oyuncularını taraftarın kucağına atmadığı için suçlu oldu.siz bunu istiyorsunuz.

hamza hamzaoğlu

savunuyorum burdayım.kaçmadım bir yere.savunulmayacak neyi var pardon.adam doğruları söylüyor.siz yalanlar duymak istiyorsunuz.tribünlere oynayan adam istiyorsunuz.kulüpleri dünya borca sokan ve hiçbir başarı getirmeyen adamların arkasından koşuyorsunuz.sizin futbola ve hayata bakışınız tuhaf.Hamza hoca çok doğru söylemiş.herkes tarafından da bilinen ama kabullenilmeyen şeyler.adam a dese vayyyy ne demek a bilmem ne.Hamza hoca galatasaraya alnının akıyla hizmet vermiş 3 kupa alarak da görevini layıkıyla yerine getirmiş.giderken de enkaz bırakmamıştır.Denizlinin medyadaki adamları Denizlinin fahiş hatalarınıa gıkını çıkarmaz ama olmayan enkaz edebiyatı yaparlar.geçen seneki kadronun yüzde 90 ı aynı olan kadroyla hamza hoca şampiyon yaptı bu takımı.şimdi mi enkaz oldu !!! kusura bakmayın.beğenmeyebilirsiniz istemeyebilirsiniz ama haksızlık yapamazsınız.hoş isterseniz yapın ne olacak.tarihi değiştiremezsiniz.kulüb batıranlara taptınız en kritik dönemde maddi yönden de kulübe büyük katkı sağlayan hocayı hain ilan ettiniz.

hamza hamzaoğlu

sen rize maçındaki talihsizlikleri görme 2 dk yenen 2 golü hamza hocaya at.bilal de umut da kötü oyuncular değil.umut bu sezon formsuz.asıl siz ırkçısınız.aşağılık kompleksiniz var.kötü oynayan yabancı oyunculara sesiniz çıkmaz ama yerli oyuncuları iyi de oynasa yerin dibine sokuyorsunuz.size göre teknik direktörler yabancı oyuncuları ilahlaştırmalı yerli oyuncuları yerin dibine sokmalı.yeri geldi siz görmek istediğiniz gibi görüyorsunuz.yabancı hayranlığı var sizde.futbolcunun ırkı yoktur.yerlisi de yabancısı da birdir.önemli olan takıma katkısıdır

hamza hamzaoğlu

çok doğru konuşmuş.Hamza hoca bıraktıktan sonra fark 11 e çıktı.her puan kaybı sonrası medyada yok enkaz bıraktı yok bilmem ne.Denizli çıkar bjk maçında hakem der yamaya döndük der transfer lazım der.yok efendim futbolcular kumdan kale gibi der.tabi hamza hoca kendini savunacak.Medyada adamı yok ki adamı savunsun.kaldı ki canlı izledim konuşmasını.gayet mantıklı konuştu.soru sordular cevap verdi.şampiyon olamaz demedi.11 puanı kapatması pek mümkün görünmüyor oynanan oyunda iç açıcı değil dedi.ama ne olacağı hiç belli olmaz dedi.kimin nasıl bir performans göstereceği de belli olmaz dedi.Bursa için de çok güzel şeyler söyledi.planlarından bahsetti.Galatasarayın bugünkü köt gidişatı Hamza hocaya yüklenmeye çalışılıyor tabi cevap verecek.işlerine gelmiyor konuşması tabi.Hamza hocanın tepkisi enkaz bırakmışım sanki algısı var ona diyor.galatasaraya asla değil.Gs yöneticilerine ve medyadaki bu algı operasyonuna tepki gösterdi.Merak etmeyin Hamza hoca Bursanın başında olduğunun farkında ve çok da başarılı olacak.biz elbirliğiyle çalışan üreten insanları yok etmeye çalışıyoruz.sadece hamza hoca değil ertuğrul ersun rıza hoca hepsi.malesef bizde düzen bozuk.yöneticiler kulüpleri batırıyor.saçma sapan işler yapıyor.taraftar da yıldız transfer çılgınlığı medya biri bi şey dese de ayağını kaydırsak derdinde vb.bizde düzen böyle devam ettikçe asla çok iyi bir futboldan avrupa takımı olmaktan bahsedemeyiz.istikrarsızız bir kere.3 güne hoca değişiyor.başarılı olan da gidiyor olmayan da.düzen bozuk.bu bozuk düzende olan da başarılı hocalara oluyor genelde

hamza hamzaoğlu

maliyeti bırak diyorsunuz da işte bu yüzden batıyoruz.sırf isme verilen paralar bütçeleri kontrol altında tutmadan çılgınca yapılan transferler yüzünden Türk futbolu ve kulüpler batma noktasında.Hamza hoca bencil değil.Futbola bakışını bu yüzden seviyorum.Türk futbolunu çalıştığı kulüplerin mali durumunu düşünüyor mümkün mertebe maddi olarak zarar vermek istemiyor.Kaldı ki her şey transfer değil gerçekten değil.Trabzonspor son 3 yılda 50 oyuncu aldı rahat.Hani neredeler !!! Kaç tanesi başarılı oldu Trabzon kaç kupa kaldırdı bu transferlerle.Önemli olan takım olabilmek takım oyunu oynayabilmek araya da 5-6 iyi kalite diğerleri normalin bir-iki tık üstü oyuncu olmalı.Ha gelirin çok borcun normal sınırlar içindeyse 11 tane çok iyi oyuncun 10 tane de iyi oyuncun5-6 tane de idare eden olsun tamam ama değil.Kabul etmek lazım Galatasaray zor günler yaşıyor.Kısıtlı kadroyla iyi işler yapan ve az para alan Hamza hocayı bahanelerle gönderen Dursun Özbek resmen intihar etti.Durum ortada.Denizli takımı çorba etti.oyuncuların yerleriyle oynayarak sabri ve bilali oynatmayarak yönetime ve bir kesim taraftara şirin görünmeye çalışıyor.her maç sonrası da topu başkasının kucağına atıyor.ya hakemler ya transfer lazım muhabbeti.Mustafa hocanın geçmişine saygım sonsuz ama artık emekli olmuş yıllardır gittiği kulüplerde başarı almamış bana göre sadece para için gelmiş başarılı olursam da futbol hayatımın iyi kapatırım olmazsa parama bakarım zihniyeti var.

hamza hamzaoğlu

Bursaspor ile anlaşmış dilerim çok başarılı olur.Futbola bakışını gerçekten çok beğeniyorum.Hamza hoca gibi düşünen teknik direktörler olmadığı için eleştiriliyor.Galatasaray'da çok başarılı oldu.gittiğinde liderin 5 puan gerisinde olan Galatasaray Denizli ile 6 haftada 11 puan gerisine düştü rakipler puan kaybetmesine rağmen.Kadronun yetersiz olduğunu söyleyenler bu takımın geçen sene şampiyonluğunu şansa bağlayanlardır. Nasıl bir şanssa 22 maça çıktı geçen sene 2 mağlubiyet 3 beraberlik 17 galibiyet aldı.Bu senede iyi bir başlangıç yapmasa da takım iyiye gidiyordu.Kendisi vizyonsuz değil,vizyonun imkanlarla sınırlı olduğunu bilen birisidir.Ben de her yıl Avrupa'ya tatile gitmeyi,pahalı marka ürünler almayı bilirim ama almam çünkü gelirim belli.Gelirine göre hareket etmeyen vatandaşlarla dolu ülkemde insanların 5 kredi kartı 3-5 ayrı bankaya kredi borcu olup burnundan kıl aldırmayan sonra da tepe taklak olan insanlar sanırım eleştiriyor.Galatasaray ciddi risk altında Hamza hoca Mancini gibi 20 milyon euro harcayıp o paralar boşa gitseydi sevinirlerdi sanırım.Kaldı ki Hamza hoca Gomez niasse ozan Dani Alves gibi futbolcuları istemiş ama bütçeyi aşan paralar istendiği için yönetim tarafından alınmamıştı.Niasse de taraftar tarafından istenmemişti.
neyse uzun lafın kısası bana göre çok başarılıdır.Sadece galatasarayda değil öncesinde de çok başarılıdır.Ama yeterli midir hayır değil.Daha çok kendini geliştirmesi lazım.Bursasporda çok iyi işler yapıp Avrupa kupalarına katılma hakkı kazanıp kendisini oralarda göstermeye devam etmeli

hamza hamzaoğlu

sağlam kaynaklardan duyumlarım var.dün akşam ortaya çıkan haberi 2 gün önce öğrendim böyle bir durum olduğunu.hamza hoca geçen hafta italyadaydı muhtemelen bu konuyla ilgiliydi.şu an olma ihtimalı yüzde 50.yalan haber değil yani.ama olur olmaz ibre son anda başkasına döner onu bilemem.kaynağım yüksek ihtimal olduğunu söylüyor.dilerim olur.tabi hayırlısı olsun önce.ama hamza hoca için çok iyi olur.başarılarını devam ettirmesi dileğimle.sonuna kadar hak ediyor

hamza hamzaoğlu nun lazio teknik direktörü olması

sağlam kaynaklardan duyumlarım var.dün akşam ortaya çıkan haberi 2 gün önce öğrendim böyle bir durum olduğunu.Hamza hoca geçen hafta italyadaydı muhtemelen bu konuyla ilgiliydi.şu an olma ihtimalı yüzde 50.yalan haber değil yani.ama olur olmaz ibre son anda başkasına döner onu bilemem.kaynağım yüksek ihtimal olduğunu söylüyor.Dilerim olur.tabi hayırlısı olsun önce.Ama Hamza hoca için çok iyi olur.Başarılarını devam ettirmesi dileğimle.sonuna kadar hak ediyor

cihat arslan

Çok başarılı bulduğum teknik adamdır. ilerde yolu Galatasarayla kesişebilir. Ama biz adam harcayan bir kulüp olduğumuz için Hamza hocaua yapılan ona da yapılır ve başarılı olsa dahi teneke bağlanarak gönderilir. Valla acıyorum bu Türk teknik direktörlerine yabancı olsalar yere göğe sığdılmayacak hocalar buralarda harcanıyor. yurt dışına çıkın. Burda değer bilen yok

mustafa denizli

Madrid maçına çıkmayarak ne kadar bencil olduğunu ve korkak olduğunu gösterdi. Kasımpaşa'yı yener iyi başlarım dedi ama Allah'ın sopası hemen yetişti kendisine. ilk yarının bitmesine 4 maç kaldı. bursa maçı en iyi ihtimal beraberlikle biter sürpriz olmazsa. Beşiktaş maçında yenilir. Akhisar ile de berabere kalır. Astana maçını berabere bitirebilir herhalde. Ama Astana kazanırsa da sürpriz olmaz bana. Dursun Özbek ile el ele gittiklerini görürüz inşallah.
Geçmişine saygı duyuyorum ama artık bitti. Son yıllarda hiçbir başarı sağlayamamış. Hamza hocayı göndermekle çok büyük hata yapan Dursun Özbek Mustafa Denizliyi göreve getirerek daha büyük hata yapmıştır

galatasaray

Hamza hoca gibi bir adamı yiyenlerin görev aldığı kulübümüzdür. Bu liseliler ne zaman elini çekecek bu işten artık.

mücella

Şu an okuduğum kitap. Betimlemeler biraz sıkıcı geldi ama yine de beğendim diyebilirim.

evde hayvan besleme onursuzluğu

Onursuzluk değildir. insanların kendi seçimleridir. Ben evde hayvan beslemem o ayrı mesele.

hamza hamzaoğlu

adam gibi adamdır başarılıdır. 34 lig maçını 78 puanla tamamlamıştır. 34 lig maçının sadece dördünde skoru koruyamamıştır. Geri dönüşlerle aldığı maç sayısını saymadım bile. Yönetime kurban gitmiştir. Yönetim Hamza hocanın Galatasaray sevgisini tepe tepe kullanıp sırtından vurmuştur. Hamza hocanın açıklamaları da yerden göğe kadar haklıdır. Bu kirli futbol dünyasına yakışmayacak kadar insandır ve başarılı bir teknik direktördür. Ama biz millet olarak balık hafızalı olduğumuz için Hamza hoca gelmeden 4-4 yediğimiz golleri yenilgiyi peşinen kabul ettiğimiz günleri çabuk unuttuk. Hamza hocanın döneminde yenildiğimiz puan kaybettiğimiz bütün maçlarda da dişe diş oynadık. Rize maçı baştan sona şanssızlıklarla dolu bir maçtı. 2 dk takım skoru tutamıyorsa hata hocada değildir. Hataları var mıdır elbette vardır kimin hatası yok. Ama günahlarının lafı sevaplarının yanında bir hiçtir. Bir gün yine bu takımın başına geçeceğine inanıyorum Hamza hocam. Dilerim kıymetini bilen ve sana destek olan bir yönetimle gelirsin. Seni kurtların önüne atan bir yönetimle değil.

sabah namazı

Huzuru en çok hissettiğimiz namazdır diyebilirim.