bugün

Ayrılınca üzüleceğini düşünerek arayı sogutmak isteyen sevgili söylemidir.
(bkz: gotunu yiyeyim ayagi yapmak)
zaman'dan kastedilen, o gazete görünümlü sayfalarsa, sevgili arkaya dönülüp bakılmadan süratle terk edilmelidir.
şöyle bir durumdur.

-ahmed'cim, eve gelirken 1 zaman gazetesi getirir misin?
devamında karşısındakinin de bir ömrü olduğu hatırlatılarak gerçekleştirilmesi gereken hadise. yoksa zaman bol, beklemek de ölüm.
-bana biraz zaman ver berkesu.
+öğerhghhhh...
-ne oldu canım? mideni mi üşttün? neden kustun?
+...
-bana biraz zaman verecek misin?
+tüm takvimler, o kusmukların içerisinde. ayıkla al.
-...
bazen zorunluluktur. bedeli de çok ağır ödenir.
kötü bir söylemdir, keşke dürüst olsa diye düşündürür...biricik sevgili, sizden sıkılıp yerinize yeni bir aday bulmuştur, onu tanımak ve kendisine uygun olup olmadığını anlamak için, sizden zaman ister. şayet uygunsa bu iş yürümeyecek , beni çok yordun şeklinde bi açıklama yapması olasıdır, eğer diyer adayı beyenmediyse de, size geri döner ve ah sensiz olamadım, yalanları kıvırır..
baska birinin olduguna delalet olabilir. belki baska birini merak ediyor ve denemek istiyordur, böyle durumlarda çok temkinli olunmalı kesinlikle serinkanlı davranılıp sevgili kişisi kendi haline bırakılmalıdır. ama bu zamanın o diğer kişinin denenme zamanı olması kocaman beyaz sivilceler çıkartır adama. tarifsizdir duygular. sorunu kendinde aratır hiç sorun yokken ortada.
(bkz: zamana bırakma bizi)
ayrılıkla sonuclanması muhtemel istemdir.. zaman isteyen sevgili kişisi bu zaman zarfında sevdiceğini,kendisini,hayatını tekrar tekrar düşünür..zaten ayrılık fikri beyne girmistir zaman istemek tabi ki bahanedir, hem araya zaman da girmistir , nasılsa sevdicek de onsuzluğa alışmıştır. karsı tarafın canının daha az yanacağı düşünülür..
sonucun diğer türlü olması da bir ihtimaldir az da olsa.. iki taraf da birbirlerinin değerini anlarsa daha tutkulu bi döneme de girilebilir.ama bu dönemle sonuclanan zaman isteme vukuatlarını ne duydum ne de gördüm. sonucu ayrılıktır ayrılık..
istediğim bu zaman sonunda, senden ayrılacağım için bu vakti kendini buna alıştırmak için kullan demenin başka bir yolu olabilir.
oyalamak, ayrılıkla sonuçlanacak duruma hazırlanma sağlamak ve buna zemin yaratmak için öne sürülen bahanedir. bazen gerekli olduğu gibi, bazen oldukça çocukça, hatta çocukça bile değil, gayet samimiyetsizdir. ama yine de yaşanması olasıdır. hiç olmasındır.
kırmayıp bir 30 sene zaman verilmesi gereken sevgili dir. *
'ayrılık yakında kendini hazırla' demektir.
mutlaka bi şeyden huylanmıştır, iz üstündedir. yakalamak için pusuya yatmış ve öldürü darbe icin hazırlanmaktadır. korkulur bu hallerinden. dikkatten ödün vermemek gerekir.
tehlike çanlarının ufak ufak çalmaya başlamasıdır.
hemen bir reklamı çağrıştırır, aşkta mola;
"teb de mola var, aşkımız da niye yok?"
-sevgilim zaman'ı bi versene bakalım bugün ahmet turan alkan ne yazmış. * *
geri sayımın başladığının göstergesidir..
tutunduğu diğer dalı yoklayıp gelecektir. ya da diğer denizlere açtığı yelkenleri az bi üfleyecektir ki, alacağı/alamayacağı yolu takribi de olsa tahmin edebilsin.

bakar bi duruma, sonra o baktığı duruma göre şeyeder zati sizi. elleşmeyin. elleşin ya da bilmiyorum..
sonunda şöyle bir cevap verilesidir;
"dilediğin kadar zamanın var"
sözleşmesini tek taraflı fesh etmenin zamanı geldiğini gösteren durum. sonra istediği kuluple görüşebilir hatta sözleşme imzalayabilir.
- aşkım bana zaman versene...
+ ama her şey çok güzeldi yarmagül, neden şimdi neden ha?daha dün çimlerde yuvarlanıp, kelebek kovalayıp, ağacın arkasından kafalarımızı çıkartıp ce-e yapmadık mı? sana soruyorum yapmadık kı?
- aşkım zaman gazetesini diyorum elindeki ver şunu..
+hoh...güzel kovaladık birbirimizi ama dimi...kalbime inecekti vallahi birbirimizin sırtını kaşıdığımızdan daha 10 saat geçmeden ayrılık isteği.
-uzat lan gasteyi.
+ karpuz kesem yersin?
sonun başlangıcıdır çoğu zaman.
ayrılığa delalet eder.
*
güncel Önemli Başlıklar