bugün

entry'ler (25)

ölmenin en adaletsiz tarafı

erken ölmek,
çok fazla acı çekerek ölmek,
tam çok istenilen şeyi görmek,yapmak,yaşamak arefesinde ölmek.

sözlük yazarlarının itirafları

itirafım daha çok bir öğüt gibi olacak. aşk'ın gücüne falan inanmayın. öyle bir güç yok. hadi inandınız; bir insan için hayatınızın akışını değiştirmeyin, onun için şehrinizi bile değiştirmeyin. yoksa benim gibi çok daha fazla acı'yı yaşamak zorunda kalırsınız.

sevmeyin demiyorum. çok sevin, sevilin ama bu hayatınızın önüne geçmesin. onun istediği insan olmayın. o sizi öyle sevebilsin. en önemlisi : ailenizi dinleyin biraz, onlar asla kötülüğümüzü istemiyor'muş...

8 şubat 2012 saat 00 00 içme zirvesi

süt içme zirvesi olabilirdi, aksi hallerde katılamayacağımı bildiriyorum.

üniversite kazanan gencin evden ilk ayrılışı

genç bir iç sıkıntısı yaşar. yıllarca yükselmesini isteyen ailesi. neredeyse gittiği için ona kin kusmak üzeredir.
değersizleşmiş gibi hisseder, böyle hiçleşmiş gibi.

- ne vardı sanki, ....'yı tuttursaydın be oğlum/kızım.
+ ya anne/baba yazdım olmadı bıdı bıdı.

2. aşama :

- sen evden uzakta yapamazsın, ayh kötü arkadaşların olur okumazsın bile belki.

3. aşama :
- en azından bu sene eve çıkmayı düşünme oğlum / kızım.

4. aşama :

- paranı har vurup harman savurma, öyle zırt pırt yollayamayabiliriz. ona göre yani.

yaşlanınca yakışıklı olmak

(bkz: bir clooney çok sevdim)

kardan adamın güneşe aşık olması

kardanadam, güneş'i çok sıcak ve görkemli bulur. kendisi ise soğuk ülke adamıdır. burnu havuç gibidir fakat gözleri çok güzeldir; adeta bir çift zeytin gibidir gözleri. fakat, kardan kadın bu aşkı anlar anlamaz , üzüntüsünden 18 kg kar erir ve karanoksiya olur. tedavisi ise güneş'in kaybolması ile mümkündür.

kardanadam, sadık yarini güneş'ten üstün tutar ve güneş'e "git burdan pislik, sevgilim eriyor. eritiyorsun bizi. " der.

güneş'te der ki; buralar eskiden hep kurak'tı. asıl siz sktirin gidin. 3 gün gelmedik anında ot gibi bitmişsiniz.

kardanadam'da der ki; güneş, kadar taş düşsün başına e mi!

o sırada gökyüzünden mucizevi büyüklükte bir meteor düşmeye başlar. gelir gelir güneş'i sıyırıp kardanadam'la kardankadın'ın üstüne düşer. anında geberirler.

güneş'te derki : - uffh, çok mu sıcak oldu yeaa.

otobüste kıza arkadan dayanacaklara tavsiyeler

(bkz: dayanamazsın)

defne joy foster

bir senenin nasıl geçmiş olduğunu idrak edemediğim halde, eşinin ölümünden 8 ay sonra ikinci evliliğini yapmış olması beni kederlere gark etmişti.

ne kadar sempatik, zeki, zengin, yeri dolmaz bir insan olursan ol , insanlar beton döker yine doldururmuş.

birden gelen zeytin yeme isteği

insana diyet bile bozdurabilir. beş zeytin 100 kalori, keza.

uyku geceye ihanettir

aslında gece uyku'ya ihanettir. çünkü karanlıkta çalışamazdı insanlar. o yüzden düzen bunun üzerine kuruldu. fakat, karanlıkta bu kadar güzel ve can alıcı olmamalıydı.

sözlük yazarlarının masasındaki nesneler

bardaklar, kumandalar, kremler, piller, banka kartları, vitaminler, ayna.

izmir bayraklı sahili

karşıyaka ile alsancak'ı birbirine bağlar.

çok kirlidir, yazın dolar taşar falan. aslında çok geliştirilebilir bir alan, çok büyük. inanılmaz şeyler yapılabilir buraya; tiyatro, sinema, konser alanı gibi. fakat, bir cafe'si bile yoktu, son durumu bilmesem de pek inancım da yok açıkçası. belediye'nin düzgün bir çalışması görülmemiştir.

ben bu yazıyı sana yazdım

annem, birtanem; yine dizim kanıyor, suçum yok, inan… güle oynaya koşarken, çelme taktı bana, ... hayat… homeros

babanın söylediği unutulmayan sözler

- çocukken bir mezar kazdım köyde elllerimle, bembeyaz yüzlü dipdiri , nurlu , güzel bir dede çıktı.
sonra onu amcamla birlikte geri gömdük.

-ermişti galiba, hani bunu da görmüştüm ama neden böyle oldum ki ben. nasıl bir adam oldum ki ben. *

rasta baba

insanı gaza getiren parçalardan biridir rasta baba.

http://fizy.com/#s/3i72lw

birisinin fotoğrafıyla dalga geçip eğlenmek

genelde çirkin insanların yaptığını farkettiğim eğlenme biçimi.
psikoloji bu ya hani, alttan altta bakın ben güzelim / yakışıklıyım mesajı vermeye çalışırlar. onlara göre dalga geçebilen öyle değildir çünkü. kompleks azizim.
ama şişmansın desen bu kız üç gün odasından çıkmaz. ya da organlarıyla alay etsen... gerçe kim bilir kaç tane hayvan da onlarla dalga geçmiştir. biraz da intikam alır gibi bir halleri vardır zaten fotoğraflarla dalga geçenlerin.

1 şubat 2012 sözlüğe entry girmeme eylemi

-bugün sözlüğe entry girmiyormuşuz hacı, eylem varmış.

+eee? ne yazıyosun o zaman üç saattir?

-ukte veriyorum, yarın doldurucam.

öss ye girecek insanı tanıma yolları

eşofmanla dolaşan, saçları salık, makyajsız soluk yüzlü kızlar.

saçlarını yeni yeni uzatmaya başlamış erkekler.

üniversite öğrencisi dediğin

- sınavlara bir gün önceden hazırlanır,

- kirli çoraplarını yatağının altında saklar,

- yumurta, patates ve makarnadan 30 farklı çeşit yemek yapar,

- sınav öncesi fellik fellik kalem arar,

- tuvalette kaş bıyık aldırır,

- otostop çeker,

- bedava yemek bulunca anında çöker,

- aynı kotu iki hafta giyer,

- vize zamanlarında duş almaz ya da çok az olur,

- açlığa ve sigarasız kalmaya çok alışkındır ama bulunca hemen her şeyi sömürür

ve asla yarını düşünmez.