bugün

uludağ sözlük moderasyonu kirli ilişkiler yumağı ve tsira, spratt, kukla, sozluk emekcisi... Gibi yazarların düşmüş oldukları durumu da gözler önüne aldığımızda uludağ sözlük'teki yanlış yapılanmalar sonucu haksız hukuksuz saçma sapan şeyler yüzünden entrysi silinen, başlığın silinmesi gerekirken aynı başlıktaki entrysi nedeniyle çaylak yapılanlar, sözlüğe katkıda bulunmak için uğraşırken sözlükten soğutulanlar ve tüm bunların yanında yaşanılan haksızlıklara tepki göstermenin zamanı geldi de geçiyor.

susma sustukça sıra sana gelecek !
Ne de olsa bugün bir başkasına, yarın ise bana. Mühim olan bir yerde bir şekilde tepkiyi dile getirebilmektir.
Yargısız infazlara bir son verilmelidir.
Sözlük yazarları insan yerine koyulmalıdır. Keyfi uygulamalarla hareket edilmemelidir.

Herhangi bir yetkili ya da görevliye ciddi anlamda mesaj atılır, gunler sona cevap gelir. Evet bunu hemen hepimiz sürekli yaşıyoruz. insan yerine koyulmadığımızın göstergesidir bu. Bir nevi koyun gibi. '' ben yaptım oldu '' anlayışıyla hareket eden zihniyete tepki göstermek, dur demek isteyenlerin öncülüğünü yapması gerektiği eylemdir.

1 şubat uludağ sözlük'ün 1 mayıs'ı olacaktır.
Ece kscg, spratt, mqkina, carlyx, kukla, tsira, naranta ve nice eşsiz yazar eşek gibi bu sözlüğe faydalı olmak için ter dökecek, ama sonucunda böyle abes durumlarla karşı karşıya kalacak. Öyle mi?

Size soruyorum öyle mi ?

Not : bu entryden sonra ya benim ya da bu entrymin yok olma ihtimali yüksek. Tabi bu notu yazdığım için belki de bu ihtimal azalıyor.

Üzülmeyin dostlarım, ezbere bilirim latince sözcüklerini hayvanlar ansiklopedisinin
adını bilmemiş olmaktan utanmayacağım asla tabutumun içine girecek ilk böceğin.

Not : bu tepki genel bir tepkidir. Şahıslar için değil tüm yazarların hakkını savunmaya çalışan bir eylemdir. Sesimi
z ne kadar gür çıkarsa kardır anlayışıyla hareket edeceğiz. Yeri gelecek duvara konuşacağız ancak 1 şubat unutulmayacak.

Ek : sadece bu durumlara tepki değil, yazar alımlarındaki kriterleri, gammaz alımlarındaki kriterleri ve sol frame e gelen agm içerikli başlıkları mutlaka irdelemeli, tepkimizi dile getirmeliyiz. Hiç değilse 1 gün, susarak bir şeyleri ifade etmeliyiz.

Not : yapılacak olan eylem ilk paragrafta bahsi geçen yazarları kurtarma operasyonu değildir. Seversiniz sevmezsiniz. Önemli olan bu tip uygulamaların hiç bitmeyecek olup aynı şekilde bizim de başımızın yanacağının göstergesidir. Bu sebeple tepki gösterilmelidir. Sözlükte küfür gani gidiyor. Adamın masum entrysi siliniyor. Bu mu adil uygulama ? Herkes kendine çeki düzen vermeli. Bazı şeyler değişmeli.

(#14426941)

beklenen ekleme : eylemin başarıyla sonuçlanması sonucunda çaylaklığım ilan edilmiştir. Bu tavır moderasyonun baskıcı tavrına örnektir. Haksızlıklar karşısında susmayan yazarlara kucak dolusu sevgiler. Devamı gelecektir. Konuşursak devrim, susarsak isyan olur.
Ben yanmasam, sen yanmasan, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa ?
-bugün sözlüğe entry girmiyormuşuz hacı, eylem varmış.

+eee? ne yazıyosun o zaman üç saattir?

-ukte veriyorum, yarın doldurucam.
Denenebilir. faydali olup olmayacagi tartisilir.
denenmesi gerekli olan eylemdir.
çorlu'da elektrikler kesileceği için, hiçbir çaba sarfetmeden katılacağım eylemi. yoksa ben sözlüğü çok önemseyen bir insan olarak...

edit: dünün başlıkları 68 sayfa, bugün 56 sayfa. evet, mission accomplished!
edit: yanlış anons, elektrikler kesilmedi, sular dondu, o yüzden entry giremedim hocam.
herkesin katılması gereken eylem.
şahsım da o gün sözlüğe girmeyecek.
siklenmeyecek eylem. ha olur da siklenirse bu eyleme destek veren herkes icin 5 entry fazladan girecegim.*
Gerçekleşirse katılası eylem. Yeter pis iğrenç başlıklara.
beni kızdırtan eylemdir. lan ben çaylak oldum hem de, boşu boşuna -ki sonra tekrar yazarlığa yükseltildim ceza geri alındı- kimenin sikinde olmadı.
"bu eylemi gerçekleştirecek yazarlara, 1 nisan şakası* yapılacaktır."
uludağ sözlük moderasyonu.
* : sözlükten silmek.

tanım : "internet bulduysan entry gir, bulmadıysan hatuna aban" felsefem bu. çokta tın eylemidir.
yapalım aga hem bir atraksiyon olur, böyle bir değişiklik olur...
moderasyon formata uysun da ne olursa olsun demekte, saçma sapan başlıklara bir şey demezken o başlıktaki entryleri binbir sebeple silmekte.

tanım:moderasyonun çükünde bile olmaz, ama olsun. sözlük zall'ın sözlük olduğundan bi problem yok...
sözlükte birsürü sikimsonik tartışma başlığının, ateist saçmalıklarının, faşist-komünist bilimum siyasi propagandaların gırla gitmesi hakkında hiçbir çözüm önerisi getirmeyen bir eylemdir gereksizdir efendim.
Bu eylem saniyorum sadece nickleri yazili olan yazarlar adina degil genel itibariyle sözlügün sikilmesi sonucu yapilacak ve moderasyona herkes kendi capinda ayar vercektir. ben yukarda nickleri yazili olan kukla vs. kimseyi tanimam, kisisel tanismisligim yoktur. ancak (#14426855) ve (#14426734) nolu entrylerimde de belirttigim üzre sözlük moderatörler tarafindan sikilmektedir. yazarlar haksizliga ugramaktadir hemen hemen hepimiz. katilmam bundan dolayidir yoksa yukarda yazili kisiler ve kurumlar hayal ürünüdür capimda.

Edit: bir entry nosu daha eklendi
katılacağım eylem. sözlüğü sözlük yapanların yazarlar olduğunu unutanlara ufak bir hatırlatma yapılmalıdır.
desteklediğim eylemdir.

not: aslında daha önce desteklemiştim ama öbür entryim silinmiş.
beni de bi ibne yüzünden sildiydi lan bunlar.
hep destek tam destek amk!
desteklediğim ama ertesi gün unutulacağını düşündüğüm eylemdir.
bu halk neleri unuttu. bir iki cengaver yazar harcanmış önemli mi sanki?
her türlü desteğe devam edilecek eylemdir. yarın da bu başlığı gün içerisinde iş yerimden güncel tutacağım zaman zaman.
bir not muhalif arkadaşlara: size de saygımız var eyvallah ama bari gölge etmeyin başka ihsanımız yok!
hürmetler.
isyanım dağlara ulan diyen bir çaylağı kimsenin siklemeyeceği eylemdir. *
belli yazar isimleri vererek geriye kalanların sözlüğe bir faydasının olmadığı, isim verilen yazarlar dışındakilerin sike sürülecek değerinin bulunmadığı iması yaratıldığı için katılma konusunda insanı şüpheye düşüren eylemdir.

bir iyi yazarlar onlar mı?
geriye kalanların alayı troll değil mi?
Sonucunda salca silik, lock moderatör olacaksa bir anlamı olur, içselleşir..
yapacak başka işim olmadığından katılamayacağım eylem. Paçalarımdan asosyallik akıyor, sözlüğe de girmesem ne olur halim. olay günü entry girenler kuvvetle muhtemel katılımcı kesimin hedefi haline gelecek, linç girişimine uğrayacak, eksi oya doyacaktır. Tek temennimiz kardeşin kardeşi kırmamasıdır. Şaka lan şaka, yiyin birbirinizin başını.
sözlük kurallarını okumayanların eylemidir.
destekliyorum arkadaşlar haksızlığa son verilsin.
(bkz: eylem var dediler geldik)
güncel Önemli Başlıklar