bugün

entry'ler (99)

2018 kpss sonuçları

Bu sınava üniversite okurken free şekilde de girdim. 1 sene boyunca hayvan gibi çalışarakta girdim. Güzel bir işe girdikten sonra bir taraflarımı sallaya sallaya da girdim. Sonuç hep aynı. 70-80 arası puan.

yazarların sevmediği memleketler

Adana. Adanalı olupta adam gibi adam görmedim koskoca memlekette.

telefonunuzda en çok kullandığınız 3 uygulama

Twitter, WhatsApp, safari.

nez mi petek dinçöz mü

Başlığı okuyunca ‘sakın sakın sakın ha yaklaşmayın yanına, az mi çektirdi bana zehir oldu bu dünya’ diye mırıldandım. Nez tabiki. Nez yazarken bile ufaktan bi titreme geldi.

simit vişne suyu ikilisi

Sabah biraz daha zihinde olmak için kullanılabilinir ikili. Severim.

okuduğun üniversiteyi söylemeden anlat

Bosna Hersek Mahallesi der susarım. Ah gençliğim.

anın görüntüsü

görsel

üniversite seçiminde şehir dışı mı şehir içi mi

istanbul’da oku. Okuyamıyorsan ailenden başka şehirde oku. Üniversite bu. Hayattan çaldığın 4 yıl. Gerisi zulüm.

beren saat

Oyunculuk anlamımda pek bir ozelligi olmayan, güzellikle yapımcıların dikkatini çeken hanım. Yeni nesil orneği Hande Erçel. Özellikle ‘Güneşin Kızları’ndaki oyunculuğa bir bakın. Leş.

araba temizlemek

Genelde yıkamaya veriyorum 20-25 TL’ye. Geçen benim gibi bu iste pek beceriksiz bir arkadaşla yıkayalım dedik. Araba kuruyunca sözde yıkadığımız tozlar tekrar göründü. Birde şu camları sildiğiniz bezleri nasıl kurutuyorsunuz? Arabanın içinde kokmuyor mu?

evli kadınların sözlükte yazma amacı

Evli kadınlar dışındaki tüm insanların sözlükte yazma amacı neyse evli kadınların yazma amacıda odur.

evli kadınların sözlükte yazma amacı

Evli kadınlar dışındaki tüm insanların sözlükte yazma amacı neyse evli kadınların yazma amacıda odur.

kurtuluş savaşı vs afrin operasyonu

Yine birilerinin canı sıkılmış oturup götünü kaşımak yerine iyi apayrı askeri hareketimizi kıyaslıyor.

izmir de hademe 7 erkek öğrenciye tecavüz etti

Biz nasıl bu kadar bozulduk? Nasıl bu kadar hayvansılaştık diyeceğim hayvanlara gerçekten hakaret etmiş olacağım. Yahu ne oluyor bu topluma?

künefe abartılmış balon bir tatlıdır

Kalitelisini yiyene kadar benimde düşüncem böyleydi.

künefe abartılmış balon bir tatlıdır

Kalitelisini yiyene kadar benimde düşüncem böyleydi.

duyulmamış deyim ve atasözleri

Ofisteki Edirneli arkadaşımdan duydugum sözler;
Paran varsa yancikta
Tarak oynar amcıkta.
**
Aylak bakkal ne yaparmış?
Taşaklarını tartarmış.

en çok kullandığınız küfürlü deyim

Genelde lol oynarken kullanırım.
Götten doğma.

mühendis erkeklerin kıro olduğu gerçeği

Büyük ihtimal ‘mühendis kızların Kezban olduğu gerçeği’ başlığına açılan tepki başlığıdır. Piyasada şantiyenin tozun, toprağın, kalfaların, ustaların içinde kıroya bağlamış mühendis topluluğu olduğu kadar, bu olumsuzluklar içinde kendini muhafaza etmiş hayat enerjisini kaybetsede medeniyeti, kibarlığı unutmamış mühendis arkadaşlarımızda var. Bknz ben.

mühendis kızların kezban olduğu gerçeği

Öncelikle şunu belirteyim bu başlığa yorum yapan insanların yarısından fazlası hayatında mühendis bayan görmemiştir. Ama mühendis bir erkek olarak söyleyeyim başlık dogru.