bugün

entry'ler (35)

metin yüksel

ergun poyrazın "takunyalı fuhrer kitabında, cinayetin ulkucu tetikciler tarafından kendi cemaati icindeki kişiler tarafından yaptırıldıgı belirtilmektedir. olayın ulkuculer ile olan baglantısı tetikcilikten ote degildir. asıl cinayeti organize edenler kendi cemaati icinde bulunan kendi yukselmeleri icin metin yukseli engel olarak goren ve daha sonra ust duzey bakanlık yapacak olan kisilerdir.

sağcı erkek solcu hatun beraberliği

onemli olan sagcının nıye sagcı, solcunun niye solcu olduğunu bilmesidir.
bilincli kişilerse olay gayet normal devam eder, cocukların eğitimlerinde en büyük sorunlar çıkar. ama halledilir.

cuma günleri tatil yapmak

yakında tc de turbandan sonra gecilecek açılım maddesidir.

1 milyon yıllık kürt tarihi

evet o gunden bu gune pek bir gelişme gosterememiz o zamanda kalmıs tarihtir.

siyasetçilerin verdiği rüşvetler

memelketimin koylusunu satma pahasına ucuz et iddiası ile getirilen etler.
bu arada et fiyatları dusmedi. marketteki fiyatlar dusedi. nereye gitti bu ucuz etler?
yani bilmem kac ton et diyorlar. ulan parası ile bile olsa bize yarım kiloda olsa et dusmedi.
bu olay kriz zamanı merkez bankasında ucuz doviz alıp tahtaklaede yuksek fiyattan bozdurmala aynısıdır.

eylülde gel

olmadı ekimde gelirsin,
gelmessen beni ekersin.

siyasetçilerin verdiği rüşvetler

en basta kömür yardımı ile başlamak lazım.

türkler ve kürtler arasındaki farklar

arkadaslar soylenecek sozlerin cogunu soylemiş, fakat olaya turk kurt diye bakmaktansa turkiyenin dogsunda yasan vatandasın mantalitesi ile batısında yasayan vatandasın mantalitesi desek daga dogru olur.
kurt diye sayılan pek cok kişinin aslında turkmen asiretlere mensup oldugu bir gercektir. kaldıki, guney dogu anadolu bolgesinde yasayan vatandaşların oöenmli bir kısmı suryani, arap, ermeni vs etnik usnurlara tabidir.
egitim sart.
siyasetçilerin sadece aldığı değil birde verdiği rüşvetleri incelemek lazım. kacak elektrik kullanan vatandaşa ceza kesemeyen devlet anlayışını destekleyet siyasetçi oldukça bu konuları daha cok tartışırız.

çay bardağının içine düşen peynir parçası

kendini bilmez terbiyesiz peynirin tekidir. ayrılıkçıdır, 12 eylule karşıdır, 12 eylulun hem sanıgıdır, hem aklıma gelmeyen kısmıdır. iste o merem nalet birşeydir.

örtülü gerçekler

yada duyurulmak itenmeyenlerdir. ornek, hukumetin icraatları.

deniz yusuf huseyin

Bosbakanın gözyaşları ile oy sömürüsü yaptığı gençliktir. Hareketli olan gençliğin birere örneğidir. inancları uğruna fikirleri uğruna dönmemiş kişiliklerdir.

çok kazandıran banka

cok kazandiran banka yoktur, cok kaziklayan banka vardir diyecem ama hepsi birbirnden fazla kaziklamaya calisiyor oyleyse soyle yazalim kaziklarken acitmayan banka vardir

sivas katliamı sanıkları

o zamanın emniyet muduru kimdi ve su anda nerede?
valisi belediye baskanı tugay komutanı nerede, ne terfi aldılar?

2 temmuz 1993 sivas katliamı

o zamanın emniyet muduru su anda nerede?
belediye baskanı nerede?
katliamı yapanlar nerede?

muhammet e gelen vahiy inancı

bir ara gazetelerde musevi inanci peygamber musa nin cali ile konustugu iddiasinin gerceklestigine inanilan bolgede bahsi gecen zamanda kalma ot kalintilari bulunduguna dair bir haber vardi. bulunan ot kalintilari incelendiginde kokusunun insanda uyku getiren bir ot turu oldugu anlasilmis. sonuc olarak abimiz gidip cekmis otu. uyumus uyanmis ben cali ile konustum vahiy geldi demis.

sözlükteki michael jackson logosu

hersey bir yana ben bu logoya gicik olmaya basladim. bir dua edelim mum yakalim yada acilista gozuksun filan da yani o parmak harmak hareketi yapargibi duruyor karsimda. gicik oldum yaw. nerde bunun kapat dugmesi hos azrail kapatti onu ama neyse ben ekranda kapatmak istiyom

ilker başbuğ

sert ifade ve uslubunun birazda aksiyona gecmesi gerekir.
diger yandan ulkemizi demokrasinin asker yonetimi altinda ezildigini savunanlara, senin demokrasin bu askeriyenin yetistirdigi gibi adam yetistiremiyor dedirten lider kisiliktir.

anla halimden

istemenin bir cesididir. yada fiiliyati suc olusruyor ama sen zevk almaya bak ifadesinin en kisa halidir.

dua etmekle hastanın iyi olacağını sanan insanlar

iman guzelseydir, elimizden geleni yaptiktan sonra kader inanciyla birlikte dua etmekte guzeldir.

arkadaslar birde illaki bayan doktor isterim deyip hastaneyi birbirine katip, karisinin olumune sebep olan, bir zamanlar iktidar ortagi olup sonra indireganzi yaptigi icin hakkinda mahkeme acilan, cezasi sakirti cumhurbaskani tarafindan affedilen, Allah in dunyada daha cekecegin var deyip azraili yollamadigi bu sebeple surunen zat-i muhterekler de vardir.

kepirtepe

nice ağaçlar yetişmiştirki daha nice fidanlar yetiştirmiştir.