bugün

türk ile kürt arasındaki farklar olması gereken başlık.
ve ile bağlıyacaksan türkler ve kürtler arasındaki fark diye bitirmen gerekiyor idi.

bilgine..
bir türk ile bir fars arasındaki farklardır.
en başta türklerin belirli bir tarihi vardır, o tarihin verdiği güven ve övünç kaynağı vardır. her büyük ırkın olduğu gibi destanları vardır. tarihinde şan şeref vardır. büyük liderler vardır. adına söylenmiş deyimler vardır.

diğerinin ise bunların hiçbiri yoktur. v harifini w yapıp tarihe kavuşacağını sanır.* * *
birinde başkan vardır. diğerinde reis vardır.
herhangi iki türk veya iki kürt arasında bile sürüyle fark olabilir. insanlar farklıdır. bu farklılıklar dünyayı çekilir kılar. herkes tek tip olsa dünya ne boktan biryer olurdu kimbilir. olay farklı olmak değil farklılıklara tahammül ve töleranstır. insan olma sanatı budur...
2 insan arasındaki farktan öteye gitmeyen farklar bütünü.
biri genel bir kavramdır diğeri özel.
biri elektrik faturasını ödemek için aç kalmayı göze alır. diğeri kaçak elektrik bağlatır, çarpılınca devlet bize yardım etsin der.
insan özneldir, tamamen kendi içinde bir karaktere sahiptir. daha türk diğer türk'e, kürt diğer kürt'e benzemiyor; neyin davası?

(bkz: varoluşçu felsefe)
(ara: şeref)
(bkz: 9 cocuk)
biri kalkar devlet kurar, diğeri o devlet üzerinden atıp tutar, sonra baskı görüyoruz der.
özet geçelim; şeref farkı vardır.
bir türk dünyaya bedeldir, bir kürt ise s. emine beder. *
arkadaslar soylenecek sozlerin cogunu soylemiş, fakat olaya turk kurt diye bakmaktansa turkiyenin dogsunda yasan vatandasın mantalitesi ile batısında yasayan vatandasın mantalitesi desek daga dogru olur.
kurt diye sayılan pek cok kişinin aslında turkmen asiretlere mensup oldugu bir gercektir. kaldıki, guney dogu anadolu bolgesinde yasayan vatandaşların oöenmli bir kısmı suryani, arap, ermeni vs etnik usnurlara tabidir.
egitim sart.
siyasetçilerin sadece aldığı değil birde verdiği rüşvetleri incelemek lazım. kacak elektrik kullanan vatandaşa ceza kesemeyen devlet anlayışını destekleyet siyasetçi oldukça bu konuları daha cok tartışırız.
(bkz: amip ve kürt arasındaki o ince fark)
asalet.
kürt ağlama kültürünü özümsemiştir. en iyi gününde bile ağlayarak kendine acındırmaya çalışır. yardım ederseniz yarın sizi arkanızdan vurabilir.
türk ise sürekli şükretme olayını benimsemiştir. ne olursa olsun koyun gibi bakar ve karnımız doyuyor çok şükür ifadesiyle olayı bağlar.

ikisi tavır da doğru değildir. bu iki halkın birbirinden ayrılan bu iki yanı, iki halkın da dış güçler tarafından rahatça sömürülerek provake edilmelerine olanak tanır.

al birini vur ötekinedir. güzelim anadolu toprakları bu gerikafalı zihniyetlerle kirletilmektedir.
(bkz: özgürlük)
yazılışlarındaki harflerin yerleri farklı mesela.
bir kürtün, kürt türk ayrımını yaptığını gördüğümüz andır. kürt türk ayrımının yapıldığı yerde faşistlik başlar. cevaba gelince, ben bir ırkçıyım ve her zaman türk siker.
türkler ne mutlu türküm der. kürtler ne mutlu kürdüm diyemez. kürtler ne mutlu türküm deyincede sen kürt değilmisin eşoğolueşşe.. derler...
(bkz: yaşayamama ihtimali)
iki fotoğraf arasındaki yedi fark kadar benzerler birbirlerine.
ikisi de genelev bahçesinde oynamıştır çocukken.
biyolojik olarak olmayan farktır. gelenek görenek konuşma tarzı şive vs. gibi farklılıklar vardır. onun dışında hepsi insandır.
(bkz: türklerle kürtlerin ortak özellikleri)
üzüntü duyularak tespit edilmiştir ki, çoğunun dini zayıf olan kürtlerle aramızdaki tek fark, türklerdeki son derece yüksek vicdan duygusudur. avrupa'da yaşayanlar daha iyi bilir.
güncel Önemli Başlıklar