bugün

entry'ler (22)

neden söylendiği anlaşılmayan atasözleri

Ağız büzülür göz süzülür; ille de burun ille de burun.

neden söylendiği anlaşılmayan atasözleri

Zenginin yorganı kalın olur da osuruğunun kokusu dışarı çıkmazmış.

freddy krueger

çocukken; odamdaki karanlıkta gizlenen, rüyalarımın korku filmi karakteriydi gözümde. şimdilerde; dramatikomedanimasyon dalında oscar adayı. freddy krueger ile, pençeleriyle kestiği pizzayı karşılıklı yemek, söylediği tekerleme eşliğinde şekerleme yapmak isterdim.

hakan şükür

erozyona uğramış cildi ve sivilceleri ile hatırladığım gol kralı abimiz.

görünmezlik mi zihin okuma mı

paranormal bir yetenek isteyen, zihin okuma tercihimdir. ilk okumak istediğim zihin kim sorusuna gelince. ilk kaybetmeyi göze aldığım kişi de denilebilir. vazgeçtim dostlar. görünmez olmak, yalnız ve beyin okuyucu bilge olmaktan daha iyidir. bir an daha cazip geldi.

rakının yanında olması gerekenler

öncelikle eş, dost, arkadaş. sonra açık hava, mümkünse deniz ve dalga sesi.türk sanat müziği, kavun, peynir, roka yeterli.

dünyanın en kısa korku hikayesi

sevgiliniz ile ilk buluşmanızda, buluştuğunuz cafe nin merdivenlerinden aşağıya yaldır yaldır düşmek.

harun yahya

kedilere fısıldayan adam.

deli gömleği

delirmiş kişinin iş kıyafeti, bir çeşit üniformadır.

sözlük yazarlarının itirafları

itiraf ediyorum, küçükken ablamın kırmızı bayram çantasını çok kıskandığım için, balkondan aşağıya ben attım.

günü en iyi anlatan şarkı

ankaralı namık, dokumacı kızlar.

kahve falı

doluya koysan almıyor, boşa koysan dolmuyor, üç vakte kadar dört, gönlün daralmış, için çömelmiş, kısmet...
kısacası felaket tellallığı.

biscolata erkeği

ve tanrı erkeği yarattı! carlos martin. demek ki cenneti görmek için illa ölmek gerekmiyor.

ter kokusu

özellikle kapalı ortamlarda bol miktarda ciğerlere depolanan demirimsi, amonyaklı bir koku türüdür. ter kokan şahıs taşıttan inse de, kokusu vücuda gelmiş bir şekilde, inatla koltukta bekleme yapmaktadır.

epilasyon

ağrı ve acının şiddetle yaşandığı bir işkence yöntemi.

mojito

her içtiğimde; görüntü itibari ile, içinden her an bir timsah çıkacakmış gibi gelen alkollü içecek.

aldatan erkek

aldatılan kadının intikamını alması er yada geç kaçınılmazdır. pipi dallara takılıp yırtılmalı, kör kuyularda taşlanmalıdır.

kamyoncu

kamyonun teknik özelliklerinden, en iyi kuru fasulyeyi, ciğer tavayı hangi lokantada da yediğinden ve kadın muhabbetinden başka her şey hakkında yetersiz, sekiz yada on tekerlekli araç sürücüsü.

kara dul

şarkıcı model' in şarkılarından birinin adıdır "kara dul"

iyi düşün, ben biraz tehlikeliyim.
Ağımı kurar, avımı beklerim.
Fark etmeden kanına karışır zehirim.
Önce çok severim, sonra tek lokmada yerim.

Ben bir karadul,
Görmem para, pul,
Aklım hep yemimde.
Ben bir karadul,
Elimde bir bavul,
Duramam ki yerimde.

Sonrasına karışmam, sen bilirsin!
Ben istemez miyim sabit bir ilişki?
Benimki de böyle yaman bir çelişki!

Yok o kadar da kötü bir niyetim,
Sonradan üzülme diye dedim.
Aslında iyi biri bile sayılırım,
Ama kan görünce bayılırım.

stephen king

özellikle The Dark Tower serisi, yazarın okuyucuyu kendine aşık ettiği yedi kitaptan oluşur. Stephen King in 1982 yılında yazmaya başladığı ve 2005 yılında serinin son kitabı Kule ile bu destansı yolculuğu yirmi üç yılda tamamlamış benzersiz bir yazardır.

Stephen King hemen hemen her kitabında, The Dark Tower serisinin baş karakteri, silahşör Roland dan bahseder. Çünkü Roland aslında Stephen King tir.