bugün

entry'ler (11)

bir devlet olarak tc nin bilinen katliamları

RTE tarafından işlenen Laiklik ve Cumhuriyet katliamı.

seks mi romantik film mi

Akılda böyle bir soru varsa "film" şıkkı seçildiğinde bile "sex" şıkkına dönüşecek fake sorunsal.

ender çabuker

1977 Ankara doğumlu Ender ÇABUKER müzik kariyerine 95 yılında DJ olarak başlamıştır. Ankara'da çeşitli Disco/Club'larda çalmış ve Radyovizyon'da Türkiye'nin ilk Rap programı Hip Hop & Don't Stop'ı yapmıştır. Aynı dönemde yaptığı remix'ler ile TrinityHeaven başta olmak üzere yarışmalarda dereceler almıştır. (20 Fingers-Lick It,TurkishBounce-SallaKalçanı,DJ Jazzy Jeff & The Fresh Prince-Boom!Shake The Room)

1998 yılında Raks/Tempo Müzik'ten "Param Olacak" isimli Rap albümünü çıkarmıştır. "Gençlerin gelişimini kötü yönde etkiliyor" gerekçesi ile albümün ikinci klip şarkısı ÖYS ÖSS yasaklanmıştır. Sözlerinden dolayı Öğretmen ve Eğitim Dernekleri yine aynı gerekçe ile Ender'e dava açmıştır. O yıllardan sonra Yaşar'ın prodüktörü ve olan Fatih Yıldız ile müziğin ticaretine başlamış ve Lirik Müzik Yapım'a ortak olmuştur.

2005 yılında Özgün'ün "Elveda" isimli albümünün Prodüktörlüğünü yapar. Aynı zamanda albümdeki "Şeytan" ve "Aşk Çiçeği" isimli şarkıların bestecisi, söz yazarı ve aranjör'üdür. Özgün'ün albümüne 6 klip çekilmiş ve şarkıların 5'i PowerTurk dahil olmak üzere listelerde 1 numaraya ulaşmıştır. Albüm ve Sanatçı Altın Kelebek, Powerturk Müzik Ödülleri ve istanbul Fm ödülü olmak üzere 40’ın üstünde ödül kazanmıştır.

Daha sonra çalıştığı diğer sanatçılar arasında Nilüfer, Mustafa Ceceli, Hilal Cebeci, Hale Tulgar bulunmaktadır.

Halen Sony Music'den 2009 yılının sonunda çıkacak ve ikinci kendi prodüksiyonu olan Hale Tulgar'ın albümü ile uğraşmaktadır. (kaynak: Wikipedia)

türkiye de yaşayan diller enstitüsü

Büyük Ortadoğu Projesinin sona doğru başarıyla ilerlediğinin göstergesi.

adı ve soyadıyla msn adresi alan insan

isim soyad kombinasyonu nadir bulunan kişidir, öteki türlü sonuna doğumtarihi, plaka no vs eklemek zorundadır.

artk ksa cmlelr kruyorm

Cümle kurmak yanlış değildir. Cümleler de hecelerden kurulur. Dolayısıyla harf'ten hece,heceden cümle,cümleden kelime kurulur!

dünyanın en kötü duygusu

Ülkeyi satan başbakan ile aynı memleketli olmak!

orospuya orospu demek

Eğer denebilseydi Sabah programlarını sunanlar "veeee karşınızdaaaa OROSPUUUUUUU" diye programa giriş yaparlardı.

kadir topbaş

Show TV Ana Haber'in kadrosundan tanıdık bulup onları bir güzel besleyen kişi. Öyleki bir yakının akrabası ruhsatsız ehliyetsiz araba kullanırken yakalanır, polisi ben Topbaşın yakınıyım diye tehdit & darp eder, sonucunda o polisler kendilerini hem TV'de hemde başka şehirlerde bulurlar.

kadın programlarındaki tiksinç kadınlar

Bu kadınlar seyircide olabilir. Eğer bahsedilen kadınlar seyirciler ise onların pek bir suçu yoktur. Eve 700 milyon maaş getiren bir eş, yıllar boyu daracık evin içinde oturmak ve en büyük sevinçleri "aa bugün çocuk az sıçmış, az kaka temizliycem" olan bu kişiler için tabiki TV'de gördükleri sanatçı(!)ları yakından görmek, iki müzik dinlemek büyük bir zevk gibi gelir.

iclal aydın

Popüler Kültürün maşasıdır kendi de bunun farkındadır ama paranın tadını alan bir daha kolay kolay vazgeçemiyor.
Mesleğe ilk başladığında vaadettiği umut & yetenek yerini vaadedilen para,pul,şan,şöhrete bırakmıştır.