bugün

entry'ler (55)

gardaş nası edek

kıbrısta kullanılan hali napacaik be gardaş? olan suâl.

kafelere laptopuyla gidip tek başına oturan insan

bir yandan çıkarcıya bak! beleş internet kullanacak çakal diye düşünürken, bir yandan da çok cool mu yoksa çok yalnız mı? acaba mı? düşüncesi uyandıran kişi.

sevgilinin hediye ettiği kitabı okumamak

kitap en sevilen yazardan imzalı bir kitap ise ve sevgiliye hediye edilmiş ise ve o densiz de okumamış ise; uzun uzun anlatmaya ne hacet bildiğin öküzüdür, terbiyesizdir, ahlaksızdır, utanmazdır...

tamam ben sakinim.

kızıl saçlı kız

doğal kızılsa, çilleri yoksa, ve gözleri de saçıyla uyumlu bir renkteyse genelde insanların çok dikkatini çeken bir tiptir. bu doğuştan gelen bir dikkatleri üzerinde toplama durumu olduğu için egosu da bir değişik çalışır bu zatların. bazı kızılların aksine hele birde harbi güzelse burundur kaştır gözdür dudaktır... bu dikkat çekmenin sadece kızıllıktan olmadığının da farkındaysa onun egosu bir egodur anlatılmaz yaşanır.

kürkçü mü daha karaktersizdir tilki mi

tabiki kürkçü daha karaktersizdir! tilkinin dönüp dolaşıp gelmesi bir karaktersizlikse kürkçünün onu kabul etmesi daha bir karaktersiz davranıştır efendim. dönmüş dolaşmış gelmiş oda buyur ediyor olacak iş değil!
(bkz: tamam ben sakinim)

kitap okurken mutlu olan insan

ben evet en mutlu anım. insanlardan uzak; kitaplar ve ben o kadarı yeter.

yanlış anlaşılmış şarkı sözleri

mustafa yağmur var istanbul'da, gözlerim dolu dolu oluyor bilinmezliğe.

sarma sigara

muazzam bir zevktir. zaman harcatır.öğrenene kadar zorlar ama sonra başka sigarayla mutlu olunamaz.

boş bir evde tek başına kalmak

sevdicekle geçirilen güzel birkaç günün ardından, onun uzaklara gitmek zorunda olmasıyla başlar, o evde zaten tek başına yaşandığı hatırlanıncaya kadar garipsenir.insanın canını sıkar. üzer.

bir kızı etkilemek için yapılabilecekler

etkilememeye çalışmak iyi bir yöntem. geçenlerde bir yerlerde gördüm işe yaramıştı.

turuncu saçın kızlara yakışması

eğer doğal turuncuysa insan çok daha yakışır ayrıcalıklı bir durumdur. boya olduğu zaman yapay gözüküyor hoş değil.

(bkz: kendisini öven insan)

unutulmaz film replikleri

yol zamanın bir fonksiyonu değildir.
hız yolun zamana bölünmüş halidir.
ivme ve sürtünme katsayısı bizi ilgilendirmez.
yolda olmak bir hıza sahip olmayı gerektirir,
aksi durum yolda durmaktır.
durmak sıkıcıdır.
yolda durmak yolda olmak anlamına gelmez,
yolda durmak yolda durmak anlamına gelir.
yolun bittiği yerde durulmaz.
ya önce durulur ya durulmaz.

kaybedenler kulübü

kaybedenler kulübü

umursamamanın cazibesini açıkca anlatmış film.

kadın çantasında bulunanlar

kendi adıma konuşuyorum; yo-yodur arkadaşım. bulunmalı, olmalı, sıkıldıkça oynanmalıdır.
bunun yanına:
-cüzdan
-ipod
-güneş gözlüğü
-kitap(evet takıntı şeklinde çantada kitap gezdiren insanım)
-anahtar
-uyku hapı da ekledik mi işte mükemmel çanta.

taner tolga tarlacı

saçları uzayınca nasıl gözükecek çok merak ediyorum doğrusu bu gıprıslı arkadaşı.

sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

soner yalçın- bu dinciler o müslümanlara benzemiyor
(bkz: başıma bir şey gelmeyecekse)

tiyatroda sümeyye erdoğan krizi

beni hiç kimse bir tiyatrocunun saheden seyircilere kaş göz hareketi yaptığına inandıramaz. olabilecek bir durum değildir . devlet tiyatrolarında bu olaydan bahsedilmesi, ne kadar büyük bir yalan olduğunu destekliyor. sonuç: sahnelerde hala muhalifler olabilir mazallah.önüne geçmek gerek. bunun içinde bahane gerek.

karıya camış gibi oldun az ye demek

zatan karıya söylüyorsa bunu eşine değilde şaşılmaması gerekir.

gs lilerin sabri ye fblilerin guizaya gülebilmesi

komik olana her durumda gülünür örneğidir.

aşık olunca ömür boyunca süreceğini sananlar

yahu yok. kim çıkarıyor böyle saçmalıkları?