entry'ler (26)

sözlük yazarlarının favori anime kahramanı

Lelouch vi Britanya, Kaneki

insanların mutsuz olmasının tek sebebi

olayı genel anlamda değerlendirirsek beklentilerin çok olmasıdır.

istihbaratçının milletvekili adayı olduğu tek ülke

ülkenin anasını daha kolay belleyebilmek için. irancıların meclise girmesi zaten normal bu zamanda.

sözlük yazarlarının itirafları

gördüğüm dersleri dahi hiç sorgulamamaya başladım. çok özensiz, dikkatsiz ve duygusuz yaşıyorum nasıl çıkacağım bu halden bilmiyorum. yardım edebilecek varsa özelden ulaşsın lütfen.

fethullah gülen

kendisi referandumu desteklediğinden dolayı özür benzeri bir konuşma yapmıştır. tiranın aksine çok daha mütevazi ve entellektüeldir. türkiye'ye gelmesini beklemek kadar da saçma bir fikir de yok. adamı orada bile bir kaşık suda boğmaya çalışıyorlar. türkiye'ye gelse kim bilir ne yapacaklar? sanılanın aksine o kadar da kötü olmayan adam.

yazarların başına en son gelen talihsizlikler

ayakkabı bağcığımın yürüyen merdivene sıkışması.kaç kişinin başına gelmiştir merak ediyorum doğrusu.

cevabı merak edilen sorular

herkes aynı anda osurursa ozon tabakasını delebilir miyiz?

en güzel telaffuz edilen futbol takımları

mençıstır yunaytıd.

birine sırf güzel olduğu için iyi davranmak

itiraf etmek zor olsa da doğrudur.hatta kızlar bile hemcinslerinin arkadaşlığını değerlendirirken bu kriteri göz ardı etmez.

fakirlerin kültürsüz olduğu gerçeği

cebinde 5 kuruşu olmayan adamın 'acaba bu hafta hangi tiyatroya gideyim?' veya 'George Orwell bu kitabında neyden bahsetmiş?' gibi bir kaygı taşımasını beklemek ne kadar doğru?

allah ın müslümanlara hiç iyi bir şey vermemesi

%99 u müslüman diye düşünülen bu ülkedeki müslümanların yaklaşık % 60' ından fazlasının dinle hiçbir alakası yok ve hayatında allah için hiçbir şey yapmamış. peki neyin isyanıdır bu?

yazarların şimdi dinlediği şarkıdan bir cümle

yureta yuganda sekai ni tatta boku wa skitootte mienakunatte mitsukenai de boku no koto wo.

hem ortam yapan hem sınavlarda başarılı olan insan

notlarım iyi olduğunda ortamım olmadı. ortamım iyi olduğunda da notlarım iyi olmadı. hep nasıl yaptıklarını merak etmişimdir. bizim sınıftada var böyle. genellikle kızlardır çünkü onlar aklı erkeklerin bilgisayar playstation gibi boş şeylerle uğraşmaz.

yanlış telaffuz edilen ingilizce kelimeler

read in geçmiş zaman halinin ''read'' diye yazılıp ''red'' diye okunması gerekir.

geçmişi silmeden bilgisayarı kapatmak

gizli modda çalıştırma varken gerek olmayan eylem.

cemaatin hdp ye oy vermesi

cemaatin akp dışı partilerden birini desteklemesinin sebebi çıkarlarının uyuşması değil akp' ye rakip olacak tek partinin o olmasından kaynaklanır. eğer ki oy oranı düşükse hdp' yi desteklemez.

türk kızlarının teklif edememesi

ve tanrı erkeği ilk adımı atmakla lanetledi.

efendi erkeğin piç erkeğe dönüşme süreci

genellikle ilk manitadan sonra meydana gelen durum. pek tabi piç arkadaşlar da bu durum için katalizör görevi görür.

çok uğraşıp kız tavlayamayan erkek

çünkü yapmaya çalıştığı şey kars' ta muz yetiştirmeye çalışmakla aynı şeydir. kendine uygun ortamı bulmazsan ondan asla verim alamazsın.

samimiyet aramak

kimle konuşsam konuştuğu diğer arkadaşlarından bahsederken yanımda itin götüne sokuyor. bu samimiyetsizlikle nasıl arkadaş oluyorlar merak ediyorum açıkçası.