entry'ler (53)

bulgaristan göçmenleri

bir almancının yerini tutmaz.

türkiye nin bir süper kahramanı olmaması

karateci kız

burak yılmaz nasıl durdurulur sorunu

beş para etmez daldan dala atlayan istikrarsız futbolcu. durdurmaya çalışmayın efendim yol verin gitsin.

lunapark müzikleri

Mr. President - Coco Jambo

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

takvimlerden haberin yok mu

uzak mesafe ilişkisi

tek kelimeyle "yürümez".

il divo

kalabalığın isteği olan isabel şarkısını ısrarla söylememeleri biraz üzse de çok güzel bir konsere imza attılar.

şehzade mustafa

şehzade değil smack down dövüşçüsü.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

santana-everlast put your lights on

haftada yirmi şehit veren ülke

diğer hafta muhtemelen hepsini unutacak olan ülke. (bkz: geçmiş haftalar)

kadınlar olmasa erkekler olmazdı

(bkz: erkekler olmasa kadınlar olmazdı). yumurta mı tavuktan tavuk mu yumurtadan çıkar bu konu buraya bağlanır.

tecavüz

sınırlarını merak ettiğim kavram. sınırlaması olmalı mutlaka diyorum ama birbirini tanımayanlar,hayvanlar, müptelası olan hayvanlar, kendi karısına kocasına saldıran insanlar bla bla sanırım hayal gücünün yettiği yere kadar.

düğünlerin olmazsa olmazları

takı töreni* ve Dünya'nın hangi ülkesinde olursa olsun bir Türk varsa Ankara havaları.

son günlerin favorisi ise http://www.youtube.com/watch?v=LiE3pMQ4Ty0

oysho

benim için ciğerci dükkanıdır.

sözlük yazarlarının itirafları

eski sevgilimin orada burada yazdığı "romantik" yazılarını okuyup eğleniyorum. şimdilik arasıra ama bağımlılık yapmasından çekiniyorum.

sevgililiğin bir altı

sonsuzdan sevgiliye doğru güzelken, sevgilide değeri "0", sevgiliden sonsuza gittiği yere kadar olan limite ait bir kavram.*

hiçbir kıza çıkma teklifi etmeyen erkek

doğru kelimenin %80 "edemeyen" olması muhtemel. gerisi içinse eringeç, havalı bir görünüm yaratmak isteyen, yeni başlangıç yapmaya çalışıyor seçeneklerinden biri olabilir.

sözlük eko

kaybolan entrylerimin ardından gözlerim yaşlı bakakaldım. emek hırsızı sözlük.*

sabri topa vurduğunda spikerin heyecanlanmaması

topu yakalamak için doğru açıyı hesaplamaya koyulmuştur.

mongrels

kuklaları yeniden hayatımıza katan dizi. kan aşeren vampis gibi bu kuklaları aşeriyorum.