bugün

entry'ler (4440)

sözlüğün en meriç yazarı

(bkz: cemil meriç)

öğrenim kredisi borcu

tatlı tatlı yemenin acı acı sıçma halidir.

borcu olan düşünsün. beraber mi yedik bursları sanki?

biftek

Nasıl ki kıyma, etin şekil almış bir hali ise biftek de etin şekil almış bir halidir. Antrikottan da olur, kontrfileden de olur, bonfileden de olur, kontrnuardan da hatta gulaştan bile yapılır. Ancak en güzeli şüphesiz pançetadır.

bergamanın neyi ünlüdür

(bkz: parşömen)

şeffaf sütyen askısı

Varoşlukla özdeşleşmesine neden oluşu nedir nasıl olmuştur bilinmez. Biri götünden varoş demiş, sonra almış yürümüş.

Sanki bunu kullanmayınca entelijansiya jakoben, kullanınca varoş, lümpen. Piyasada elinizi sallasanız çomara kezbana çarpıyor, gözle görünür elle tutunur binlerce neden varken dert tasa sütyen askısı olmuş, vay arkadaş.

75 bin tl araba tavsiyesi

Vw golf 7

1.6 tdi dsg.

bireysel silahlanmanın önü açılırsa alınacak silah

4-6.

Pencere önünde beklerim. Eski bir alışkanlık.

izlenilen en erotik dizi

(bkz: californication)

vizelere son gün çalışmak

Darılmaca gücenmece olmasın, osuruktan üniversitelerde osuruktan bölümlerde geçerlidir. Biz de okuduk ama son gün çalışıp geçeni görmedik.

psikologlarin gereksiz olmalari

Devlet de böyle düşünüyor olmalı ki bazı platformlarda pskologların sağlık hizmetleri sınıfından çıkarılmaları tartışılır hale gelmiş.

Yakın zamanda kendilerini idari hizmetler memuru olarak görürsek şaşırmayalım.

esnafın orospu çocuğu olması

Esnafın sorunudur. Çomardan alışveriş yapmam, dalgama bakarım.

macbook air

13 inch 128gb olanına sahibim.

Aktif olarak kullandığım 2 yıl içerisinde pil ömrü kısmen azaldı diyebilirim. Az dediysem yine de apple olmayan diğer cihazları her türlü tokatlar. 5 saat kadar bana mısın demeden gidiyor. Verdiğim paraya asla pişman olmadım. Ömrünü tamamladığında ilk işim gidip yeni sürümünü almak olacak.

iphone 7 plus

Ipad'i kullanmayı unutturan cihaz. Office vb programlarla işiniz yoksa ihtiyacı neredeyse tamamen karşılar.

kızını salatalık almaya yollayan izmirli baba

Sözlükte kendisine dair başlık açanlara ikram etmesi muhtemel babadır.

stajyerleri ezmenin çok güzel bir şey olması

Bizler, Çocukların iş ortamında hevesi kaçmasın diye çoğu olumsuz detaydan uzak tutmaya çalışıp girişime teşvik etmek isterken egosuna yenik düşen ibnelerin, stajyerlerin gelecekteki iş ortamı ve mesleğe dair nefret tohumlarını bir bir ekmesidir.

Yapmayın olum, insan olun az.

sözlük yazarlarının bugünkü harcama tutarları

1.5 tl soda
8 tl çağla

Total: 9.5 tl

Bu başlıktaki ilk entryim. bu entry ile Vatana millete, kutsal bilgi kaynağına ne s.kim faydam olacak henüz bilmiyorum.

sözlük yazarlarının itirafları

Yaklaşık 10 gün önce öylesine güzel bir haber aldım ki, kem gözlere gelecek nazar değecek diye kimseyle paylaşmamaktan içimde tutmaktan bir hal oldum. Vallahi çatlayacağım sözlük!

siyasetten nefret etmek

Düşünemiyorum, gündeme dair bir fikrim yok, bir boktan anlamam demenin en soft hali.

Apolitik gençliğin son tohumları.

her fotoğrafı 100 beğeni alan kıza aşık olmak

Facebook'ta 1500 arkadaşı olan kıza aşık olmakla yarışır.

toplu taşımada bacaklarını 180 derece açan adam

Toplu taşıt kullanan biri değilim. Yılda 2-3 defa metroya binerim belki hepsi bu. Lakin bu konunun çok fazla abartıldığını düşünüyorum. Eyvallah öküz çok piyasada, toplu taşıtlarda da vardır. Lakin böylesine hakkında kampanya düzenlenecek kadar belirgin bir sorun mu bu bacak mevzusu bilemiyorum. Hiç dikkatimi çekmedi.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.