bugün

entry'ler (58)

google da kiz msn si aramak

sözlük ben aradım ahanda bunlar. para mı sonra canım lafı bile olmaz.

http://www.e-kardelen.com/kiz-msn-si.html

garip başlık yönlendirmeleri

az önce gördüm moderasyon kendi için açılan bir başlıkta bile kahkaha atsam tavana yapışır kalırımvari bir yönlendirme yapmış, cidden bu yönlendirmeleri sistem kendi yapıyorsa beyni sulanmış olmalı. hadin gülelim o zaman.

kendini ilk buluşmada öptüren kız

öpücüğe susamış kızdır. ay pardon kimse öpmemiştir.

türk hukuk sistemi

dilimiz gibi esnektir, kim nasıl anlarsa o şekilde sistem yürütür.

sevgiliyi parayla dovmek

öyle sevgiliye can kurban, beni de dövsün! *

üniversite okuyup ingilizce bilmeyen tipler

neticede sorun bir dili bilmek değil yarım yamalak öğrendiğin diline sahip çıkmaktır. bu bağlamda soruyorum hangi üniversiteli ana dilini gerektiği gibi konuşuyor?

bu konuya aslında başka bir açıdan yaklaşırsak ömrümüzün sonuna dek aynı şeyleri yaşamamış oluruz.
örneğin; bir türk vatandaşı yurt dışında bir eğitim almak için mecburen ingilizce yahut başka bir dili bilmek zorundadır, bu konuda her birimizi mutabıkız fakat aynı durum o ülkenin insanları bizim ülkemize geldiğinde neden farklı oluyor?, neden biz onlarla anlaşmak için yine onların dilini bilmemiz gerekiyor? işte burada yollarımız ayrılır.
bu konuyu bilimsel öğretiler yönünden de değerlendirmek, yanlışları bu boyutta düzeltmek gereklidir. ben veya sen yahut bir başkasının iyi derece ingilizce bilmesi değil sorun asıl sorun önce kendi diline sahip çıkmandır sonra tercih senindir.

bir başka sorunda kimse anasının karnından ingilizce bilerek çıkmıyor, ekonomik gücü çok yerinde olmayan ki bugün bir ingilizce kursunun tek kuru bilmem kaç bin ytl nin üzerindedir. buda türkiye şartlarında bir çocuğun ingilizce kursuna gitmesinin; babasının ve annesinin çalışması halinde yine neredeyse imkansızdır. burada suç yine yeniden devlete kalır o zaman ilk okuldan itibaren adam gibi dilini öğretebilen bir branş öğretmeni temin eder sorunda kökünden çözümlenir. bu ülkenin her şehrine bilmem kaç yüz tane müezzin atayacağına adam akıllı branş öğretmeni atar, yetiştirir. haftasonu, akşam, sabah öğretmenini evinde yatırmaz etüdle açığını kapatır.

çapa anadolu öğretmen lisesi

istanbul tıp fakültesi yanında bulunan, dersten canı sıkılan öğrencilerinin istanbul tıp fakültesi bahçesine kız, erkek farketmez küçük bir tel örgü arasından kaçmaya çalıştıkları öğrencileri ile geleceğe umut vermeye çalışan lise. kaçan öğrencilerini eshefle kınıyorum..

sonu san ile biten isletmeler

(bkz: defolsan)

celebrity ne lan

son zamanlarda sözlük yazarlarının birbirlerine yapıştırmaya çalıştığı etiket. aslında anlam bakımından hoş olmasına ragmen sözlükte bir takım bünyeler tarafından ters algılanmakta.

no promise

adına çok sevindiğim yazar, çaylakmış *

babasının iş yerine giden küçük çocuk

(bkz: gitmesin mi yani)

pembis pembis

pembe pembe anlamına gelen bişi.

deep

birinci nesil yazar abi. gitmiş, geri gelmiş anlaşılan o zaman hoşgelmiş. *

kıskançlık

yerine göre iyi ve kötü olan, kontrol edilemeyen his.

alican

ilk okul kitaplarının vazgeçilmez ismi.

ilginç kedi adları

(bkz: nazlıcan)*

gercek sevgi

zor bulunan, bulunduğunda kaybedilmeyen sevgidir.

ganj nehri kutsal abdest suyu

bir adet sözlük güzeli ile indi bindiyi öğrenmeye çalışan yazar. bunu da bilmiyorsa kendini gıdıklasın.

yazarlarin toplu intihar etmesi

kimsenin intihar etmesine gerek yok, sözlüğü kapatın yazarlar kendiliğinden yok olur zaten.

swastika

kısa sürede ünlenmiş, ünü dolayısıyla yanınıa sıvıştığım, sözlüğü beraberce kalkındırmak istediğim nesildaşımdır, yakınlığım nesildaşlıktan öteye gitmemektedir.