bugün

entry'ler (70)

jorge jesus

Dünya kupası arasında çıkan brazilya muhabbetlerinden sonra bütün kontrasyonunu kaybetmiş kurt hoca.

öpülecek en güzel yer neresidir

Varsa gamzesi, sevdiceğinizi gamzesinden öpünüz, orada size ait bir yer vardır güldüğünde ortaya çıkan.

eşcinsel evlilik

Evlilik tanımı bir erkek kişisi ve bir kadın kişisinin bir araya gelerek yuva kurma girişimini anlatan bir tabirdir. Bir kadın ile kadın yahut bir erkek ile başka bir erkeğin bir araya gelerek her ne yaptığı elbette onları ilgilendirir ancak bu bir evlilik değildir, buna müsade edilen ve müsemma gösterilen ülkelerde bu nikah belgeleri ve evrakları bu sebeple paçavradan ibarettir, birsey ifade etmez, bizlere sosyal medya ve internet ortamlarında, paralı platformların dizi ve filmlerinde bu durumun dayatılarak normal karşılamanızı sağlamak için ellerinden geleni yapıyorlar, başarır iseler bir sonraki aşamada bir insan ile bir hayvanın, bir insan ile bir robotun evliliklerinin makul olup olmadıklarını tartışacak bakış açısına ulastiracaklar. Velhasıl kelam; kadın ve erkek evlenebilir, başka sapkın durumlara devletlerin izin vermesi dahi bu durumu değiştiremez.

yazarların cennete gitmeleri durumunda talepleri

Dünyada verilen sınırlı görme ve akıl ile yine başka bir alemi bu şartlar altında irdeleme durumu.
Velev ki cennet ile müjdelendin !
Zannediyormusun ki, memnun edilmeyeceksin ve meşru olmayan bir istek aklına kalbine düşecek mi sanıyorsun. Sen yeter ki cenneti hak et. Şuan ki aklın ile hayal kurabileceğin herseyi gerçekleştirebilecek kuvvet ve kudrette bir Rabbin var, tasalanma. Yeter ki hak et!

5 mart 2023 liverpool manchester united maçı

ilk 30-40 dk manchester'ın hiç de fena oynamadığı, hatta 2-3 gol pozisyonu da bulduğu halde ikinci yarı saçma sapan hatalar da eklenince maç bir anda 7-0'a gitti, manchester açısından talihsiz, liverpool açısından tarihi bir gün yaşandı.

ceset kokusu

Muhtemelen hayatınızda duyabileceğiniz en kötü koku olacaktır, acik havada bile tahammül edilemeyecek derecede ağır kokar, aklını alır, iştahı keser, kusturur.

çin ordusunun türk malı silah kullanması

Aselsan, roketsan, tusaş ve bayraktar makina silah sanayii ürünleri bütün dünyada hergeçen gün önemini arttırarak silah sanayii'nde söz sahibi belli başlı firmalar arasına girmiştir. Dünyanın en büyük ordularından birine sahip çin halk cumhuriyetinin de Türk savunma sanayiine ait ürünler kullanması gurur kaynağıdır.

gagavuz

Türk'ü Türk yapan erdemi, kafirle çarpışmayı göze almasıdır. Kafirle çarpışmayı göze alabilene Türk denir. Sen benimsesen de bu kavmi dünya Türk diye kabul etmez.

tayt giyen kadınlara tavsiyeler

Dileyen dilediğini giyer elbette lakin; herkesin giymesi, iç çamaşır olduğu gerçeğini değiştirmez.

çirkin ve sevimsiz şubat ayından kurtulmak

Kötü günler bitti, daha kötü günler bizi bekliyor.
Loading...

yıldız tilbe

Zaman zaman mario'da 8. Bölüm 4. Levele çıkan insan.

hayvanlara yapılan eziyetler

Allah-u teala, mahşer günü birbirinde hakları olan insanlara, haklarını almalarına müsade edecek ve hak sahibi de hakkını alacaktır. Üzerinde hayvanların hakkı olan, onlara zulmetmiş kişiye de zulmü oranında Azap edecektir. Hatta hayvanlara yapılan zulüm, insanlara yapılan zulümden daha günah ve azabı da daha ağırdır. Zira helalleşme ve müsammahasını alma durumu yoktur.
Bknz: yarın hakkın divanına varınca, süleymandan hakkın alır karınca.

devletin ekmeğini yiyip ihanet edenler

Düşmanın en zelil olanı, alçaktır, mert değildir, genelde para ile satın alınılır, 3 kuruşluk ederine 5 kuruş verenlere asker olur köpek olur, geberdiğinde ihanet ettiği devletin cenaze aracı ile cehennem çukuruna yolculuğunu yapar.

sonra döndü ve dedi ki

En çaresiz geceni düşün. Sabah olmadı mı !

islam hoşgörü dinidir

Kuran-ı Kerim, 1500 yıldır güncelliğini koruyan ve alemlere rahmet, yol gösterici baş ucu kitabı olarak indirilmiştir. Arapça da bazen 1 kelime 15 farklı anlama gelebilir ve Kuran-ı Kerim bir konuyu anlatırken kısa kesebilir başkaca bir yere alıntı yapabilir oradan çok başka bir mesele hakkında görüş bildirebilir. Bunu anlayabilmek ve yorumlayabilmek için nice alim ve ulema kitaplar, eserler , tefsirler yazmıştır, netice de Allah (c.c.) kelamı ve bizlerde Allah (c.c.) kulu olduğumuz için sınırlı bir akla sahip aciz insanlarız. Bu sebeple Kuran-ı kerimi açıp rastgele bir ayetin Türkçe karşılığını buraya yazıp, ne zaman nerede ve hangi olay üzerine indirildi, bu ayet-i kerimenin fazileti, hikmeti, tefsiri nedir bilmeden hüküm kesmek ve yorum yapmak kibir ve cehalettendir. Kuran-ı Kerimde tarif edilen islam, son derece modern (senin modernlik anlayışın son 30 yılda değişmiş olsa da), aydınlık, ileri bir yapıya sahiptir, dürüst, sanattan ve bilimden anlayan bir yapıya sahiptir. Kuran-ı kerim'in getirdiği güzel ahlak ile yetişen bir insan herkese islam'ın öngördüğü bir sevgi ile yaklaşır, olaylar karşısında uzlaştırıcı, toplumda gıybet ve dedikoduyu engelleyecek kadar da ince bir ruha sahiptir. Kuran ahlaki ile yetişen bir müslüman "emniyet ve güven" sahibi bir mümindir. Senin gayri müslim olmana saygı duyar, islam'a karşı aynı saygıyı da senden bekler.

türban yasağı geri gelmelidir

Bir kadının başına şapka mı takacağı yada eşarp mi tercih edeceği veya türban mı kullanacağı kendi inancı ve zevki ile alakalı bir durumdur. Bu duruma karışmak yada şapka takması yasaklansın veyahut türban takması yasaklansın gibi bir tutum içine girişen insanlar ise çağın cahil geri kalmış yobaz faşistleridir. Dileyen dilediğini giyebilir.

öldükten sonra

Sorguya çekilir, ameline göre bir muamele ile berzah aleminde kıyametin kopmasını beklersin. Bütün şerefin amelindir, bütün muamele buna göre yapılır.

et yemenin cinayet olduğu gerçeği

Tadını beğenmemek, yemekten keyif almamak dışında bir sebeple et yemeyi anormal gören bir insan, 3 semavi dinden herhangi birine inanıyor ise şunu söylemek gerekir. Allah (c.c.) Tevrat, incil ve Kuran-ı Kerimde, insanlar hayvanların etini, süt ürünlerini yiyebilirler diyor. Siz ise bunu kabul etmiyor ve tersini söylüyorsunuz. Bu iddianızla Allah (c.c.)'ın hayvanlara acımadığını, şefkat göstermediğini, hayvanların hak ve hukukuna riayet etmediğini söylemiş oluyorsunuz. Allah (c.c)'ın bir kısım hayvanları etinden, sütünden ve derisinden istifa edilmesi için yarattığını belirttiği halde buna karşı çıkmak, şefkatini Allah (c.c.)'ın şefkatinden daha ileri derecede göstermek ciddi bir psikolojik rahatsızlıktır.

başkası için akbil basıp parasını almayan insan

Benim bu, bu yaşıma kadar tou taşıma kullandığım zamanlarda yerine akbil basıp uzatılan parayı her seferinde rencide etmeden geri çevirmişimdir. Parasını almayıp bir teşekkürünü yada hayır duasını aldığım cok olmuştur. Türk milletine yakışan naif bir gelenektir yolda kalmış insana el uzatmak.

aldatacak erkeklere tavsiyeler

Bir anlığına aynısının sizin başınıza geldiğini düşünün, kendinize yakıştıramayacağınız şeyleri bir başkasına yaşatmayın.