bugün

(bkz: oldukten sonra)
Belki de öldükten sonra ruhumuz başka bir evrende başka bir bedende uyanacak. Keşke öyle olsa.
(bkz: gömülürsün)
çürürsün. yılanlar fareler yer
Kafayı taktığım hede. Şöyleki ya zaten öldüysek ama ölduğumuzun farkına varmadıysak ve aslında ölmediğimiz parelel bir evrene ruhumuz transfer olduysa. öldü sandığımız kişiler aslında başka bir evrende yeniden hayata başlıyorsa ama farkına varamıyorsak. Bir düşünün derim.
Aslında Ölmemektir. Sadece dünyadaki dostlarından ayrılıp gerçek yolculuğun dünyada yaptıklarınla, yapmadıklarınla, yapabileceklerinle cennet mi yoksa cehenneme mi gittiğini görmek için gözlerin keskinleştirilmesi yani herşeyi tüm çıplaklığıyla Allahın sana göstermesidir. Ölüm falan yok yani bunu unutun.
yok olacaksın. öldüğünü de hiç bir zaman bilemeyeceksin.
hayat başlar.
asıl hayat o zaman başlayacak. ama ne yazıkki beş dakika sonra ölsem yanımda günahlarımdan başka götürebileceğim hiçbir şeyim yok. sonsuz hayata bu kadar hazırlıksız olmak aptallıktan başka hiçbir şey değil. acıyorum kendime...
yeni türkü'nün az bilinen, biraz değişik tarzı ve solistinin gür sesiyle dikkat çeken bir parçası.
gelen yaşama hissi
Beni hiç alâkadar etmeyendir.

Gömmüşler, köpeklerin önüne atmışlar, denize atmışlar veya yakmışlar, Hiç fark etmiyor.

Ölümden sonra neler olmuş bitmiş banane ya.. birde ölmeden bunu mu düşüneceğim. Kim ne bok yerse yesin.
yeni türkü'nün az tanınan bir şarkısı. akdeniz akdeniz albümünde yer alır.
herkes çok merak ediyor, ancak yaşarken hissedilenler sayılıyor.
Pamuğun acısı.

(bkz: manası çok derin)
O değil de pamuk sıkıntı sadece.
inananlar için (bkz: kabir hayatı).
Ölüm yoktur. Hiç olacaksın. Ölüm burada işlediği varsayılan yasalara durumun varsayımına göre bi görüntü bırakmaktan ibarettir. Kaos, bekleyen hiçlik gerçeğidir. Çünkü aynı an ve mekan'da değilsinizdir. diyalog bile sanrıdır. Bu nedenle kısıtlanmış konuşma dili vardır. Sonunda yapamayacağınız kadsr bilgi ve kaosla yalnız sonsuzluk başlar. Ölümün vsrolmadıpını anlayıncaya kadar da öleceksinizdir. Deli bir sonsuzluk sizi bekleyen tek varlık olasılığıdır.

Edit: yegane kesin bilgi addır bulunduğunuz yerde yaşayan tek gerçek kişisinizdir. Bu demektir ki (bkz: burada) gerçek benim!

Her nerede yaşanıyor yada yaşatılıyorsanız..

Edit 2: örneğin ölüm kazadan öncedir! Size araba henüz çarpmadan ölürsünüz çünkü gerçek asla ifşa olamaz!

Dolayısı ile ölüm, yüzdesi artmış herhangi bi durumdur.
allah, öldükten sonra gideceğin buluşma ve kavuşma yerinin adını “berzah''
koymuştur.
orada kendi nefsimizi, - hazret-i israfil’in surunu -üfler, dilimizle ıslık çaldığımızı görürüz; o üfleyen ve çalan biziz.

salih mirzabeyoğlu - yağmurcu
Sorguya çekilir, ameline göre bir muamele ile berzah aleminde kıyametin kopmasını beklersin. Bütün şerefin amelindir, bütün muamele buna göre yapılır.
ölsek mi acaba şöyle bir hafta falan.
Cennette ki veya cehennemde ki yerin sana gösteriliyor.
Eğer cenehennemliksen kabirdeyken kıyametin kopmamasını istiyorsun kıyamet yaklaştıkça daha da kahroluyorsun ve korkuyorsun.
Eğer cennetliksin kabir hayatın da güzel geçiyor ve bir an önce kıyametin kopmasını istiyorsun çünkü cennete gideceğin için çok heyecanlısın ve için içine sığmıyor.

Ayrıca yüzün kıbleye dönük sırtında dünyaya dönük şeklinde seni yan yatırıyolar. Mezarına kim geliyor kim gelmiyor haberdar oluyorsun yani.
Ey insan oğlu yaşamayı becerdinde, ölmeyi mi Merak edersin? Bu dünya da kibrini yendimi ki, ölümü düşlersin, demişti lisede ölüm üzerine geçen sohbette din hocamız. Ben ölümü tamamen yok olmak olduğunu düşünüyorum. Doğada hangi madde öldükten sonra varlığını koruya biliyor da biz insanoğlu kendimizi bu kadar özel hissediyoruz? Ölümümüzü düşlerken bile yaşarken ki küstahlığımızı koruyoruz ve ölürken bile kendimizi doğandan üstün görüyoruz.

Not: içimden bir ses şu yazdıklarıma güzel küfür yiyeceksin diyor ama olsun, karşıt fikirler güzelliğin renklerdir, demişler.
güncel Önemli Başlıklar