entry'ler (29)

cekilen seyler

Türkçe o kadar esnek bir dildir ki her manaya gelebilir bu kelime. insanların yaşantısında üzülmesinden tutun; zevk verebilen, uzatılan, kahır veren, heyecan yaratan ... gibi tanımlamaları vardır.

- sigara çekmek
- kürek çekmek
- kahır çekmek
- 31 çekmek

agizda cekirdek ici biriktirmek

tek tek yenilen çekirdekten haz alamayanın, rakamsal değerleri baz alarak ağzının içini lebaleb doldurduktan sonra, o kadar emeği yaklaşık 30 sn. de heber edip, üstüne buz gibi kola içme eylemini oluşturma. Tıpkı ben...

peytonpeyton

akıllı, zeki, guzel, kariyer sahibi, inatçı, yaşamayı seven, yazarlık kabiliyeti olan sarışın bomba...

dipnot: evlidir dikkat !

igne yerken hemsire ile olan diyaloglar

çoğunlukla iğneden çok korkan ve korkmuş olan psikolojisini hemşire hanıma sorduğu sorulara güzel cevaplar gelmesi ümidiyle yaşayan insan... Ne sorsa yeridir hesabı hemşirenin kendine olan güvenini sarsıcak sorular bile gelir böyle insanlardan.

- hemşire hanım canım çok acıyacakmı ?
- iğne derk olurken yanma hissi duyucakmıyım ?
- ya beni kan tutar da sonra yapsak ?

ve bazende

hemşire: kasma kardeşim kendini
zavallı: napayım denerim :(
hemşire: bak eğer kendini kasarsan iğne içinde kalır ona göre
zavallı: neee boşverin kalsın ya kasmadan olmuyor
hemşire: tamam hadi kasma kendini
zavallı: tamam hadi artık vurun şunu :(
hemşire: bak vurdum bile gördünmü acımadı hiç
zavallı: (nah acımadı)aa ne zaman vurdun, hiçde acımadı zaten ben korkmadım !

klima 1 ytl olacak

klimanın ancak aylık taksidinin 1 ytl. olduğu dönem.

başka birinin mutsuzluğundan zevk almak

Tamamen sadistçe bir eylem olup, insanlara ve hayata karşı kin güden, içinde psikopatça düşüncelet taşıyan, insanlığa yakışmayacak derecede basitçe bir davranış biçimidir.

ilkokul esprileri

- memeni elliycem
- aa ne diyon sen !
- kulak memeni

------------

- 0.5 ucun var mı ?
- var ama evde

------------

- iki de
- iki
- iki miki bikinimi giydi hihehe

------------

- mısır de
- mısır
- git çingenenin götünü ısır
- böhüee :(

------------

zemzem suyuyla rakı içmek

zındıkların eylemidir.

80 lerde kuzenle birlikte yapilan salak eylemler

kuzenle beraber evdeki minderleri taekwondo elliği sanma gafletine düşüp, evin içinde kiappppppp diye salakça naralar atıp, kuzeniniz peytonpeyton a minderleri tutturup tekme atma çalışmaları ve onu duvara yapıştırma çabaları... ortaokulun kıytırık ingilizcesiyle denize gittiğiniz bir günün öğleninde iki tane idiot genç erkek bulup kendinizi biz klara (klara olan peytonpeytondur) ve suziyiz yani turistiz diye kandırdığınız zamanlar... evde yemek savaşı açıp "teyzeeee bana neden az yemek kattın onun tabağı benden daha çok böhüüüüeeee" diye zırladığınız anlar... evde asitli kolaları içtikten sonra "kim daha uzun süre geyirebilir" yarışması yaptığınız o mendebur günler... sokağa çıktığınızda "kim daha uzağa balgamlı olarak tükürebilir" yarışmaları... gecenin bir yarısı ping pong oynama kriziniz tutup kör karanlıkta sokağa çıkıp sokak ortasında "ping-pong" oynayıpta kuzenin topunu karanlık bir boşluğa düşürüp patlatma sonucu aldığınız hazin dolu sözler :D ve yine gece yarısı tam zıbarma pozisyonundayken dolunay çıktığında "bööö ben kurt adamım ve sizi yiyecem" diyip altına işetme çabaları....

yazin su icme gudusu

Kışın insanlar neden az su içer ? insan vücudunun %80 i sudan oluştuğuna göre neden yazın suyu çok içeriz ? Tamamen bedensen bir istektir bu yzın bedenimiz kışa göre haddinden fazla ter dökerek kaybettiği teri (suyu) bir şekilde geri kazanma ihtiyacı duyuyor. Utanmasak bidonla gezeriz 50 derece sıcaklarda..

acem pilavi

Eski Osmanlı saray mutfağına ait bir pilav türü olup, o zamanların en lüks yemeklerinden birisi imiş. Tarifine gelince..

MALZEMELER
1/2 kilo dana kuşbaşı et
400 gr jülyen doğranmış havuç ( ince şerit halinde )
1 adet orta boy kuru soğan ( küp küp doğranmış )
1 bardak pirinç ( 1/2 saat önce ıslatın )
arzu ettiğiniz kadar tereyağı
Tuz, karabiber ve yeterli miktarda su

hazırlanışı:
Öncelikle eti yaklaşık 2,5 - 3 bardak suda düdüklüde haşlayın.
Pilavı pişireceğiniz derin bir teflon tencerede yağı eritip soğanları kavurup havuçları ilave edin ve ara sıra karıştırarak kavurun. Daha sonra eti suyundan süzüp tencereye alın. Karabiber, tuzu ekleyip tekrar kavurun. Kavrulan malzemenin üstünü iyice yıkadığınız pirinçleri düzgünce serin ve üzerine pirincinizin ihtiyacı olan sıcak su miktarını ( 1,5 bardak,haşlandığınız etin suyu olabilir ) kenarından ekleyip kapağını kapatın. Normal pilav gibi pişirin. Pişen pilavınızın kapağını açmadan 1/2 saat dinlendirip servis tabağına ters çevirerek servis yapın.

Şahsımca denenmiş, test edilip onaylanmıştır...

aşkı arayan ama bir türlü aşık olamayan erkek

Geçmişte ağır darbeler yiyip, şu andaki yaşantısında da ileriki yaşantısında da aynı darbeyi tekrar yeme korkusuyla yaşayan; aşık olduğu zaman sırf bu korkusundan aşkını ifade edemeyen, aslında aşk için yaşayan fakat kadın düşmanı olan erkek tiplemesi.

sırılsıklam aşık olmak

sabah uyandığında aklına gelen ilk kişi seni bu hale düşürür.

tecavüzcü coşkun

cinsel saplantıları olan erkek tiplemesi.

kahvalti yapmadan sozluge girmek

psikolojik sorunlu olan insan tiplemeleridir benim gibi :)

yaran fıkralar

Temelin karisi koyundeki doktorla isi pisirmis. Bu

durum herkesin diline dusmus ama kimse

Temel'e soyleyemiyor.

Herkes nasil anlatacagiz bu isi derken Dursun atlamis;

- Merak etmeyin usaklar ben soylerum.

Aksam olmus Temel kahveye gelmis,

Dursun soyle bi gerinip koseden yuksek sesle

temele dogru bagirarak;

-Ha Temel usagum, senin Fadime ne zaman

profosor olayir da?

-Ula Tursun sasirdin mu, benim kari daha

okumayi bile sokemedu profosor olmak nerden ciktu..

-Ne pileyumm koyde herkes fadime yuksek

lisansini yapti, doktora veriyor

diyorda ondan sormusumdur..

pembe gömlek giyen erkek

Metrosexuel erkek modelidir. Bu tür erkekler kaşlarını aldırırlar, cilt bakımlarına itina ile dikkat ederler. Giyim & kuşamları da tabir-i caiz ise onlara göre -cirlop- gibidir ve bu cirlopluklarını siyah kumaş pantolonun üzerine pembe renk gömlek giyerek tamamlamak isterler ki siyah ile pembe zıt tonlar olduğu için çok uyumludur.

müzik terimleri

a cappella (italyanca) =
1- Kilise müziğinde bir tür adı.
2- 'Yalnız koro için' anlamında, çalgı eşliğinde değil.

müzik terimleri

Müzik eserlerinde anlamı daha da kuvvetlendirmek için kullanılan terimlere Müzik Terimleri denilir.

adagio (italyanca) = Müzik eserinin ağır başlı ve gösterişli bir deyim ile çalınacağını belirten müzik terimi.

mosmor olmak

takımın için tezaurat yaparken yüzünün kızarması.