entry'ler (12)

türkiye simülasyonu

Okumamış, bilgisiz , herhangibir konuda en az bilgisi olanın hatta olmayanın bile krallar gibi yaşayıp ; okumuş , konuda ileri sayılacak derecede bilgisi olacak adamın harcanacağı similasyondur . Kendinize has bir hayat asla yaşayamazsınız buna ne toplum izin verir ne ekonomi . Sevgilinizle yaşarsınız AiLESiNiN KARNI GENiŞ derler . ingilizce c1 seviyesindesinizdir ingilizce bilen ilanlı işe başvurursunuz , cv ye c1 yazıp ilkokul grammeri olan arkadaşınız işi kapar ; öküz gibi çalışıp üniversite bitiririrsiniz , ilkokul mezunu ceo nun altında komik maaşlara çalışırsınız . Farkımı koyayım Çince falan öğreniyim zilyon sene Çinde yaşayım dersiniz , yerinize yabancıya daha az ücret verip çalıştırırlar . ingilizce öğretmenliği yapayım dersiniz , isim yapmış kurslar saati 10 tl gibi komik rakamlar teklif eder. Ticaret yapayım dersiniz sümüğünüzü atmayacağınız adamlar piyasada cin olmayıp adam çarpar. Hiç sapmaz bunlar .
Buraya giripte gelecek kaygısı duyan genç kesim olursa bu entrymi okusun . imkanı varsa gitsin , yoksa sınırları zorlasın gitsin . Kendinizi geliştirmeniz hiçbir işe yaramıyor çünkü. ister Photoshop öğrenin , ister ingilizce bilin , ister mesleğiniz olsun , ister ticaret bilin , ister dünyanın en zor şeylerinden birini başarın ; bu ülke asla kıymetinizi bilmez bide tüm emekleriniz boşa gider. Sonra orta yaşa gelipte elinizde hiçbirşeyiniz olmadığında , baba parasıyla ya da torpille biyerlere gelmişlerin altında ezilirsiniz . Bu kadar . Tc similasyonuna hoş geldiniz.

türkiye de ticaret yapmak

yalan dolan , tehdit , herkesin mafya kesildiği , herkesin birbirine sokmaya çalıştığı piyasadır.
Çin'de 4 sene yaşadıktan sonra Türkiyeye geldiğimde Çinlilerin bile asla kullanmadığı malları ORiJiNALMiŞ GiBi satan hıyarlar bide böbürlene böbürlene ABi BU ORiJiNAL der.

Başımdan geçen bir olayı anlatayım .

Çin'de iphone 6 plus ekranı kırıldı . Ekran fiyatları 40 yuanden başlıyor 500 e kadar yolu var . Adam diyorki dandik mi istersin yoksa en iyisimi , bir defasında dandik tak dedim . ekran hafif kararık ve renklerin sanki 4 kat gölgesi var . dedim beğenmedim orta kalite takın . adam çıkardı taktı 100 yuan verip çıktım
3 ay sonra aynı telefonu TR ye getirdim.
yine ekranı kırıldı . Lanet olası camı yaptırmak için 350 tl verdim ve 40 yuane taktırdığımdan daha dandik artık fotoğraflarda koyu renklerin siyaha yakın olduğu bir ekran taktı . Diyalog aynen şu:
-abi dandik takmışsın
+YA OLUR MU KARDEŞiM BU ORiJiNALE EN YAKIN OLAN EN KALiTELiSi AMA iSTERSEN 700 TL YE ORiJiNALi VAR ONU TAKAYIM
-abi ben çinde yaşadım bu taktığın ekran 20 tl bile etmiyor
+ ya kardeşim beğenmiyorsan eski ekranı takayım git yaptır yaptırabiliyorsan
.
işte Türkiyede ticaret aynen bu şekilde dönmektedir.

Çinde ticaret yaparken başıma gelen olaylardan anlatayım.

Çinde türklere ticari destek veriyordum . Fabrika fabrika geziyorsun tabiki.
türklerde geldiğinde hem tercüman hem de lojistik gibi sorunları çözmek için seni kiralıyorlar . ama işin güzel tarafı maymun gibi oluyorlar ve ülkede tuvaletin yerini bile bulamayacakları için yanında babası gibi geziyorsun.
Neyse..
4-5 farklı kişiyle çalıştım . birisiyle zencefil fabrikasına gittik . adamlar tesisi gezdiriyor depolama yerine gittik biyerde buzlu dolaplar , dolapların içinde pırıl pırıl parlayan taptaze zencefiller . Diğer tarafta dolabın içine bile konmamış topraklı pis zencefiller . Bizim türk naptı tabi?
-tercüman arkadaş şimdi biz en ucuzunu istiyoruz bu dondurucular falan hep mala ekstra bindiriyor. yıkatmak bile paralı . bize en ucuzundan ayarla .
inanın o zencefiller normalde soğuk zincirle ülkeler arası uçarken , bize çelik konteynerda geliyorlar.
Bir diğeri telefon aksesuarları getiriyor . 1 tl ye olan ürünü trde 50 tl ye satıyor .

inanın yazabileceğim tonlarca sayfalarca anım var .

Özetle Türk halkıda kerizdir . 1 kuruşun hesabını yapıp bimde asla ne aldığını , ne yaptığını bilmeyen asalak bir milletiz . 50 seneye mutant olmaya mahkumuz .

Gücünüz varsa kaçın kurtulun.

türkiyede herkesin ingilizce bilmesi

yok abi öyle birşey .
türkiyenin %5 lik kısmı ingilizceyi adam akıllı konuşuyor.
mülakata 50 kişi geliyor , cv lerde hepsinin ingilizcesi orta-ileri , gel görki verilen cevaplar:
how old are you?
-im fine thanks
H-O-W O-L-D A-R-E Y-O-U
-im ıııı şey tıventi ıııı şey tıri galiba
Ve insanımız herşeyde olduğu gibi asla birşeye bilmiyorum demez.
- ya ben çok heyecan yaptım ondan

aikanaro

buyurun benim. ^ - ^

hayalkahramanlari com

erkek arkadaşıma 2016 sevgililer gününde , yüzüklerin efendisi filmindeki Lorien yaprağının kolyesini aldığım sitedir.çekine çekine aldım ama hemen ertesi gün geldi ve bende kuyumcuya götürüp gerçekmi değilmi diye sordurdum gerçek gümüş çıktı. şiddetle öneririm.buda resmi: https://www.facebook.com/...92&type=3&theater

heroes of newerth

oyunda Nfinity games in Tr serverında ShieldmaideN ve Aikanaro nicki ile moderatörlüğünü yaptığım oyundur.Şu an EU ya geri alınmıştır. Dota 2 , LoL , Heroes of Storm ve Smite oynamama rağmen zorluk,görüntü kalitesi,item&skill kombinasyonları ve combo yaptığınızda göz kamaştıran tfleriyle gözümde en iyi moba oyunudur *

tuğçe gendigelen türkiye nin en güzel kızıdır

güzel görmemiş insanların saçı uzun ve makyajlı olan kızlara güzel demesinin kanıtı .

heroes of newerth

büyük ihtimalle oyundaki tek Türk kızı olarak erkeklere proluk tasladığım oyun.

recep tayyip erdoğan vs adolf hitler

kesinlikle tayyeabin kazanacağı bir versus. ayrıca ikisini aynı yere koymak suç bikere. tayyip double diktatör

atatürk ün vasiyeti kasımda açıklanacak

büyük ihtimalle yine ertelenecek olan olay. büyük ihtimalle akliler tarafından değiştirilecek olan vasiyet.

aranıp da bulunamayan şeyler

evden çıkarken saatlerce aranan anahtar aynı zamanda dışarı çıkacakken en sevdiğin tişörtü aramak sonrada çamaşır sepetinde bulmak.

kadınlarla tokalaşmayan erkek

bir çeşit abaza türü. kadınlarla tokalaşınca azacağını düşünüp kendini kontrol ettiğini sanan tipler .
şortlu görünce ağzının suyu akarak bakan tipler.