entry'ler (17)

dünyanın gelmiş geçmiş en iyi 5 grubu

dream theater.
iron maiden.
u2.
muse.
metallica.

muvazene

“ruh muvazenesi yalpalamaya başlayınca nesil ahengi kaybolmaya yüz tutar ve şimdiki manzara doğar.” -n. f. kısakürek

piyonla evlenen vezir

oyun bitmeden bir araya gelebilmeleridir. *

üzgün olduğu halde değilmiş gibi davranan insan

ketum bir insan olma potansiyelini taşıyordur. duygularını belli etmemeyi iyi becerir. böylesinin daha iyi, güvenli olduğunu düşünebilir. fakat sadece üzgün olduğunda bu durum vuku buluyorsa, fikrimce olması gerekendir.

aldatan kız arkadaşı yine de kabul etmek

kabul ettikten sonra insan her daim düşünecek beni tekrar aldatır mı diye. insanın içinde her zaman şüphe kalacak. belki bu şüphe onu sevmesini engelleyecek. insan buna rağmen kabul ediyorsa, kız arkadaşını hayatının bir parçası gibi görmüştür fikrimce. kız arkadaşı oradan çekilince o boşluğun dolmamasından korkmaktadır. ya da fena aşık olmuştur fakat ilk ihtimal daha gerçekçidir efendim.

uzaylıların dünyaya kadar gelip aynı gün ayrılması

evrende bizim gibi canlılar var mıdır? diye sorup gelmişlerdir muhtemelen. Fakat umduklarını bulamayınca geri dönmüşlerdir.

ergenler arasında nişanlanma

"bizimki farklı be, biz ciddi düşünüyoruz."
hayır kardeş. hepsi aynıdır. hepsi üç beş saniyede bir "seni çok seviyorum" yazma gereği hisseder, ilişkilerini facebooktaki tüm arkadaşları onlardan daha iyi bilir. her şeyi paylaşırlar. metalaşmış şeylere ilgileri çoktur. yüzük alırlar, sözde nişanlanırlar. 3, 5 ay sonra ayrılırlar. devinim, bundan sonraki ilişkilerinde de devam eder. midesizdirler.

john c parkin

--spoiler--
S*ktir et; şarkı söylemek, meditasyon yapmak, sandalet giymek ya da tütün çiğnemek gibi eylemler gerektirmeyen ruhani bir yoldur. Modern zamanın küfürlü söylenişiyle, S*ktir et, Batılıları şöyle bir sarsıp kendilerine getirecek, anlam dolu hayatlarımıza egemen olan stresi ve gerginliği ortadan kaldıracaktır.
--spoiler--

piyasadaki diğer kişisel gelişim kitaplarını, diliyle, yöntemiyle geride bırakmış bir kitap. çok sık duyduğumuz plan yap, harekete geç, durma söylemlerinin aksine her defasında siktir et ile karşılaşıyoruz. ayrıca yazar italya'da "the hill that breathes" tepesi kurmuş, düzenli olarak siktir et dersleri veriyormuş.

liyakat

“liyakat ve namusa dayanan zenginliğe düşman değilim.” demiş mehmet kaplan.

david rockefeller

rockefeller aile ortakları'nın baş finans danışmanı ve yönetim kurulu üyesidir. 1973 yılında trilateral komisyonunu kurmuştur. elbette büyük bir nüfuz sahibidir ve ailesinin serveti epey büyüktür fakat dünyayı yönetecek gruba bu şekilde girebilirler mi orasını bilemeyiz çünkü bahsedilen teşkilatların iç çekirdeğini oluşturan insanların aileleri çok daha köklü, çok daha güç sahibi ailelerdir. (bkz: whitney ailesi) (bkz: phelps ailesi) (bkz: lord ailesi)

mike tompkins

8 yaşında beatbox yapmaya başlamış, kanada doğumlu müzisyen. hedefinin çok iyi müzik yapmak olduğunu ve insanların yüzünde gülümseme bırakmak olduğunu söyler.

davul partisyonlari super olan sarkilar

(bkz: dream theater - constant motion) davul partisyonları bağımlılık yapacak düzeyde aklına takılıyor insanın.

mike portnoy

hi-hat ile oynamayı çok seven, aksak ritim hastası ve söz konusu müziği olunca rahat duramayan her alanda parmağı olan bir abimiz. etkilendiği isimleri söylerken neil peart ü özellikle belirtir.

okunması gereken kitaplar

böyle buyurdu zerdüşt- friedrich nietzsche
dövüş kulübü- chuck palahniuk
yüzüklerin efendisi serisi- j. r. r tolkien
siyasi tarih- oral sander
falih rıfkı atay- çankaya

mezar taşına sosyal statülerini yazdıran insanlar

"mudhikât-ı dehre ben ölsem de tasvirim güler" demiş muallim naci. ne iyi demiş.

iyi ki indirmişim dedirten programlar

Her şeyden ziyade (bkz: google earth) 854 metre uzaklıktan oturduğum semti gözleyebilmek, gidip bizzat göremediğim yapıları kılımı kıpırdatmadan 360cities yardımıyla görebilmek güzeldir, hoştur.

tüm zamanların en iyi 50 sözlük yazarı

40 karakterden kısa entry giremeyecek durumdayız biz çünkü biz... (bkz: çaylak)