bugün

entry'ler (66)

urfaya tayini çıkan izmirli

tayini çıkan bir erkekse kolay adaptasyon saglar lakin bir kadınsa...

hatırladıkça iç burkan garibanlık anıları

(modlar kusura bakmasın klavyenin bazı tuşları çalışmıyor) bu sene yaşadıgım bir olay: hafta sonu arkadaşlarla geziyorduk. cebimdeki 15 lirayı akşam etmeden bitirmiştim. ikindi sularında babam aradı ''napıon oglum'' dedi, ben de geziyoruz dedim sonra da paramın kalmadıgını ve aç oldugumu söyledim babam da parası olmadıgını söyledi o sırada fabrikanın içindeydi, kapattık telefonları, gurur yapıp arkadaşlar yemege giderken işim çıktı deyip ayrıldım ve aç bir şekilde okula döndum (bu arada askeri ögrenciyim) babam telefonla aradı oglum 20 tl yatırdım aç kalma dedi, ben de okula geldigimi söyledim kapattım. 15 tatilde eve döndugumde annem anlatıyordu: ''baban sagdan soldan para bulup sana göndermişti, bulmadan öncede beni arayıp para istedigini bende olmadıgını söylemiştim. baban akşam eve döndugunde gözleri aglamış gibiydi, iki hafta atlatamamıştı aç yattıgını'' dediginde sessizce onaylayp tuvalete gitmşitm ve saatler boyu aglamıştım.

pink vs red

pink deyince aklıma sokakta pembiş pembiş gezinen ibneler aklıma geliyor o yüzden Red.

telefon alarmını ajdar ın şarkısı yapmak

bir çılgınlık modeli diyebileceğimiz faaliyet.

küçükken oynanan oyunlar

simit. bir daire çizilir ebe daireden çıkar çıkmaz rakiplere gücünün yettiği kadar 'simiiiitt!' diye bağırır. bağırırken birini ellerse ellenen kişi daireye dönerek ebe olur ama hızlı dönmesi gerekmektedir zira bol dayak yiyecektir ayrıca ebe siimiit derken kesilirse o da dayak yer. zevkli oyundu be.

cemaat yurdunda kalan ateist

yapmaması gereken faaliyet bence aynısının tam tersini bir müslüman yapsa duvardan duvara vurursunuz.
(not: cemaatçi değilim.)

master of puppets ı metal müzik sanmak

Metallica gibi bir grubun böyle bir şarkısına bile bok atabilen bir insandan herşeyi beklerim arkadaş.
(bkz: ne içtiysen aynısından bana da getir) Zira master of puppet'sa bok atmak için en az iki 70lik devirmen lazım

holy wars vs master of puppets

Bence kazananın Holy Wars olacağı kapışmadır zira Dave Mustaine bu şarkıda yardırmıştır gerek riffler olsun gerek çalındıkça gerginliği tırmandıran solosu olsun harika bir şarkıdır ayrıca yine kendi adıma dünyanın en iyi Thrash Metal Eseridir. Tamam Master Of Puppets'de canavardır ama Holy Wars'ın yanında daha az teknikle bestelenmiş olması kendisinin sönük kalmasına neden oluyor.
(bkz: holy wars'ın aynı anda çalınıp söylenmesinin çok zor olduğu gerçeği)

bana en az 20 cm gerek diyen türk kızı

Ben koca popolu kız istiyorum diyen erkekle karşılaştırılırsa normal bir istektir.

sözlük yazarlarının ilkokul numaraları

Yüz kırk yedi.

en kötü sesler

evet, evet sinan akçıl. ta kendisi. onun ses telleriyle rahatlıkla bas gitar çalabilirim.

trust

Megadeth'in en iyi 10 şarkısı arasında bence 7.sırada olan eser. Sözleri tadından yenmez. Böyle solosunda uyuşturucu etkisi falan vardır hele o film sahnesi gibi olan kısmı adamı yiyor yiyor.

öğretmen olacağıma kamyon şöförü olurum daha iyi

bu lafları yiyeceğine öğretmen olsaydın be abi. Bak şukuladım hepsini

sleep dealer

the way home şarkısını bi videoda gördüm çok hoşuma gitti. gerçekten de dinlenilesi bir grup.

uzaylı görülünce sorulacak sorular

sizin orda da kezbanlar var mı? barzolar falan hani meslek lisesi çıkışlarında bekleyen.?

pezevenk

Süleyman demirel miydi hatırlamıyorum ama bir azeri diplomatla bir türk diplomatın arasında geçen konuşma. (not: azericede pezevek: iş adamı)
Az.: 'Süleyman bey çok pezevenk bir insansınız'
Tr.: 'Rica ederim siz de az pezevenk değilsiniz hani'

batı özentiliği

kaynağının facebook olduğunu düşündüm faaliyettir kendisi. Sağolsun yüksek beğenili sayfalar, 'Bizde-Onlarda' karşılaştırmalarıyla ülkemiz gençlerini Türkiyeden soğutmuşlar Avrupa ve Amerika aşığı haline getirmişlerdir. Böyle bir özentilik 20.yy başlarında ki batı özentiliğinden çok daha şiddetlidir çünkü o zamanki özentilik genellikle edebiyat ve sanat alanında olmuştur. günümüzdeki özentilik ise hayatın her alanına hakimdir. ilerde çocuklarımızı asimile olmuş bir birey olarak görürsek şaşırmayalım. Bu nesil lanetli nesildir ilerki nesil daha lanetli olacaktır.
(bkz: allah sonumuzu hayır etsin)

en güzel şiirler

"o yeşil fuları sarma boynuna çocuk
gece trenlerine binme, kaybolusun.
mızıka çalma çocuk sokaklarda , vurulursun."

Atilla ilhan

sözlük yazarlarının yaşamak istediği yerler

Amerika-italya-ispanya-Norveç (bkz: avcunu yala)

voleybolcu kadın götü

Demekki bir onun için voleybolu izleyen ben değilmişim.

Edit: 40 yıllık kaportacıyım böyle kasa görmedim..
(bkz: <a href="https://www.google.com.tr/search?q=voleybolcu+götü&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=HgQeUq7sM8-rhAf3noHgDA&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1600&bih=791#facrc=_&imgdii=_&imgrc=XPKhpcQuSERwPM%3A%3BlfQ8ihIl9y5NdM%3Bhttp%253A%252F%252Fi479.photobucket.com%252Falbums%252Frr156%252Fembolden_photos%252FBest%252520butts_%252520My%252520opinion%252Fvolleyball-1.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwallrox.sozlukspot.com%252Fe%252F101743689%252F%3B750%3B600" target="_blank" rel="nofollow noopener" >https://www.google.com.tr...01743689%252F%3B750%3B600</a>)