kırşehir'de bir grup liselinin kanlarıyla türk bayrağı yapması ve bunu genelkurmay başkanlığına hediye etmesi durumudur.
genelkurmay başkanı'nın yorumu: biz böyle bir milletiz.

http://www.haberler.com/k...-bayragi-yaptilar-haberi/

eline iğne batırma ile kurşun yarasının anlaşılacağını sanan bir düşünce, doğal olarak "gördüğü her sakallıyı da dede" sanarak gördüğü her türk olmayanı düşman belleme potansiyeline çok daha fazla sahip olacaktır.

Bu nedenle kendi kanını sırf "türk" olmaya dayanarak bu kadar basit biçimde dökenler, "ötekinin" kanını sırf "öteki" olduğu için dökmekten çekinmeyecektir. Nitekim Hrat dink olayı, çekinmeyeceklerini göstermişlerdir.

"efendim teröre Tepki göstermişlerdir" söylemi işin vehametini görmemek için kafalarda yer alan, kişinin kendini kandırma biçimi olarak ele alıyorum.

"Barışı üretmek adına bir şey yapmak yerine her an ölürüme hazırım"ı savunma arasında tercih yapanlar aslında dünyaya bakışta da farklılıklarını göstermiş olacaklardır.

Edit: Seri eksileriniz daha çok işim olduğunu ve devam edeceğime kanıttan başka bir şey olmayacaktır.
biraz test kitabı karıştırıp oss'ye çalışsalar, haklarında daha hayırlısı olacak gençler.
"o bayrağa rengini veren kan ne için döküldüyse bugün de şartlar aynıdır ve gerekirse o kan tekrar dökülebilir bayrağa o renk tekrar verilebilir. "

tanım: yukarıdaki mesajı veren kişilerdir.

ama günümüzde taraftar bulması muhtemel hareketler; sol el havada che'ye rahmet okumak veya eller "v" şeklinde bir yandan barış derken diğer yandan dağdakine övgü düzmek, hiç olmadı otuzbir çekip menilerle dergi sayfalarını birbirine yapıştırmak olduğundan gençler biraz eleştirilecektir.

e normal tabi...yaşları genç, öğrenecekler onlar da abisi.

buradan genelkurmay başkanının algılama kaabiliyetine söz söyleyenler de çıkacaktır. kısaca s.ktir çekmek bir nebze olsun beyne işlevini hatırlatacak ve belki de bu ülkenin gençleri biraz daha iki ayaklılaşabilecektir.

düdüt: (bkz: zoruna gidenin borusuna gitsin) *
düşünceli bir davranış.

fakat atatürkün şu sözü de unutulmamalıdır ki,
"vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır."

ders zamanı ders, iş zamanı iş, savaş zamanı savaş.
takdir yazarlarındır.
mesele gençlerin yaptığı şey değil , türk bayrağı ve milliyetçiliği ile ilgili her şeye saldıran eleştiren ve bizi barışa götüreceğini iddia eden kişiye kendi sözleriyle cevap vermek gerek açıklamasını şurada #2826085 yaptığı kişi aslında kendisi çünkü tek yaptığı şey açıktan bölücüleri savunamadığı için türklerin kutsalına saldırmak.
(bkz: viva la muerte)
kanla bayrak yapmak nasil bir kafanin ve ruh halinin urunudur dehsete dustum gorunce. en garibime giden de genelkurmay baskaninin bunu bir marifetmis gibi gostermesi oldu. bunda ovunulecek, ozendirilecek ne vardir benim kas kafam algilayamamakta israr ediyor. cocuklarina neden sevmeyi, kardesligi, barisi ogretmez anneler? nedir bu kan meraki, kanli 'sanat' meraki?

edit: oyle gorunuyor ki, orasini burasini kesip, kaniyla bir seyler yapmaya merakli cok gencimiz var. ayazdan korkan, bahcesine turp ekmezmis. eksilemeniz bu yazdiklarimi, umrumda degil hic. anneyim ben, bir cocugun cani acirsa, en cok benim canim acir. damarlarindaki 'asil' kanla yapabilecegi daha muhim seyler ogrettim ogluma, bir gun butun annelerin de o seyleri ogretmesini hayal ederek. benim oglum asker postallarinda cicek yetistiriyor resimlerinde. olerek ya da oldurerek degil, yasayarak ve yasatarak hayirli vatandas olmak derdinde. ahh, ici de disi da guzel cocuklar, sevgiye, barisa ve kardeslige olan inanci canli tutmak ne kadar da zorlasiyor sizin icin.
kızılaya kan bağışı yapsalar, daha yararlı olacak gençler.
tek kelimeyle "yazık" denilecek olay. şiddet güdümlü yaşam biçiminin cumhuriyete, türk bayrağına entegre edilişi.

madem tepkini göstermek, yararlı olmak istiyorsun git ilgili vakıflara bağış yap? gazetelere, dergilere, aklına gelebilecek her yere tepkini gösteren uzun uzun yazılar yaz? kamu hizmetinde bulun..?

madem bu kadar seviyorsun milletini, neden gidip bir şehit evine acı paylaşmıyorsun?

kan mı senin olayın?

akan kana kan akıtarak mı karşılık vereceksin?

"türk genci" kavramı sen misin?

tekrar; (bkz: yazık)
kim ne derse desin anlamlı bir haraket. 3 gram kanla kimse ölmez ama verdiği mesaj birçok terör yanlısına tokat etkisi yaratabilir.

o çocuklar gerekirse kanlarını seve seve bu vatan için feda edebileceklerini ima etmişlerdir. altında başka sebepler aramak ne kadar doğru olur bu bilinmez. vatanlarını çok sevdikleri için bazı kötü amaçlı insanlar tarafından kandırılmamalarını umut ediyoruz. dininden ya da ırkından dolayı adam öldürerek vatan sevilmez!
birşeyler yapmak isteyip ama yapamayan bir kaç gencin protestosudur aslında. zevk için değil 12 şehit için yapılmıştır. milliyeçilik veya faşistlik için değil teröre lanet için yapılmıştır. başka protesto şekilleri de mevcuttur ancak onlar kendilerini bu şekilde ifade etmeyi layık görmüşlerdir.
gençler boşuna dökmuşler kanlarını, ihtiyaç duyulduğunda mermiye sadece bayrak uğruna vucudunu siper edicek milyonlar hazır kıta beklerken.

türk bayrağındaki kan düz bakana simgesel gelebilir.
gerçekte ise türk bayrağının ta kendisidir.
türk bayrağındaki kan rengi, sayısız şehit düşmüş vatan evladının kanıdır. emanettir, mirastır.
tarihsiz, soysuz ve hayasız olmak anlamayı zorlaştırsada 1071 den beri bağımsızlık, hürriyet ve istikbal için feda edilen kanın ta kendisidir.
yirmisini doldurmamış, kına yakılmış, kefensiz toprak olmuş isimsiz sayısız şehidin kanıdır o bayraktaki kan.
o gençler dediğim gibi boşuna akıtmışlar kanlarını.
zaten sayısız şehidin emaneti, mirası olan o, kan kırmızı bayrak edirneden karsa tepemizde dalgalanıyor.
gençler büyük ihtimalle unutanlara bayrağın neden kan kırmızı olduğunu hatırlatmak istediler.

yoksa kanını bayrak için feda etmek her türk gencinin asli görevidir.
her türk genci bunu gayet de iyi bilir.

gençler işte bazı şerefsizleri görünce dayanamamış "vatan kurmak öyle bedava değil" demek istemişler.
oss rehberini de kanla isaretlersiniz artik...
edit :begenmediniz demek...
o zaman mese odunu lazim size, bayragi takip sallamaniz icin.
okuyun adam olun cocuklar, kan size gerekli. harp var darp var...
milliyetcilige farkli sanatsal sadomazosistik dar bakis acisindan yaklasan kafasi karisik kebap kapitalist ulkucu devrimci ataturkcu liseli ergenler. **

not: entry icinde entry!

ha bir de;
(bkz: caps yok mu caps)

ek: bana bak dostum! evet sen koca beyaz kicli! ben vergilerimi *veren bir vatandasim, tamam mi?
(bkz: psikopatligin milliyetcilik kalesi)
Helal olsun onlara. Sevgilerini vergilerini odemeyerek, aleme kazik atip borc takarak, uluorta yiyiserek, manyaklar gibi baba parasi harcayarak belli etmeseler dahi helal olsun.
Onlara vatan, kan, bayrak diyen analari babalari varsa onlara da hersey helal olsun.

Peki ya bu insanlar mi daga cikanlar, amacsizca ille de teror diyenler, ozgurken ozgurluk diyenler, vatana ihanet edenler, sukretmeyi bilmeyenler?
Bu insanlar mi ac gozlulukle parayi gorunce geri vitese takanlar, ideallerinden ve dusuncelerinden vazgecenler?
Bu insanlar mi sabahtan aksama kadar alkol alip butun gun uyuyan issizler, asalaklar, capulcular?

Bu memleketi artik biz bile anlamaz olduk; nitekim biz yabancilastik etrafimiza ve ulkemize. Hatirlamadikca ve hatirladilmadikca cokca degerlerimizi unuttuk.
Simdi ezberlediklerimizi idol ve slogan yaptik.

Birkac damla kan vermek 2-3 dakika birseydir. Oturup ders calissalar daha iyi diyenler herhalde zamaninda cok calismislar da simdi zekice tavsiyelerini internette ergen bebelere dagitacak kadar bos vakitleri var.

Bu kardesler bunu dusunseler bile yetermis. Sutleri de pek helal. Evet bu vatan icin olmediler ya da nutuk atmadilar. Ama beyinde biter hersey. Sonra icraat.

Baska bir enteresan konu da tansu ciller'e bu memleket icin kursun atan da serefli yiyen de dedi diye kizanlar acaba simdi niye bu cocuklara "oyle igneyle kan akitmakla bisey olmaz" diyorlar?

Bu ne perhiz bu ne lahana tursusu lafini akla getiren bu tutum karsisinda ister istemez merak ediyorum... Acaba biz bu vatani ne kadar hakettik, su konusanlardan kac tanesinin bacagi koptu ya da bacagi kopanlara ne kadar sahip ciktik, cikabildik?... Kacimiz olmek cesaretini gosterdi, simdi savas ciksaydi kacimiz gosterirdi?...

Uzun lafin kisasi yaptiklari hic aklima gelmedi diye hayiflandim bildigin, bana vay salak diyecek adamlara da soylencek cok sey olsa da tek laf etmezdim. Cunku anlayamazlardi.

Bunu yapan kardesler bu tip seyleri okuyorlarsa, akillarinda bulunsun diye diyorum, asla yalniz degiller ve olmayacaklar.

Insallah birgun baslarindakiler gibi ne aydan, ne yildizdan vazgecmezler.

Cunku daha yapilacak cok isimiz var.
(bkz: liseli fantezisi)
bayraklari bayrak yapan ustundeki kandir masalindan etkilenmis cocuklarin işgüzarlığından başka bişey değildir.

bayrakları bayrak yapan taşıdıkları anlamdır. bu anlam eğer kan üzerine kuruluysa elbette o bayrağı bayrak yapan kan olacaktır.

keza bazi bayraklar, kardeşlik, eşitlik, özgürlük, barış gibi evrensel güzel temalar üzerine kurulmuştur.

ayrıca kendi bayraklarının hikayesi olarak: bir çukura dolmuş kan birikintilerinin üzerine düşen ay yıldız yansıması teması olarak algılayan çocukluk yaşını geçmiş adamlarda vardır.

edit: elbette kardeşlik özgürlük eşitlik gibi kavramlar da savaşla kazanılmış olabilir lakin o milletlerin bayraklarında nasıl kazanıldığından çok nelerin kazanıldığına atıfta bulunulmuştur.
Vatan sevilir, yeri geldiğinde canı pahasını korulur.
fakat; ayin gibi parmak kesip akıtılan kanın vatan uğruna ne gibi bir yararı oldu. Psikopat mı bu cocuklar? ya da onlara bu akılı veren başkaları mı var?
bir haltmış gibi anlaşılmasını, bu olayın neresinde baksam da anlayamadım.

Bizim bayrağımızdaki kan; parmaktan akıtılarak değil, kutsal bir amaç doğrultusunda düşman karşısında can verilerek alınmıştır.

Yapmayın Allah aşkına, bu çocuklar ruhsal hastalıklı insanlar gibi kesmişler kendilerini.
bu tür seylere kafa yorana kadar, vatanın geleceğinde söz sahibi bireyler olmak için çalışsınlar ki o zaman diyeyim "helal be çocuklara, vatanlarını gerçekten seviyorlar"..

bizim sorunumuz bu, sevgimizi anlamsız bir şekilde yaşamaya çalısıyoruz.
koca karını cok sevdiği için vurur. Anne çocugunu cok sevdiği için döver. öğretmen öğrencim uslu olsun diye tokat atar. Gençlik vatanımı seviyorum diye kendini keser...

UIan şimdi ben de hepinizi seviyorum diye kesicam bileğimi...

öldüren sevgi bizimkisi!
Vatan, millet ve bayrak sevgisini gerizekalılık düzeyinde aktivitelerle sınırlı zanneden, oturup adam gibi ders çalışıp, bilgi ve becerilerini ülkenin gelişimi için harcamak yerine böyle hırt faaliyetlerle ilgi çekmeye çalışan akıl fikir yoksunu embesil lise öğrencileridir. Kendilerini buradan kınıyoruz.

bir hışımla gelen edit : sözlükte de epey varmış bu modellerden. hadi hayırlısı...
(bkz: kanla bayrak yapmak)
(bkz: aramaya inanmak)
temsili olarak yapilmis bir vatan sevgisi gosterisidir,ortada saril saril akan bir kan olmamis goruluyor.hangimizin kan kardesi yoktur ki?ufacik bir kan damlasi.olabilirdir.
Kırşehir Valiliği tarafından inceleme başlatılan hadise.
kırşehir'den çıkması pek şaşılmaması gereken olay. adam üniversitelerinde bile "asenalarıyla" gezer "reisleriyle" görüşür vs vs..
pkk marşı söyleyen diyarbakir cocuk korosundaki oksijen israflarından daha namuslu, daha şerefli, daha haysiyetli liselilerdir.