bugün

1. Bir şeyi hatırlamak için yazılan kısa yazı.
2. Okullarda öğrencinin dersle ilgili bilgi ve beceri düzeyini göstermek üzere öğretmenlerce verilen sayı, derece.
3. Bir şeyin niteliği üzerine edinilen kanı.
ing:olumsuzluğu belirten kelime.
elektronikte bir bitin tümleyenini alma işlemidir. örneğin bit değeri "0" ise onu "1" e çevirir. türkçe'de "değil" olarak kullanılır.
okullarda öğrencinin bilgi düzeyini gösteren sayısal rakam yada harflerdir. eğer bu rakam/harf düşük ise hoca vermiştir ama yüksek rakam/harf ise öğrenci almıştır.

(bkz: baba matematikten 80 aldım)
(bkz: baba matematikçi 30 vermiş)
not almaya başladıktan sonra hayatıma renk geldi. artık unutmuyorum, herşeyim defterimde yazılı. not defterimden kısa bir bölüm;

bahçeye kedi yavrulamış, işten gelince onları sev karınlarını doyur! **
notu kaldırıyorum yerden
biliyorum ki düşmemiş düşürülmüştür
tarihin seyri böyle değiştirilir mi deme
görebiliyorum ki denecektir bir gün
işte tam burada, bu adam; dalgın adım, tam da ulaşacakken elma bahçesine
düşürdüğü nottan tarafından öldürülmüştür.
insanlar birbirine yazılı notlar bırakmalı. Çünkü notta sesin tonu belli olmaz. Çünkü not düşünülerek yazılır. Birdenbire ağzımızdan kaçan kelimeleri hiçbir şey geri getiremez. Söylediklerimizin üstü çizilemez. Çünkü söylediklerimiz dinlenmeyebilir, sözümüz kesilir, içeriye o anda biri girer, okunan notlar ise mutlaka tamamlanır.
tuvalet kapılarına da yazılabilen salakça sözler topluluğu da olabilecek yazı da olabilir.
aşk - sexi sinem taş gibi: no 0500 000 00 00.

siyasi - piç kürtler.

üniversite hayalleri - üniversitede am var dediler geldik nerede bilen var mı?
- oğlum ortam yapacan ortam!

-la bu çiğköfte ne rezilmiş çıkmadı amk.
-ananı sıkım köfteci.

iş yerleri - arkadaşlar burası bekleme salonu değildir çabuk olun!
- adamı tuvaletçi yaptık götü kalktı
- biliriz indirmeyi
Kapattım gözlerimi...

O an karşıdan kendime baktım. Kirpiklerimin altlı üstlü sayısız parantezler açıp kapaması güzel olduğumu hissettiriyordu. Burnum biraz kavisli ama olsun, yakışıyordu yüzüme... Derken telefonuma gelen mesaj sesiyle açtım gözlerimi. Yine egolarına dalmışın mavi saçlı kız...

"uyudun mu sevgilim"
Notunu verdiğim bir insanı bir kez daha sözlüye kaldırmam. Allah çarşısına pazar versin..
Kendi kafasında sürekli haklı olduğunu düşünen insana açıklama yapmaya çalışmayın. Hep kusur bulmaya meyilli olan için değişmeyin. Bazı şeyler yoluna girsin diye kendinizi heba etmeyin. Olacağı varsa ve o insan sizin için hayırlıysa eninde veya sonunda kesişir hayatlarınız.
bir hatırlatma aracı,
kavramları,
sözleri,
ve de sesleri..

kimi zaman da için küçük anları büyük anlara taşımak için kullanılan bir yöntem..
Seni değiştirmeye çalışana değil, seni sen olduğun için sevenin peşinden koş. başkasının istediği kalıplara girmek insanı benliğinden uzaklaştırır, gittikçe mutsuzlaştırır. hayat kendini yıpratmak için çok kısa.
görsel
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar