bugün

yeri ve tarihi belirlendiğinde gizli gizli gelip bakacağım, eğer tahmin ettiğim gibi bir tabloyla karşılaşırsam hiç görünmeden tıntın uzaklaşacağım zirve fsjakfla. evet puştluk böyle birşey.
yaşım dolayısıyla katılmayacağım zirve şimdi çoluk çocukla kim uğraşacak. belki 25 + ya da 30 + olsaydı katılabilirdim.

yarın pazar ankara' nın tüm askeri güvenpark' a damlar karıya kıza askıntı olur. gerçi yazarların çoğu erkek olacağı için onlar askıntı olacak askerlere sıra gelmez. anca birbirlerine askıntı olurlar.

ömrü hayatımda bir kere zirveye gittim dahada gitmem kardeşim. her şeyde sanalda güzel iş gerçeğe dönünce milletin götü başı oynuyor sosyalist adam milliyetçi oluyor burada dinden bahseden adam karıya kıza sarkıyor hepsinin foyası bir bir çıkıyor.

zirve olacaksa mevcut, maksimum 5 kişi olmalı gerisi boş.
otobüste eve dönerken yolcuların yüzüme bakıp, onlara göre anlamsız gülümsemenin sebebini, yazarlarla tanışmanın verdiği mutluluğun gülümsemesi olduğunu nasıl açıklayabilirdim ki...

ddesdemona, misterrasyonel, dolby surround, tremyx1, maximilian, hell heck, breathe, rknmlkts, weird thoughts ve sayamadığım değerli arkadaşlar... kimi akademisyenlik yapıyor, kimi çeko, kimi tıp, kimi hukuk, kimi işletme, kimi işletme tasarımı okuyor, kimi üniversite planları yapıyor...

yarın bana onları sorduklarında hepsinin gözlerinde iyiliği gördüğümü söyleyeceğime emin olabilirsiniz. hepsi tatlı insanlardı. umarım hepiniz yaşlanınca, ki o zaman daha iyi anlayacaksınız, bu günleri hatırlayıp sevgiyle anarsınız.

paintball savaşlarında halısaha maçlarında ve diğer zirvelerde görüşmek ümidiyle.
katılımcı arkadaşları bulacaz diye elimizde navigasyon ordan oraya savrulduk, otobüs bekler gibi davrandık, tetikçi gibi milleti takip ettik. "aha kesin sözlüktendir bu" dediğimiz biri kız biri erkek iki kişiyi de gelip götürdüler (götürenlerin ikisi de erkekti kahverengi kazaklı hedefimiz gay çıktı yani). sonra mekanı öğrendik tabi arayan bulurmuş dediler bulduk biz de. kapıda karşılandık mekanda. içerden gayet cool bir arkadaşımız çıktı işaret parmaklarıyla bize ateş eder gibi "sözlük?" dedi biz de evet dedik daldık içeriye bir de baktım kalabalık bir grup. azıcık muhabbet de edilmiş tabi sen kimsin neyin nesisin muhabbeti biz yokken dönmüş bitmiş. biz de sonradan katıldık herkesin gözü bizde. sorular geliyo falan. lan o değil garsonu yoktu o mekanın garip tipli bir eleman vardı sadece.

tabi zirvemizin en önemli unsuru da kuşkusuz mor fiestadır. renginden dolayı mor fiesta'nın önüne gelin, orda dikilen saplar biziz, abi güzel bi kız geçti abovv nidaları aslında elektrik kırmızısı olan bu arabanın önemini anlatmaya yeter sanırım.

kırmızı davul bozuktu bak elim su toplamış bütün onun yüzünden. *
dönüşte de metroya bindik mor otobüs kiralasaydık eyidi aslında.

bir dahakine hepimiz mor giyiyoruz ki tanınabilelim.

itiraf: bi elim yumruk diğer elim açık şekilde durdum çok kısa.
21 gün sonra gerçekleşecek olan ankara zirvesidir.

http://www.uludagsozluk.c...&ne=5n1k&zid=1053

katılan yazarlar:
1 - weird thoughts ele başı *
2 - tremyx1
3 - vuzii *
4 - hmmer *
5 - sufferinq *
6 - nickimi kedi yedi npcaz simdi *
7 - malumat furus
8 - kopekbaligi
9 - baytar
10 - nasyonal sosyalist devrimci
11 - saks mavisi
12 - sonsarkiyicalkemanci *
13 - eksi sikti biraz ulu kasayim
14 - resty
15 - rider of red kalacak yer ayarlayan olursa katılacak pm den ulaşsınlar yer ayarlayabilirim diyenler
16 - et dieu crea la femme
17 - ozgetemma
18 - en arka cam kenari
19 - carpediem fb
20 - rollingstonedili
21 - sogayef
22 - jonathan hemlock
23 - maximilian
24 - bir insan mal olmayagorsun *
25 - panthera
26 - otomatik barbunya
27 - sumruumutlu
28 - al bunu al al
29 - f628
30 - influx
31 - sogayef
32 - hell heck
33 - beerevolution
34 - o eli indir bak
35 - bi sus laa
36 - ceogen
37 - misunderstoodg
38 - fulyacan
39 - filolojimanyagi
40 - alfonso90
41 - entut
42 - memcos
43 - breathe
44 - thebountyhunter
45 - amanallahim
46 - kemcuk agizli
47 - bacchante
48 - zigonsehpa
49 - awhnin sevgi fabrikasi
50 - nedyon olmssen
51 - milyoner
52 - devam dedi italyan
53 - hderkan
54 - ddesdemona
55 - hedehode
56 - faso aga
57 - sirkecidentrengider
58 - argmaltur
59 - gothic evil
60 - redwinemania
61 - sexton
62 - fuzulee
63 - marskedisi
64 - ben bir ateistim hepsi bu
65 - antikaromantika
66 - doloresorid
67 - misterrasyonel
68 - ipek sacli kiz
69 - dolby surround

katılan çaylaklar:*
1 - gonullerinyazari

edit: kızılay'da yapılacak zirvedir. yazarların çoğunluğu nereyi isterse oraya gidilecektir. saat 13.00 gibi güvenpark'ta buluşulacak zirvedir.

edit2: tarihi yanlışlıkla 10 kasım olarak düşündüğüm zirvedir. yediğim bir şeyler dokundu heralde aklıma hiç gelmemişti *

edit3: pazar günü daha uygun olacağı için 11 kasıma alınan zirve.

edit4: polis üstümüze yürümezse iyi.

edit5: güvenpark'ın karşısında ki hosta'nın önünde saat 13.00 da toplanılacak dır. yazarların kendini belli etmesi için bir eli açık bir eli yumruk şeklinde yürümesi yeterlidir.

edit6: geleceğim deyip gelmeyen 54 kişiye teşekkürler. çok eğlenceli bir zirveydi az kişi olması işimize yaradı. çok güzel vakit geçirdik.

zirveden capsler:

http://galeri.uludagsozluk.com/r/347017/
http://galeri.uludagsozluk.com/r/347018/
katılmak konusunda tereddüt yaşadığım zirve. nereye gidileceği belli değil, neler yapılacağı belli değil. (bkz: organ mafyası) gibi milleti topluyorlar lan...
11 kasım 2012 uludağ sözlük ankara zirvesiyle ilgili ilk caps benden gelsin.

http://e1211.hizliresim.com/13/c/fug3h.jpg

çakallar sizi hadi yine iyisiniz. *
zirve yapabilmek için gerekli ortamlar sağlanırsa katılımın sağlam, eğlencenin tavan yapacağına inanmakla beraber şahsi şartlarım şunlar;

1.)kadın erkek sayısında ki en ufak orantısız durumasla kabul edilemez. kadın erkek eşit ise, her platformda eşit olmalı. her erkek yazara bir çift meme düşecek şekilde ayarlanırsa sevinirim!

2.) alkolsüz bir ortamda insanlar kasılırlar, alkol vücudu gevşetir, zihni açar, vücuda cesaretin hormonu salgılar. ilk tanışma faslını yumuşatmak amaçlı alkol veren bir mekan olursa on numara olur. buna bir çoğumuz seviniriz..

3.) allah rızası için tanışma sırasında herkes ismini söylesin, hatta çok kalabalık olursa, yaka kartında mahlasın altına isim değil, isimlerin altına ufak puntolarla parantez içinde mahlaslar yazılsın.

4.) +20 yaşın katılım göstermesi esas alınsın, 20 yaş altının kapıdan pencereden girmesi engellensin. bana kalsa 25 altı gelmesin ama baktım listede bi iki tane ta$ gözüme çarptı, onlar gelmezse zirve sıçar! *

5.) hep bir ağızdan konuşulmasın, gereksiz sululuklara gerek yok, sözlük jargonuyla konuşanın ağzına süslük kültablalarından biri anında vururum o yüzden gelmeme taraftarıyım.

6.)kimse kimseye devrecilik yapmasın, nesle göre muamele olmasın, ama herkes de neslini bilsin, bok yemenin arapçası yok ülen! *

7.) "niye geldim ki şimdi burya yaa" şeklinde ortalığa bakındığını gördüğümüz arkadaşlara anında müdahale edilsin, yalandan da olsa,
-"aa sen o musuun? ne kadar da tatlıymışsın ben hiç böyle tahmin etmemiştim seni, gelsene yanımıza" denilsin. guruplaşmalar olabilir fakat birbirinden çok kopuk olmasın ayıp!

8.)dışarıdan mekana girsem mi girmesem mi? şeklinde içeriyi kolaçan edip kimliğini gizleyen yavşaklar çaktırmadan gözlensin, iki gözümüzün nuru, zirvenin en güzeli, en yakışıklısı olsa bile içeri alınması, sonradan dahil olması engellensin.

9.)alkol alarak sapıtan arkadaşların, yan masalara sıkıntı verene kadar gurup içinde yaptıkları taşkalalar, iyi gözlem yapan yazarlar tarafından hafızaya atılsın, mümkünse ölümsüzleştirilsin, daha sonra nickaltınıza kötü bişey yazarsa sözlükte size, acımadan kullanırız.. eğer çok içip yan masayı da rahatsız ediyorsa, götüne tekme vurulmak suretiyle zirveden silik yesin.

10.) listede yetkili bi kaç arkadaş gördüm, yetkili olmak kolay değil, hesabı bu ibneler ödesin amk. *
hepimiz normal üyeyiz, bize düşmez orda hesap ödemek.

11.) zirveye gelen yazarlar hakkında biraz fikir sahibi olup, mahçup olmamak adına katılımlardan önce gelebilitesi olan yazarların entryleri nickaltları falan biraz okunsun ve bilgi sahibi olunsun. çalışmadan gelmeyin amk. her okuduğunuza da inanmayın tabi! *

neyse şimdilik aklıma gelenler bunlar geldikçe devam ederiz. *

iyi bir zirvenin olmazsa olmazları

edit: 20 yaş altı, isterseniz sabaha kadar eksileyin! size o gün kızılay a inme yasağı uygulıycam çocuklar. yok size zirve falan. *

edit2: tamam 1. maddeyi biraz esnetebiliriz, en azından kişi başı bir meme düşse o da yeter. şey tutmaktan iyidir.
atatürk lisesi'nin bahçesinde yapılacakmış diye duydum. yakışır zira sözlüğün ortalama profili başka bir şeyle özetlenmez: liseli
yastık olmayı çok istediğimden ötürü tremyx1 adlı yazarı gönderdikten sonra tekrar buluşup uzun eşek oynadığımız güzide zirve.
uzaktan katılacağım zirve. gazeteli birini görürseniz o benim. sözlük adamı tipim yok ne yaparsın?!
50-60 kişi gelir de yine biber gazını yerim diye katılmadığım zirve. ama pişman oldum. olm herkes bundan korktu da gelmedi. zaten bıktık coptan biberden.
benim için ilk olup, "abi"liğimi derinden hissettiğim (elimi öpmedikleri için teşekkürü bir borç bilirim)zirvedir. "tanışma, kaynaşma" amacının biraz havada kaldığını düşünsem de (çünkü bazı arkadaşlar bunun için pek de gayret göstermediler)fena değildi.
balkon balkon gezilecek zirvedir.
Kus bakisi izledigim zirvedir. An itibariyle teras bardan izliyorum kendilerini. *