bugün

entry'ler (683)

sabahattin ali

kendisinin kürk mantolu madonna kitabı son yıllarda en çok satanlar listesinin değişmezi konumundadır. öyle sanıyorum ki kitap okumayı pek sevmeyen ve biraz da popüler kültür kurbanı olan özenti gençliğimiz bir şekilde bu listelerde gördüğü biraz da kısa olan kitabı ele geçiriyor, okuyor ve sabahattin ali'nin karakterlerin iç dünyasını yansıtma beceresine hayran kalıyor. yani soğuk kahve, allah de ötesini bırak gibi zırva kitaplardan sonra bu nitelikli eser büyülüyor insanları.

büyük bir öğretmen, yazar ve gazeteci olan güzel insan sabahattin ali halklarımız tarafından daha iyi anlaşılsaydı öyle sanıyorum kuyucaklı yusufve özellikle içimizde şeytan kitabı ile toplumcu gerçekçi çizgideki öykü kitapları daha fazla ilgi görürdü.

hüseyin aygün

2015 genel seçimlerinde yeniden aday olmayan dersim milletvekili. chp kendisine bir dönem disiplin soruşturması açarak hakikaten kendinden beklenen hareketi yapmıştır. dersim katliamı konulu birkaç kitabı ile ayrıntı yayınları'ndan fişlemenin kısa tarihi isimli kitapları mevcuttur.

bim deki en iyi ürün

şüphesiz ki kazandibidir.

yazarların son zamanlarda taktıkları şarkılar

(bkz: haydi barikata)
(bkz: hiçbir şeyin şarkısı)

üçüncü köprüye alevi celladının adının verilmesi

onbinlerce aleviyi idris-i bitlis ile işbirliği yaparak katleden yavuz sultan selim'in adının istanbul'un üçüncü köprüsüne verilecek olması durumu.

hem padişah hem evliyaymış. tahtını kaptırmamak için bütün sülalesini ve üstüne alevileri katleden evliya. yersen.

alevi olduğunuzu ve ileride bu köprüden geçtiğinizi düşünün yalnızca. ben daha başka bir şey demiyorum. gerisi vicdanınıza kalmış hanımefendiler beyefendiler.

üçüncü boğaz köprüsüne verilebilecek isimler

ebu suud efendi hazretleri köprüsü
idris-i bitlis köprüsü
kuyucu murat paşa köprüsü
recep tayyip erdoğan köprüsü
alevi kıran baş kesen köprüsü

sokaktan geçen adama pencereden tükürmek

(bkz: fırat)

görsel

3 demlik çay içebilmek

çay canavarı bir bünyenin rahatlıkla altından kalkabileceği eylem. tek sorun çok sık tuvalete gitmek gerekiyor.

sözlük yazarlarının içtikleri

(bkz: bira)
(bkz: çay)
(bkz: nescafe)

sigara bile içmeyen gayet makul bi adamım.

yazar nicklerinin türevleri

doğru mu samet? - di mi guntekin

küçük memeli kızları tercih etmiyorum diyen erkek

pipisi yalnızca 13 cm olan erkektir. kendisi çok yakışıklıdır da tek mesele kızın memeleridir zaten.

kitap alınca mutlu olmak

hastalıktır. cüzdanında yemek ve yol parası kalmaması uğruna kitap aldıran bir hastalıktır hem de. tedavisi yoktur. olmasındır da.

en yakındaki kitabın yazarı

yusuf atılgan - aylak adam

65 kilonun üzerine bir türlü çıkamayan yazarlar

60 kilonun üzerine bir türlü çıkamayan yazar olarak bir üst seviyeye taşıdığım tanımlama. net olarak benim iki katım kütleye sahip olan yaşıt arkadaşım var. utanıyorum beyler...

yaz geliyor biz ne okuyacağız sorunu

türk edebiyatı'ndan bir şeyler okumak isteyenler için şu kitaplar ile çözülmesi gereken sorundur.

(bkz: kuyucaklı yusuf)
(bkz: içimizdeki şeytan)
(bkz: kürk mantolu madonna)
(bkz: anayurt oteli)
(bkz: aylak adam)
(bkz: huzur)
(bkz: saatleri ayarlama enstitüsü)
(bkz: ince memed)
(bkz: yaban)
(bkz: erken kaybedenler)
(bkz: serenad)
(bkz: mutluluk)

öykü okumak isteyenler de sait faik ve sabahattin ali'nin eserlerini edinmeli kesinlikle.

ulucanlar cezaevi müzesi

şu anda önünde deniz gezmiş, yusuf aslan ve hüseyin inan'ın şiirlerle anıldığı cezaevi müzesi.

murat belge

4 mayıs 2013'te taraf gazetesindeki köşe yazısında istanbul'da polis şiddetine maruz kalan emekçileri neredeyse darbecilikle suçladığının tarihe not olarak düşülmesi gerekiyor.

tanım: akp'nin akil insanlar listesinde olan akademisyen. eski solcu, yeni liberal.

din adına yapılan katliamlar

Aydinlari yakarak katleden katillerin davasi zamanasimina ugradiginda basbakanlarin "hayirli olsun" diyebildigi katliamlardir.

(bkz: sivas katliamı)

fatih terim vs polat alemdar

ikisini toplasan bi eski defans oyuncusu, cinayet sube baskomseri behzat c edemez. Fatih hoca imparator eyvallah da polat alemdar ne amk? Kodugumun catli cakmasi.

bim kapanmasın diye ismimizin başına le yazıyoruz

Sadece Leziz ve uygun fiyatli olan kazandibi icin bile katilabilinecek olan eylem.