dizgisiyle yormayan, eften püften kitapları basmayan, kitap alırken tercih edilesi yayınevi.
saglam kitaplar yayinlayan ve edebiyata fazlaca katkısı olan yayinevidir.

http://www.ayrintiyayinlari.com.tr/
sağlam kitaplar çıkaran ve çizgisinden taviz vermeyen, olmasaydı ne okurdum? dedirten yayınevi.
beyaz zenci kıtabıyla tanıştığım yayınevi sonra alışkanlık yaptı.
ozellikle gençler için el kitabını tavsiye ederim.
son alınan bilgilere göre 513.kitabı basılmış,
yayın politikasıyla apayrı bir yerde olan,
sirket kültürüne karşı biricik yayınevi.
yerli yazarlardan sadece gündüz vassaf ve ahmet insel'in
kitaplarını basmışlardı 10 sene önce.
o zamandan bu zamana tümüyle çeviriye yönelen ve sırf
bu anlayışıyla bile takdir edilesi yayınevimiz.
edebiyata olduğu kadar incelemeyede önem verirler.
fiyatlar ortalama yayınevlerine göre biraz pahalıdır ama
istanbulda yaşayanlar için onunda çözümü var.
çemberlitaşta metro durağında inip 5 dakika mesafedeki yayınevine
gidenler kitapları yüzde 40 indirimle edinebilirler.
yeraltı edebiyatı ve sosyoloji kitapları konusunda türkiyenin en kaliteli yayınevi.
(bkz: chuck palahniuk)
(bkz: micheal foucault)
seneye 20.yılını kutlayacak olan yayınevi.
Daha çok, özgürlükçü bir söylem inşa etmeyi amaçlayan inceleme kitaplarıyla dikkat çeken Ayrıntı Yayınları, Edebiyat Dizisinin yanı sıra Ağır Kitaplar, Seçme Yazılar, Lacivert Kitaplar, Tarih, Kara Ayrıntı, Sanat ve Kuram ve Yeraltı Edebiyatı gibi dizi başlıkları altında kitap yayımlıyor.
bastığı her kitaba imzamı atacağım yayınevi. bıraksalar atarım yani.
kral bir yayınevi. yılların en muhteşem eserlerini yeniden basarak alkışı haketmişlerdir. ciğerimizi yeseler yeridir. kendilerine sonsuz saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.
ve şu kitapları hiçbir okurun kaçırmamasını tavsiye ediyoruz.

(bkz: on the road) *
(bkz: fight club) *
(bkz: beyaz zenciler)
yani;
(bkz: hvite niggere)
kitabın arka kapağındaki sözüm ona tanıtım yazıları, hayli abartılı, kitabın gerçekçi kimliğini zedeleyen, kitabın afyonvari bir etkisi olduğunu kabullenen içerikte yazılar olması bakımından sakıncalı olduğunu düşünüyorum, o tür yazıların. neticede kitap düşüncelerin dile geldiği bir formdur, değersiz olma ihtimalleri de insansal zaaf ve etkenler bakımından her zaman söz konusudur.(unutma ey okur!)
çok kaliteli,değerli ancak fiyat açısından tuzlu kitaplar basan yayınevi. *
agir kitaplar
sanat ve kuram
secme yazilar
lacivert kitaplar
inceleme
edebiyat
ve en onemlisi olan yeralti edebiyati kategorileri olan yayinevi. bazi cevirileri guzel olmasa da genel olarak sevgiyi hak eder.
yeraltı edebiyatı ile yeni nesil kitap tutkunlarına mükemmel seçenekler sunan, chuck palahniuk abimizin kitaplarını türkçeye çevirilerindeki başarı ile taktirimi toplamış yayın. candır, alınmalıdır kitapları.

(bkz: choke)
(bkz: survivor)
(bkz: diary)
(bkz: fight club)
allahım bu nasıl çeviridir, sana geliyorum.
kesinlikle* bir iki kitaptan sonra fanatiği olunan yayın.
2 yıldır başka yayının kitabını okumadığımı belirtmem anormal olduğumu gösterir mi? bilemem. evet.

edit:birçok kitabının "tükendi" sözcüğüyle aynı cümlede geçmesi sinir bozucudur.duyunuz.
samuel beckett'i türkçeye kazandıran yayınevi. onlar için ne söylesem az. aşkımsın...
istanbul cağaloğlundaki yerinde kitaplarına %40 indirim yapan yayınevi, güzel kitaplar basmasının yanında bu şekilde çok uygun fiyata da güzel bir kitaplık kurulabilir.
sanıyorum türkiye'deki en kaliteli yayınevi. özellikle michel foucault, samuel beckett, ursula kroeber le guin gibi yazarları bünyesinde bulundurması dolayısıyla söz konusu bu yazarları dilimize kazandırması ve müthiş bir ritimle yayınlandığı lacivert kitaplar serisi ile belli bir kesimin gönlünde taht kurduğu kesin. (sonunu böyle bağlamayacaktım ama olan oldu bi' kere / beni de böyle kabul edin sayın okuyucum)
yeraltı edebiyatı sevenler için vazgeçilmez yayın.
yeraltı dizisi muhteşemdir. tabi beş parasız olduğum için bu kitapları atatürk kitaplığından alıyorum. olsun yine de kendilerini tebrik ediyorum.
tam bir aşığı olduğum yayınevi. hemen hemen tüm kitapları, kütüphanemin en güzel köşesinde yer edinmiştir. faydalı kitapları var, tavsiye edilir. özellikle yeraltı ve kuram kitapları.
yayımladığı frankenstein'ın çevirisinin iş bankası yayınlarından apartıldığı fark edildikten sonra bir mesaj yayınlayarak, okuyuculardan özür dileyen ve kitapları toplatacağını belirten yayınevi. Başka tüccar yayınevlerinden olsa tamam da ayrıntı yayınlarına yakışmamıştır bu durum, sadece çevirmenin hatası diyemem, kontrol eksikliği de var.
bugünden itibaren geçerli olacak şekilde liste fiyatlarında zamma gitmiştir:

değerli okurlarımız, dövizdeki kur artışına bağlı olarak sektörde yaşadığımız tıkanma sebebiyle 1 eylül 2018 tarihinden itibaren kitaplarımızın liste fiyatlarında %25 ile %40 oranında artışa gideceğimizi sizlere üzülerek bildiriyoruz. desteğiniz ve anlayışınız için teşekkürler.
görsel
türkiyenin en kaliteli yayınevlerinden bir tanesidir.
tek sinir bozucu yanları tanıtım bültenlerine spoiler içerikli yazılar yazmalarıdır.
(bkz: görünmez canavarlar)
nitelikli kitapları güzel çevirilerle basan yayınevi. instagram hesaplarından arada sırada garip paylaşımlar yapıyorlar.