bugün

entry'ler (35)

bazı kötü şeyler yaşadığı için allah i inkar etmek

Zahmet olmadan rahmet olmaz sözünü bilmeyen, duymayan, kabul etmeyen zavallı durumdaki insanın içinde bulunduğu durumdur.

ateistlerdeki allah ya varsa endişesi

Hz. Aliye Allaha inanmayan bir müşrik: ya ali bu kadar ibadet yapıyorsun ya Allah yoksa diye sorar. Hz. Ali:
-allah yoksa (haşa) benim yaptıklarımda bir sıkıntı yok. Hayatımı düzene sokuyor, insanlar arasında güvenilirliğimi arttırıyor. Ama ya allah varsa senin durumun ne olacak diye sorar. Adam cevap veremez. Bunların hepsi tırsar ve hepsi bilir allah var diye ama egolarını bir türlü yenemezler.

unutulmaz playstation geyikleri

Penaltılara kalınır.
-hacı penaltılar şans işi. Oynayalım ama berabere sayalım.
+tamam aga doğru söylüyon. Penaltılar şans işi hakkaten. Bazen üstten dışarıya bile atıyor.

Penaltı atışları sonrası - isimli şahıs kazanır.
-uf ne koydum yine ya.
+olum hani saymıyoduk penaltıları?
-ben bilmem ben yendim.
+mınakoyim senin...

atatürk geri dönse söyleyeceği ilk söz

Ben adamın zeki, çevik ve aynı anda dirilenini severim.

telegün

En kaliteli teletextir. Aynı zamanda günceldi. Eeee mecnun trt kalitesi.

jarko serafimovski

Galatasaraya bir gol atmıştı 90+6 da. Maç 1-1 bitmişti. Galatasarayın golünü ise Ümit Davala atmıştı. Maçla ilgili başka bişey hatırlamıyorum.

okul kitabının sonuna gelindikçe artan mutluluk

Var olan durumdur. Genelde kitaplar ona göre düzenlenirdi. ilk konular yepyeni bir eğitim yılından, 1 yaş daha büyüdüğümüzden, son konular ise yaz tatilinden, karne heyecanından bahsederdi. Böylece öğrenciye mevsimine göre gaz verilirdi.

sevgilinin yanında çömelerek su içmek

Eğer sevgilim beni su içme şeklimden ötürü terk edecekse sokayım onun sevgililiğine türünden tepki verilecek olaydır.

bursa yı bursa yapan şeyler

Toprakları üstünde yatan 6 padişah 22 sadrazamdır.

alexin kaçan şuttan sonra kaleye uzun uzun bakması

Çok artistik bakıştır. Alex böyle böyle yaptı karizmayı.

karadeniz de levha

Önce ".... Lokantası habu tepenun arkasinadur.
Lokantanın yanında "tepenun arkasi haburasidur." yazıyor.
Geçince ise birşey yazmıyor. Kendisinden rivayet edilen kişi abartmış olabilir.
Not: Evet Karadenizliyim.
Not: Çorum Samsun o civarlarda bir yerdeydi bu tabela.

ip adresinle yerini tespit edeceğine inanan tip

(bkz: Seni bulacam olum)
http://www.vidivodo.com/v...seni-bulacam-oglum/340481

top stochun ayağına gelince oluşan rahatlama hissi

Fenerbahçeli olmayanlar için top stoch'un ayağına geçtiğinde oluşan sıkıntıdır. *

öğretmenlerin memleketlerinde çalışma isteği

yakınlarla birlikte olma isteğidir. insan her zaman ister ama hep zararını görür. uzakta olmak iyidir aranız açılmaz. ne demiş şeyh edebali hazretleri:
-Sevildiğin yerde fazla durma!

tenis maçı izlemenin faydaları

kafa oynatılmazsa gözlere hız kazandırılarak hızlı okuma teknikleri için istenen şartlardan biri sağlanmış olur.

sokağa balgam tüküren insan

içimde durup beni rahatsız edeceğine dışarı çıksın başkalarını rahatsız etsin mantalitesiyle yapılmış iğrenç bir harekettir. Küçükken bir amca görmüştüm bu hareketi yapan hala rüyalarıma giriyor. *

kol kıllarını almayan kızlar

(bkz: örseydin bari)

yaran gora replikleri

yıakarız bu gezegeni yakarıııııız...

yemek yaparken ayağı yakmak

Çok pis bir durum. Tencerenin içine sucuk düşer yukardan. Sıçrayan yağ ayağınızı da suratınızı da yakar. Erzurumlu bu durumda of babam of der.

yetmişli yıllarında dar pantolon ile koşmak

tarık akan da genç güzel bayanların peşinden az koşmamıştır. Saygıyla anılacak bir durumdur.