bugün

entry'ler (279)

en çok hatun kaldıran meslekler

hiç mimarmış pilotmuş düşünmeyin; en çok hatun kaldıranlar tatil beldelerinde garson, barmen, animatör kekolar.

gece

gecenin tarifini yap bana gecenin
zifirisini say bakalım kaç adım gerek yalanlardan
sen yoksan, ben yoksam
herkes bir yerlerde yoksa bir başına
ve uyuyanlar yalnızsa nefes aralığında
say bakalım ne çıkacak
kaç adam kalmış sabaha

yazarların son zamanlarda taktıkları şarkılar

Ben şarkılara değil adamlara takarım; ve o taktığım adamlara şarkılar adarım...

kahve bahane

kadıköyde bir mekan. gün itibarıyla ordaydık. dart oynamayı bize öğrettiği için adını şuan hatırlamadığım arkadaşlara selam olsun.

kış ortasında ev taşımak

bugün itibarıyla gerçekleştirdiğim hadise. kış kıyamet beni yıldıramadı. zor mu? zor. geç olmadı güç oldu o kadar.

taşınmak

ayrılıktan daha acı bir hüznü var taşınmanın. eşeledikçe hatırası olan şeyler çıkıyor evden. ben tam bir eskiciyim belki de, hiçbir şeyi atmamışım. herkes böyle mi müthiş bir merak kapladı. biraraya gelmiş eşyaların hüznü olur mu? oluyor işte. bir de sanki şu gereksiz biblolar paketlenince, sehpanın boynu bükük kalıyor. fazla mı duygusalım, tedirgin oldum şimdi. yok taşınmaktan başka bir şey var bende...

facebook ta resmimi beğenir misin diyen insan

http://www.facebook.com/p...pe=1&relevant_count=1

bazen çok şeker ve yaratıcı olan ergendir.

nil karaibrahimgil tarzı saçmalama

hava çok soğuk penguen
üşürüm ben mecburen
erkekler hep soğuk
hava gibi bakışları donuk
bir mont ver elden
bıkmayayım hiç renginden
hem o beni sevmez şimdiden
gel desem ne der bileeeeeeeeeeeeeeemem

çok yaklaştım nil'e. şarkılarımın üstünde biraz daha çalışmaz saçmalarsam çizgisini yakalayacağım.

sözlükte yazmanın güzellikleri

herkes olabilirim. alt komşun olabilirim mesela. hiç gitmediğin bir şehrin hiç bilmediğin bir sokağına bakıyordur belki şu an pencerem. herkes olabilirim. yarın sabah saçma sapan bir saatte, saçma sapan bir durakta birlikte otobüs bekliyor olabiliriz.
ve sen, herkes olabilirsin. alt komşum mesela. hiç duymadığım şarkılar dinleyen ve hiç aklımdan geçirmediğim renkli rüyaları olan bir meczubsun belki. belki yarın sabah karşıdan karşıya geçerken birbirimize rastlarız. belki süzeriz göz ucuyla. belki takılırız bir halimize, eve gelir bir başlık açarız.
böyle şeyler işte.
herkes olabiliriz.

sözlük yazarlarının tespitleri

tutkulu insanlar dünyayı daha yaşanılası kılıyorlar.

eski sevgilinin hiç ummadığın anda dönmesi

egonun tavan yapmasıdır. it gibi sana ihtiyacı vardır, yapamamıştır başkalarıyla. gelir... bir bok sanırsın kendini o sana dön diye kıvranırken. şişirilmiş özgüveninle dönersin. sonra sen başlarsın kıvranmaya. gelen, gitmenin arsızı olmuştur çoktan. unuttuğun şey en önemli şey aslında. zor olan dönmek değil, gitmektir. giden, senden bir kez vazgeçmiştir.

isminden dolayı yakışıklı olan erkekler

(bkz: harun)
(bkz: emir)
(bkz: sakis)*

dile dolanan şarkılar

mabel matiz - zor değil.

bir şakirte alınabilecek en iyi hediye

misvak fes zaman gazetesinden oluşan hediye sepetidir.

pargalı zombie olarak muhteşem yüzyıla geri dönsün

pargalı zombie olarak yalan dünya dizisinde yazgıya transfer olursa çok kafam karışır. lütfen böyle bir şey yapmasınlar. bu saçma bir fikirmiş.

bırak gitsin dönerse senindir

şu şekilde algılanabilir.
http://t3.gstatic.com/ima...bgm1MI6t7rClRKjhVah3MRGmA

uludağ sözlük yeni tasarım

facebook tadında olmuş. sözlükteyken huzurlu olan bana sosyal paylaşım sitesinde boş muhabbet yapıyor hissi verdi. olmamış bu bir daha yapın.

istanbul da yaşamak

çok içip kusturan felekten bir gece gibi istanbulda yaşamak.
hemen bitecek flu bir eğlence... sabahı baş ağrısı o kadar...

yetenek sizsiniz de kola patlatan adam

çok tatlı dans edip tv karşısında yarılmalara sebep olmuştur. severek izliyoruz.

sigarayı bırakmak

iyi ve kötü yönleri var.

kötü yönleri:
1-dünyadaki her şeyi yemek istiyorum.
2-hayatımdaki boşluğu hala o kadar büyük ki ya obez ya da alkolik olmak üzreyim. belki de her ikiside.
3-geçen gün bir fırt çektim ve 3 aydır içmememe rağmen boğazımı bile yakmadı. şimdi bir paket alsam şimdi başlarım. çok lanet.

iyi yönleri:
1-hep güzel kokuyorum. evim de öyle...
2-bu soğukta sigara içmek için kapalı alanlardan sokağa çıkmak zorunda değilim.
3-param bitmiyor lan! ne masraflıymış şimdi anlıyorum.

ama en vazgeçilmezi şu: sigarayı bıraktığımdan beri dünyada vazgeçemeyeceğim başka bir şey olduğunu sanmıyorum. çok özgürüm. kendime güveniyorum. istanbul'dan katılıyorum. bırakmaya çalışan arkadaşlara da başarılar diliyorum.