entry'ler (15)

abdest suyu gibi cay

uzun ve yorucu bir günün ardından, yorgunluk alıcı unsur olarak görülen çayın demsiz olmasıyla birlikte bozulan psikolojiyle kişinin çaya bakarak sarfettiği hüzünle karışık kızgınlık dolu deyim.

en güzel ingilizce cümleler

i wish the wish you wish to wish; but if you wish witch wishes, i won't wish the wish you wish to wish...

en güzel ingilizce cümleler

can you can a can as a canner can can a can?

guinness e giren türk rekorları

MUSTAFA TOPALOĞLU: Uzaya çıkmamış tek uzaylı olma rekoru...

B. ECEViT: En seri başbakan olma rekoru...

HÜSAMETTiN ÖZKAN : En iyi yardımcı oyuncu rekoru..

S. DEMiREL : 40 yıl ülkeyi yönetip hiçbir terslikten sorumlu olmadığını
söyleyip umut olma rekoru...

T. ÇiLLER: Bir cümle içinde en çok pot kırma rekoru...

HÜLYA AVŞAR: Bir koltuğa bir bostan sığdırma rekoru...

M. BÜYÜKERMAN : Konusu her ne olursa olsun her soruya mankenlerden bahsederek yanıt verme rekoru...

ERKAN MUMCU: En hızlı çıkış , fırça yeme ve en hızlı özür dileme rekoru...

05 EDi : Herkesle kavga edip sevilmediği halde , fenerlilerin oylarıyla yarışma kazanma rekoru...

VJ LER: 10 dakikada 20 kere evet ile başlayan cümle kurabilme rekoru...

VATANDAŞ: Batan bankaları vergileriyle kurtarma rekoru...

HINCAL ULUÇ : Maydanoza en çok benzeme rekoru...

FATiH TERiM : italyada bir yıl içinde iki kere tahta geçip iki kere tahttan indirilen tek imparator olma ve sadece mimiklerini kullanarak bir maçı 90 dk. anlatabilme rekoru...

MEDYA : Her dalda "en" olma rekorunu medya kırdı...

ORHAN PAMUK : En çok sattığı halde en az okunma rekoru...

BÜLENT KORKMAZ VE HASAN ŞAŞ : Futbol oynamak yerine yeşil sahada hakemle konuşma rekoru....

MUSTAFA DENiZLi : Hiçbir maça aynı kadroyla çıkmama rekoru...

RAPAiÇ : En uzun adale sakatlığı geçirme rekoru...

REHA MUHTAR : Yetişkin ve sağlıklı bir sığırı 4 soruda yere yıkma rekoru..

BANU ALKAN : Şarkı söyleyerek bir göl dolusu kurbağayı kaçırma rekoru...

sac hirsizlari

saç hırsızları, uzun saçlı kadınların kabusu haline geldi.

Gazetelerin haberine göre, uzun saçlı kadınlar şehir içi otobüslerde, alışveriş yaparken veya caddede yürürken kendilerini sadece yankesicilere karşı değil saç hırsızlarına karşı da kollamak zorunda kalıyor.

Hırsızlar, kadınların saçlarını satmak için kesiyorlar.

para basan tv dizileri

TV'ler, gelirlerinin üçte ikisini prime time saatlerinde yayınlanan yerli dizilerden sağlıyor. Dizi başına 500 bin dolara yakın reklam alan diziler, son beş yılda 600 milyon YTL'yi aşan dev bir sektöre dönüştü.

en guzel gulen kadin

ABD'li şarkıcı ve oyuncu Jessica Simpson, en güzel gülen kadın seçildi. Loma Linda üniversitesi araştırmacıları ve diş hekimleri, kriterleri şöyle belirledi: Gülerken dişler hafif şekilde gösterilmeli. Dişin beyazlığı, göz beyazı ile aynı olmalı.

sanal fatiha

Son dönemde, "Bir tıkla yakınlarınızın ruhuna Fatiha, Yasin, gönderin", "Arkadaşına Fatiha gönder, sevap kazan" gibi internet sitelerinin kurulması.

eldiven

genç adam yeni tanıştığı kız arkadaşına hediye vermek istemişti.

bu ona alacağı ilk hediye olacaktı. bu yüzden fazla özel bir şey seçmemeye karar verdi. ama alacağı şey biraz da romantik olmalıydı.

o gece birlikte çiseleyen karın altında yürürlerken avucunun içinde ısıtmaya çalıştığı elleri hatırladı ve eldiven almaya karar verdi.

alışverişe bu tür işlerde becerikli olan kardeşini yanına alarak çikti. bir büyük mağazadan içi kürklü bir çift beyaz eldiven aldılar. kız kardeşi de kendine bir çift dantelli külot aldı.

mağazadaki paketleme sırasında bir karışıklık oldu.eldiven kız kardeşin paketine girdi, külotlar da mağazanın özel kuryesiyle kız arkadaşının evinin yolunu tuttu.

ıçindeki romantik notla birlikte......

sevgilim,

geçen akşam seninle çıktığımızda bunlardan giymediğini farkettim. eğer kız kardeşimle beraber olmasaydım ben uzun ve düğmeli olanlarını alırdım, ama kardeşim kısa ve düğmesiz olanlarından kullanıyor. çıkarması daha kolay oluyormuş...

renginin açık olması çabuk kirleneceği izlenimini veriyor. ancak bunları satın aldığım bayan tezgahtar bana kendisininkini gösterdi. üç haftadır kullanıyormus. yakından baktım, hıç kirlenme yoktu.

tezgahtar bayandan bir şey daha rica ettim. seninkileri giyip nasıl durduğunu, bana üzerinde göstermesini istedim. hemen giydi. çok şık duruyor.

elimi uzattım, okşar gibi sıktım. ele de çok hoş geliyor, keşke bunları ilk giydiğinde yanında olup sana yardım edebilseydim.

şeninle buluşuncaya kadar bir çok yabancı elin ona dokunacağını düsünmek beni üzüyor.

çıkardığın zaman içi biraz nemli olabilirmis. o zaman üfleyerek havalandırman gerekiyormus. önümüzdeki günlerde bunları nasıl avucumun içine alıp, nasıl defalarca öpeceğimi düsünüyorum.

cuma akşamki buluşmamızda giymeyi unutma.

sevgilerimle...

not: giydikten sonra üstten aşağı kıvırarak biraz tüy görünmesini sağlamak, son günlerde modaymış.

pazarlama kazalari

UMBRO YAHUDi SOYKIRIMIDA: Zyklon isimli yeni spor ayakkabısı, tarihteki pazarlama isim kazalarına uğrayan arasındaki yerini aldı. Zyklon, Nazi kamplarında kullanılan zehirli gazın ismi.

pazarlama kazalari

MATSUSHITA ELECTRIC ve PANASONIC: Matsushita Electric yeni PCsi için web tarayıcısını Panasonic e üretmiş. Çizgi film karakteri Woody Woodpecker ı tanıtımlarda kullanmış. O da ne? Kampanya sloganı Woody nin pecker ına dokunun.Ama pecker ingilizce de erkek cinsel organı olunca, kimse bir şeye dokunmak istemedi

pazarlama kazalari

REEBOOK IN TECAVÜZCÜSÜ INCUBUS U: Bu muhteşem bayan koşu ayakkabısının ismini, mitolojideki sapık tecavüzcüden esinlenerek koyduklarının farkına, milyonlarca doları harcadıktan sonra varmışlar.

çocuk şarkıları

kel başımı bitler sarmış
sümüklerim durmaz akar
öğretmen sınıftan şimdi çıkar
kuduralım arkadaşlar

la la laylay lay lay lay

sesimizi müdür dinlesin
sert adımlarla sınıfa girsin
sesimizi müdür dinlesin
sert adımlarla sınıfa girsin
girrrrsinnn...

elektra kompleksi

orestes'in kızkardeşi olan elektra, onunla birlik olup anneleri clytemnestra'yı öldürmüşlerdi. dr freud, babaya yönelen libidinal duygular ve anneye yönelen kıskançlık duygularının zamanında çözümlenememesi halinde ortaya çıkan kişilik bozukluklarına bu adı vermiştir

oedipus

oidipous, bilmeden babasını öldürüp anası ile evlenen, bunu öğrenince de kendi gözlerini oyan trajik adam... klasik mitologyadan öyküler, saptadığı kişilik bozukluklarına vereceği isimler için dr freud açısından bitmez tükenmez bir ilham kaynağı olmuştur.